Zaklínač / Wiedźmin

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od TmavyCyklista »

Snad jediný, co mě na české verzi štve, je elfština. Pokaždý ty fráze říkají jinak a málokdy to vyslovují dobře :D A občas se stane, že některé běžné věty vyzní úplně jinak, než mají, nejspíš proto, že nevěděli, jak to mají říct.

Každopádně dabing eňo ňuňo. Za mě absolutně exceluje Vladimír Kudla (až po Kubíkovi teda 8-) ). Magistra i Azara si dává levou zadní, ale hlavně ten jeho dabing trpaslíků, to je za moc. Je vidět, že se v tom fakt vyžíval... víc, než kdokoliv jiný.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od KOMZA »

Proboha, na toho jsem úplně zapomněla, kaji se! :-x :D Já právě, než jsem zavítala sem na fórum, jsem ani nevěděla, že Magistr a Azar mají stejný hlas, fakt paráda!

A s tou elfštinou bohužel souhlasím, ale je zase fakt, že se člověk alespoň občas zasmál i tam, kde asi neměl :D
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od Wolverine »

Tak se mi podařilo vyhledat archivní článek/soutěž z Hrej.cz, kde se hlasovalo o tom, kdo by měl dabovat Geralta. Každý mohl libovolně hlasovat pro: Robert Nebřenský, Marcel Rošetzký, Tomáš Karger, Rudolf Kubík, Svatopluk Schuller, Viktor Limr a Otto Rošetzký (nejvíce hlasů tedy obdržel, jak už všichni víme, Rudolf Kubík).
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od KOMZA »

Díky, přesné po takové informaci jsem prahla! :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od KOMZA »

Zaklínač – info o dabingu - Tenhle článek tu snad nikde na DF neproběhl, každopádně jak jsme nedávno řešili tu elfštinu, docela mě to zarazilo... :D
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od TmavyCyklista »

Možná měli poradkyni na elfštinu, ale dabéři nebyli schopní ji přečíst :lol:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od KOMZA »

Ale pořád jsem s tím neměla zas tak velký problém, na rozdíl třeba od Warcraftu, kde každý dabér vyslovoval jméno hory Hyjal - Hajal, Hyjal nebo Hajďžl či dokonce i Hajžl :lol:
Teď si říkám, že vlastně vůbec nevím jistě, jak se to tedy vyslovuje... EDIT: Tak dobrý! :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od KOMZA »

Zaklínač | Výběr českého hlasu Geralta z Rivie | Stará diskuze z hlasování
Já osobně jsem s volbou spokojena :D Celkově by můj žebříček byl asi:
Rudolf Kubík (prostě neomrzí) >> Tomáš Karger >> Otto Rošetzký >> Robert Nebřenský >> Marcel Rošetzký >> Svatopluk Schuller >> Viktor Limr

Viktor Limr se mi moc nelíbí, ale dost možná to bude nedostatkem zkušeností v dabingu, Svatopluk Schuller má na Geralta dle mého názoru moc jemný hlas (stejně pak vnímám i Jakuba Saice v seriálu), ovšem na velmistra seděl perfektně! Otto Rošetzký, Robert Nebřenský a Marcel Rošetzký jsou u mě dost vyrovnaně, ale ještě o kus před nimi je Tomáš Karger, možná kdyby trochu jinak položil hlas, mohlo to možná být ještě lepší. Ale je zase otázkou, jak bych na tyto ukázky reagovala před lety, než jsem vůbec Zaklínače hrála a na hlas Rudolfa Kubíka jako Geralta si zvykla, třeba bych zvolila jinak :)
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 21 čer 2018 17:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od TmavyCyklista »

Mno, můj nároz na Kubíka znáš. Původně špatná volba, na kterou si ale zvykneš a líbí se ti :D Jak už jsem mnohokrát říkal, na Geralta by perfektně sednul Jiří Dvořák, jenže ve Fontáně jsou nějaký extra hlasy bohužel velkou výjimkou. Nic ve zlým, jejich dabingy mám rád.

Z výběru bych podle ukázek já právě volil Viktora Limra. Si myslím, že vzhledem k počtu replik by si na postavu rychle zvyknul a zvládnul by to dobře. Schuller zní moc jemně, Rošetžtí mi vůbec nesedí a Nebřenský s Kargerem z něho dělají zase zbytečnýho drsňáka. Kubík sedí celkem dobře, ale něco mi tam prostě chybí.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1600
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Zaklínač / The Witcher

Příspěvek od TmavyCyklista »

Překopal jsem pořadí dabérů podle důležitosti, protože v manuálu a titulcích jsou prostě blbě seřazení. Pak jsem taky přidal obsazení z přídavků, aby se to nemíchalo s postavami z původní hry. Vrtá mi hlavou Tereza Průchová. Ač byla v obsazení, v původní hře ji nikde neslyším, má až několik postav právě v přídavcích. Teoreticky se to mohlo všechno dabovat zároveň, ale původní hra vyšla v říjnu 2007, zatímco přídavky až v průběhu roku 2008. Navíc kvůli zjevnýmu výskytu menšího počtu dabérů na víc postav si myslím, že přídavky se dodabovaly společně, ale až o něco později.
Odpovědět

Zpět na „Hry“