Mafia: The City of Lost Heaven

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Mafia: The City of Lost Heaven

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Vydavatel: Cenega Czech
Související hra: Mafia II, Mafia: Definitivní edice (remake)

V českém znění: Marek Vašut (Tommy Angelo), Petr Rychlý (Paulie), Antonín Molčík (Don Salieri), Luděk Čtvrtlík (Sam), Dalimil Klapka (Frank), Miroslav Saic (Vincenzo), Tomáš Sýkora (Ralph), Alexej Pyško (Norman), Linda Rybová (Sára), Václav Knop (Lucas Bertone), Karel Richter (Žlutý Pete), Tomáš Karger (Luigi, policisté), Milan Bouška (Morello), Vasil Fridrich (Sergio Morello Jr., radní), Jiří Kodeš (Tlustý Biff), Bohdan Tůma (Bobby, Idiot Joe), Zdeněk Hruška (Salvatore, Viktor Kožený, muž na letišti), Radka Stupková (Michelle), Jiří Valšuba (Malý Tony, Pepé), Libor Terš (Vito Scaletta), Martin Kolár (detektiv), Zbyšek Pantůček (kněz, dělník mučený Sergiem Morellem), Jiří Brož (hlas tutoriálu), Zuzana Schulzová (March), Terezie Taberyová (Alice), Filip Jančík (policisté), Libor Hruška (Billy), Hynek Čermák, Marek Libert, Jaroslav Horák, Kateřina Seidlová, Jakub Saic a další

Zvuk: Peter Mekina
Režie: Jakub Saic, Daniel Vávra
Vyrobilo: Studio McProduction Praha 2002
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Mafia

Příspěvek od chovanecm »

Oh jak vidím tu sestavu, asi si to budu muset někdy znovu zahrát...
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Mafia

Příspěvek od FragMan »

Mafia je skvělým dabingem přímo proslulá. Opravdu špičkový v každé oblasti a o hláškách ani nemá cenu mluvit :-)
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Mafia

Příspěvek od Hracka74 »

Dan Vávra (šéf vývoje Mafie) o dabingu: "třeba Molčíl byl uplně boží" :D hodně ho Dan chvalil
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Mafia

Příspěvek od zvoltejmeno »

:D A z jakýho rozhovoru to je ? Link prosím.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia

Příspěvek od KOMZA »

Pokud se nepletu, tak to říkal tady:
https://www.youtube.com/watch?v=5fB9hFVGC_A :)
EDIT: O dabingu se baví od 43:21. "Třeba Molčík byl uplně boží" řekl Dan Vávra přesně ve 44:40 :)
Jinak já osobně mám zkušenost jak s českým, tak i anglickým dabingem, a dle mého názoru je český lepší! :)
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Mafia

Příspěvek od zvoltejmeno »

Já s ním zkušenost přímo nemám, ale slyšel jsem pár ukázek. No je to takové mdlé. Ale na druhou stranu postavy zní opravdu jako gangsteři. "Náš" dabing do toho zase přidal trochu té české ráznosti. Díky za link. Určitě se na to podívám.

Když jsme u toho Salieriho, musím vám připomenout věc, o které jste dost možná ani nevěděli. A to, že je to už 5 let, co zemřel anglický dabér Salieriho George DiCenzo. (Nepřipadá to na tento den, ale chtěl jsem pouze připomenout, že i anglický Salieri odpočívá v pokoji)

http://www.imdb.com/name/nm0225191/?ref_=tt_cl_t7
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mafia

Příspěvek od KOMZA »

Anglický Salieri byl opravdu úžasný... :( Vůbec jsem nevěděla, že je to už 5 let... :-?
.
Vlastně přímo v tom rozhovoru Dan říkal, že když odjel dělat anglický dabing, jeden dabér vypadal přímo jako mafián! :) Možná přímo řekl, kdo to byl, ale to už si nepamatuji. :)
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Mafia

Příspěvek od FragMan »

Říkal to o tom pánovi, kterej daboval Salieriho.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Mafia

Příspěvek od zvoltejmeno »

KOMZA píše:Anglický Salieri byl opravdu úžasný... :( Vůbec jsem nevěděla, že je to už 5 let... :-?
.
Vlastně přímo v tom rozhovoru Dan říkal, že když odjel dělat anglický dabing, jeden dabér vypadal přímo jako mafián! :) Možná přímo řekl, kdo to byl, ale to už si nepamatuji. :)
Tohle video jsem už jednou celé viděl, ale už je to rok. Část o dabingu jsem si tedy přehrál znovu. No musím říct, že vůbec nesouhlasím s tím, co říká ten čičmunda naproti Vávrovi.

Asi takhle: 100% Chápu Danovu nespokojenost s českým dabingem Mafie. Ono opravdu, když se člověk něčemu věnuje, má to opravdu naštudované a režíruje, tak mu i ty nejmenší mouchy můžou přijít dost podstatné. Já to chápu. Každého, kdo něco tvoří štvou chyby i když to někdo druhý vůbec nemusí pochytit.

Ten příklad s tím "Paulím" naprosto chápu. Tvůrci to může přijít jako bota, ale pro nás, hráče je to něco symbolického :D. Dabing hry by nebyl to pravé, kdyby zde nebylo té české ráznosti. A to, jak Tom řve na Paula "PAULÍÍÍ !" se nám všem určitě vrylo do paměti.

No a těd' k tomu redaktorovi. Já si nemyslím, že Petr Rychlý přehrával. Já si bez nostalgie myslím, že předvedl skvělý výkon a mělo to št'ávu :D.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Odpovědět

Zpět na „Hry“