Posel smrti II / Black Mirror II

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od Wolverine »

Obrázek
Vydavatel: TopQer
Ukázka CZ dabingu

Související hry: Posel smrti, Posel smrti III

V českém znění: David Prachař (Darren Michaels), Vítězslav Kryške (Fuller, pan Bib, Dr. Wakefield, sektář, Louis), Markéta Haroková (Angelina, sektářka), Tomáš Jirman (Eddie, hlídač v nemocnici, Tom, sektář), Petr Houska (Dr. Newhouse, Reginald Borris, recepční v hotelu, bezdomovec, sektář), Miroslav Rataj (inspektor Conley, sektář, Bates, Mordred), František Strnad (Bobby, Murray, Albert, sektář), Roman Harok (Ralf), Alena Sasínová (lady Eleanor), Anna Cónová (Darrenova matka) a další

Vedoucí projektu: Martin Válek
Produkce: Ondřej Jaškowski, Leoš Lanči
Překlad: Barbora Bělová, Vojtěch Schubert
Zvuková režie a střih: Ondřej Jaśkowski
Vyrobilo: Studio Pro-Time (Praha) a Studio Wind (Ostrava) v roce 2010
Naposledy upravil(a) Wolverine dne 12 říj 2022 16:52, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od TmavyCyklista »

Vítězslav Kryške (Fuller, pan Bib, Dr. Wakefield, sektář, Louis)
Markéta Haroková (Angelina, sektářka)
Tomáš Jirman (Eddie, hlídač v nemocnici, Tom, sektář)
Petr Houska (Dr. Newhouse, Reginald Borris, recepční v hotelu, bezdomovec, sektář)
Miroslav Rataj (inspektor Conley, sektář, Bates, Mordred)
František Strnad (Albert, sektář)
Roman Harok (Ralf)
Alena Sasínová (lady Eleanor)
Anna Cónová (Darrenova matka)
a další

Lichý ani Sedláček tam nedabují.

Popravdě nechápu, proč všichni kritizují tento dabing kvůli Ostravě, když samotnej Prachař je strašně nevýraznej. Mluví jak Vašut, když má zamyšlený monology v první Mafii :lol: Možná je to schválně, ale úplně to kazí požitek.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od KOMZA »

Já ten dabing rozhodně nekritizovala kvůli Ostravě! :nesouhlas:
Ale celkově v mých očích dabing dvojky naprosto odpovídá kvalitám hry samotné...

Dovoluji si odhadnout, že problém bude ve vedení, respektive režii, podkladech od Němců atd. Jako příklad si dovolím uvést část hry na útesu, která mě děsí dodneška. Už nemám nejmenší tušení, kde se onen herní úsek v rámci gameplaye nachází, ale na vyznění si vzpomínám moc dobře - podle mě nikdo neměl ani ponětí, co vůbec dabují. A je to šíleně slyšet. Když už zmiňuješ Prachaře, tak je to samozřejmě nejlepší příklad, když jde o hlavní postavu. Zatímco u dvojky jsem si myslela, že se někdo musel zbláznit, ve trojce jde pro mě o jeden z nejlepších výkonů v rámci českého herního dabingu. A celkově je dabing třetího dílu skvělý (dal by se však ještě vylepšit) a mnohonásobně lepší než toho dílu druhého, za což můžeme bezesporu děkovat Zdeňku Houbovi, ač už nešlo o jejich hru.

Takže v Ostravě jako takové fakt problém není, alespoň pro mě ne :lol:

EDIT: Fuu, tak ta památná část na útesu je na začátku páté kapitoly... :?
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od fabec122 »

O Prachařovi se toho myslim s ohledem na Posla Smrti objevila na netu už dost. U Dvojky měl být problém v tom, že dostal k načtení pouze své repliky, a ty namluvil bez znalosti jakéhokoliv kontextu dané scény potažmo možných reakcí dalších postav.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od TmavyCyklista »

To bylo třeba i u Zaklínače, u kterýho to ale nikdo nekritizoval, přitom tam je to místy až do uší bijící, kdežto tady je to všechno v jedné intonační rovině a Darren mluví pořád stejně. Ono ale dabovat hry vždycky bylo složitý... Mně tenhle dabing zas tak špatnej nepřišel, tu nevýraznost jsem po čase přestal vnímat (protože, jak už jsem říkal, mluví celou dobu intonačně stejně) a Ostravu jsem si díky některejm hrám dost oblíbil. Navíc ty výkony (až na některý ženský postavy) jsou úplně v pohodě. Jenom někoho můžou štvát ty neznámý hlasy, což v jedničce a trojce není, že...
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Posel smrti II / Black Mirror II

Příspěvek od TmavyCyklista »

Jelikož TopCD je značka, ale název vydavatele se za ty roky různě měnil, tak bych prosil přepsání na TopQer, stejně tak u třetího dílu. Jinak jo, já mám taky u spousty her jen TopCD, ale né vždy se podaří sehnat relevantní zdroj, kde je to uvedeno. Ideálně fyzickou kopii...
Odpovědět

Zpět na „Hry“