Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Odpovědět
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

Včera jsem volal do Primy a Novy. V Primě mi řekli, že vědí, že to dělají, ale že musím chápat, že jsou komerční televize a ne veřejnoprávní a že prostě ten čas chtějí ušetřit na reklamy. Na Nově paní nevěděla, že se tak děje a údajně předá požadavek dál.

Z RRTV mi přišla automatická odpověď, že se budou tímto zabývat na příštím zasedání.

Je to hnus, ale pochopil jsem, že když budou chtít, tak si prostě titulky mohou ustřihnout :(
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Lukiz »

Možná by se mohla zkusit argumentace "klamavou reklamou". Pokud televize uvede upoutávku na film, tak divák očekává, že film uvedenou kompletní, tedy včetně závěrečných titulků a často i ústřední písně. Jakékoliv krácení filmu je tedy klamání diváka, protože dílo není celé jak divák očekává.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

Lukiz píše:Možná by se mohla zkusit argumentace "klamavou reklamou". Pokud televize uvede upoutávku na film, tak divák očekává, že film uvedenou kompletní, tedy včetně závěrečných titulků a často i ústřední písně. Jakékoliv krácení filmu je tedy klamání diváka, protože dílo není celé jak divák očekává.
Podle mě to není špatný nápad. Pošlu dopis na RRTV.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Newmy »

Taky máte ty obrazový titulky na Nově posunutý tak, že chybí půl textu, nebo to je jen u mne?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

Dnes mi napsali z RRTV:

Vážený pane,
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) obdržela Vaše dopisy, ve kterých si
stěžujete na problém redukce velikosti závěrečných titulků filmů na programech provozovatelů FTV
Prima, spol. s r.o. a CET 21 spol. s r.o.
Dovolte mi, abych Vás informovala, že Rada již opakovaně obdržela stížnosti na údajně neoprávněné
zkracování filmového díla, které spočívá v tom, že na programech některých provozovatelů dochází
po skončení filmu k „ustřihování závěrečných titulků“ – tj. k jejich krácení či k zmenšování jejich textu,
eventuálně pak i k dalším úpravám, které znesnadňují či přímo znemožňují porozumět jejich obsahu,
či které diváka ochudí o některé informace o tvůrcích filmu. Tento diváci pochopitelně považují za
neseriózní.
Musím Vám ovšem sdělit, že řešení tohoto problému není v kompetenci Rady, neboť se jedná o vztah
mezi poskytovatelem práv k vysílání díla a provozovatelem vysílání. Rada se nicméně rozhodla obrátit
se v této věci na Asociaci televizních organizací (ATO) jakožto samoregulátora s žádostí, aby přijala
opatření vedoucí k nápravě tohoto problému.
Děkuji Vám za Váš dopis, vážíme si Vašeho zájmu o problematiku televizního vysílání. Mohu Vás
ujistit, že Rada průběžně monitoruje vysílání všech provozovatelů a vyhodnocuje, zda jsou v souladu
se zněním zákona č. 231/2001 Sb., a pokud dojde k závěru, že došlo k porušení zákona
o rozhlasovém a televizním vysílání, uplatní vůči provozovateli příslušné postupy v souladu se svými
pravomocemi.
S pozdravem
V Praze dne: 9.3.2012 JUDr. Kateřina Kalistová
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od bernyz »

dělá se to většinou jenom, když se něco "nestíhá" - viz. Kdo Přežije...
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

bernyz píše:dělá se to většinou jenom, když se něco "nestíhá" - viz. Kdo Přežije...
Nemyslím si, že se to dělá jenom, když se něco nestíhá... na Nova Group to dělají v poslední době neustále.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6987
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michaela2 »

jj, Kuba má pravdu...
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

Dát jim na zadek a třeba už to přestanou dělat :D :D :D
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Joe Black »

Nevím, jestli už se to tu taky zmínilo, ale kromě Novy jsem si všiml podobný věci i na Primě, ale tuhle sobotu i s jednou kuriozitou... Když jsem koukal na nějakej film, tak dabingové titulky byly na konci přepsány a projely po obrazovce ve formě dolní lišty. Když ta skončila, přejelo se na zmenšený obraz závěrečných titulků a primácké upoutávky ve velkém. :-) Jenže po Mumii, narozdíl od toho druhého případu, ty titulky projely celé asi během 3 vteřin, což mě dostalo naprosto... :D
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“