League of Legends

Nejenom filmy se dabují...

Moderátor: Martin

League of Legends

Příspěvekod TmavyCyklista » 25 bře 2016 02:41

Obrázek

původní obsazení z roku 2014:
V českém znění: Bohdan Tůma (Blitzcrank; Fiddlesticks; Gangplank; Karthus), Bohuslav Kalva (Dr. Mundo; Swain), Claudia Vašeková (Quinn; Soraka), Dana Černá (Ashe; Janna / Rosnička Janna; Leona), Daniela Bartáková (Sejuani; Shyvanna), Helena Brabcová (Cassiopeia; Diana), Jan Nedvěd (Corki; Wukong), Jana Páleníčková (Elise; Morgana), Jiří Klem (Alistar; Darius; Galio / Strážce brány Galio), Jiří Knot (Heimerdinger; Twitch; Ziggs), Jiří Ployhar (Trundle / Tradiční Trundle), Jiří Prager (Cho'Gath / Gentleman Cho'Gath / Robotický Cho'Gath), Jiří Schwarz (Brolaf; Garen; Gragas; Olaf; Sion), Jolana Smyčková (Caitlyn; Irelia; Kayle / Éterická Kayle), Klára Jandová (Nami; Lux), Libor Terš (Ryze; Shaco), Lucie Kožinová (Karma; Vi; Zyra), Ludvík Král (Jax), Marek Libert (Yasuo / PROJEKT: Yasuo), Milan Slepička (Braum), Nikola Votočková (Miss Fortune; Orianna; Riven), Pavel Vondra (Renekton), Petr Burian (Ezreal / Pulzní Ezreal; Lee Sin; Master Yi), Petr Gelnar (Jayce / Ocelový Jayce; Tryndamere / Démonický Tryndamere; Twisted Fate; Urgot), Petr Oliva (Zilean), Petr Vichnar (Smečmistr Darius), Radek Hoppe (Rumble / Supergalaktický Rumble), Radovan Vaculík (Singed), Regina Řandová (Akali; Evelynn; Lissandra), Rozita Erbanová (Jinx), Rudolf Kubík (Draven; Talon; Zed), Tomáš Gibiš (Mordekaiser; Yorick), Tomáš Juřička (Pantheon), Tomáš Karger (Jarvan IV; Viktor), Zbyšek Horák (Brand / Zombie Brand; Udyr / Udyr, strážce duší; Volibear; Xin Zhao), Zdeněk Hess (Aatrox / Mechanický Aatrox; Taric; Warwick), Zuzana Hykyšová (Vayne) a další

změny v obsazení: (nová postava nebo změna dabéra)
změny z roku 2014: Ludvík Král (Draven / Komentátor Draven / Lovec duší Draven), Pavel Vondra (Twitch)...

změny z roku 2015: Oldřich Hajlich (Ekko), Tereza Chudobová (Kindred)...

změny z roku 2016: Bohuslav Kalva (Ryze), Dana Černá (PROJEKT: Ashe), Jiří Schwarz (Mecha Zero Sion), Klára Jandová (Taliyah / Freljord Taliyah), Luděk Čtvrtlík (Aurelion Sol), Michal Holán (Taric), Oldřich Hajlich (PROJEKT: Ekko), Rozita Erbanová (Hvězdná strážkyně Jinx), Vladimír Kudla (Yorick)...

změny z roku 2017: Filip Jančík (Kayn), Jaroslav Horák (Galio / Strážce brány Galio), Jolana Smyčková (Pulzní Caitlyn), Marek Libert (Nositel noci Yasuo), Nikola Votočková (Nositelka úsvitu Riven), Pavel Rímský (Ornn), Pavlína Kostková Dytrtová (Xayah), Petr Burian (Boží pěst Lee Sin), Petr Gelnar (Urgot), Rozita Erbanová (Lux), Viktorie Taberyová (Zoe), Zuzana Hykyšová (Evelynn; PROJEKT: Vayne)...

změny z roku 2018: Jiří Klem (Božský král Darius), Jiří Schwarz (Božský král Garen), Martin Zahálka (Swain), Michal Holán (Božská pistolnice Miss Fortune - exoskelet)...

Vyrobilo: studio Fontána
TmavyCyklista

Re: League of Legends

Příspěvekod Wolverine » 25 bře 2016 13:49

Jak si "free to play" hra mohla dovolit mít profesionální český dabing? :)
Wolverine

Příspěvekod TmavyCyklista » 25 bře 2016 19:21

...a to mně tu ještě spousta jmen chybí :D U něčeho jsem si nebyl jistej, něco jsem nepoznal.

Přidal jsem to jenom proto, že jsem slyšel, že ten dabing je dost kvalitní, hra samotná mě nezajímá :D

Původní obsazení:
Draven - Rudolf Kubík -> Ludvík Král, Galio - Jiří Klem -> Jaroslav Horák, Evelynn - Regina Řandová -> Zuzana Hykyšová, Lux - Klára Jandová -> Rozita Erbanová, Ryze - Libor Terš -> Bohuslav Kalva, Taric - Zdeněk Hess -> Michal Holán, Twitch - Jiří Knot -> Pavel Vondra, ...
TmavyCyklista

Příspěvekod eroXman » 12 bře 2017 14:23

Chtěl bych dodat jednu změnu:
Česká sekce Riotu nechala předabovat postavu Lux:
Rozita Erbanová (Lux,Jinx)
eroXman

Příspěvekod KOMZA » 12 bře 2017 14:32

Já si spíš tak říkám... Hraje to vůbec někdo? Když se podíváte na YT, jsou tam samé nadávky. Přece jenom je fakt, že tohle není Warcraft 3, kterému pomáhá nostalgie. Obsazení je sice velké a některá jména jsou fakt dobrá, ale na to tahle generace moc neslyší, oceňuje to někdo? :-?
Já být LoLkař, tak po české verzi sáhnu, mně se líbí! ;)
KOMZA

Příspěvekod TmavyCyklista » 12 bře 2017 15:23

Já celkově nemám rád internetový hry, zejména zrovna moba hry jsem nikdy nedokázal pochopit, jak vůbec můžou existovat, ale jeden čas jsem měl chuť si to kvůli tomu dabingu zahrát :D
TmavyCyklista

Příspěvekod eroXman » 12 bře 2017 15:33

KOMZA píše:Já si spíš tak říkám... Hraje to vůbec někdo? ...;)

Lolko je právě nejhranější hra na světě, má přes 100 milionů hráčů. Právě MOBA hry vznikly z Warcraft 3 jako mód - DotA (Defense of the Anchients). Já, co jsem četl,tak si na češtinu stěžuje dost lidí (aspoň ve FB skupinách) hlavně díky hlasatelce. Já souhlasím s tím,že "pětizářez" není zrovna nejlepší překlad (spíš se to nemělo překládat) a že hlasatelka se k tomu nehodí. Většina lidí,co znám, používají radši angličtinu než češtinu.

TmavýCyklista: Já,když nemám "úspěšný den" ,občas lituji toho,že jsem lolko jednou zapl. Nyní lolko hraji už 4 roky :D
Ještě si pamatuji dobu,kdy v lolku nebyla čeština.
eroXman

Příspěvekod KOMZA » 12 bře 2017 15:46

No právě, myslím, že to trochu postrádá význam, já osobně to vidím i trochu jako plýtvání dabingem, osobně hraje odhadem mých 50 přátel lolko, ale půlka o češtině neví a druhá půlka nadává, takže... :-?
KOMZA

Příspěvekod eroXman » 12 bře 2017 16:03

Podle mě je český dabing v Lolku fakt parádní. Špatně je překlad předmětu a těch "multikillu" (=dvojzářež,troj atd.). Jenomže čeština v LoL je ještě Beta verze. Vložím zde citaci:
Riot píše:Českou lokalizaci budeme dále monitorovat a v závislosti na zpětné vazbě vás, českých hráčů, se můžou během následujícího roku objevit další úpravy a novinky

Z toho vyplývá,že se překlad může změnit. Český dabing je super. Teda kromě mého zjištění,že postavu Lux už nedabuje Klára Jandová,ale Rozita Erbanová,což bylo pro mne zklamání.
eroXman

Příspěvekod KOMZA » 12 bře 2017 17:29

Takže na tom dabingu se od toho roku 2014 pořád dělá? Lolko (ani Wowko) nehraju, takže nevím, jak to chodí, ale to třeba postupně přibývají nové postavy a hlášky, nebo tak něco?
A Riot je s reakcemi fanoušků spokojen? Já proti tomu dabingu nic nemám, ale docela by mě nějaké ty reakce zajímaly, protože se obávám, že těch ve stylu "to je tak strašně super" asi moc nebude.

A když tu byla řeč o Free to Play... Mně by se líbila lokalizace Team Fortress 2! Zas tolik toho tam k dabování není, ale myslím, že by se na tom dalo vyřádit, ale to už odbíhám od tématu! :D
KOMZA

Další

Zpět na PC Hry