Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Odpovědět
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2984
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od takezo »

Dneska usekli titulky i na Primě family u Anatomie lží ale taky to hodně vídám v poslední době na Primě Cool.
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Sagres »

Tak hlavně napsat a pořádně prudit tam, kde by s tím případně mohli něco udělat, já už tak každopádně učinil.
info@rrtv.cz / dopisove@nova.cz
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michel »

Haleluja, radujme se! Třikrát hurá! Od minulého pondělí (30.1.) už závěrečné titulky běží na všech stanicích TV Prima i TV Nova zase běží v plné délce! :-:
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
juk_jana
Příspěvky: 63
Registrován: 04 dub 2011 00:04

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od juk_jana »

Michaeli, já bych se neradovala předčasně, tento týden v pondělí 6.2. byla zkrácená verze závěrečných titulků večer na Nově v seriálu Námořní vyšetřovací služba :-(
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michel »

Jejda, opravdu? Ale dopolední a odpolední seriály na TV Nova, Nova Cinema, Prima Family a Prima Cool mají titulky v plné délce. Tak že by se kompletní titulky vrátily jenom u seriálů? :-?
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Lukiz »

Já tedy mám dojem, že oni celkově zkracují jen titulky u filmů v hlavním večením čase a o víkendu odpoledne.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michel »

Aha, tak já už jsem se radoval, že někdo dostal rozum, a on spíš někdo udělal analýzu, že u seriálů se to neoplatí, ale u filmů v hlavním vysílacím čase jo... :-?

Tak nic, no, svoje jásání odvolávám :(
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Michaela2 »

ráno je zkracují taky a ta jejich zkrácenina je úplně na h...., jelikož za tu sekundu,co jsou k dispozici, si toho člověk moc nepřečte :D
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od kubik-dulik »

Sagres píše:Tak hlavně napsat a pořádně prudit tam, kde by s tím případně mohli něco udělat, já už tak každopádně učinil.
info@rrtv.cz / dopisove@nova.cz
Ahoj, já jsem taky napsal už dvě stížnosti Nově na dopisove@nova.cz a neodpověděli mi. Odpověděli alespoň Tobě? Dnes jsem napsal e-mail na RRTV. Odepsali Ti alespoň z RRTV?

Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) kubik-dulik dne 24 úno 2012 20:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Zkrácené závěrečné titulky v komerčních televizích

Příspěvek od Sagres »

Z Novy se ani neobtěžovali odpovědět a z RRTV po x dnech bohužel jen toto:

V Praze dne: 15.2.2012

Vážený pane,
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) obdržela Váš dopis, v němž poukazujete na
to, že na programech komerčních provozovatelů dochází k „ustřihování závěrečných titulků“, což se
Vám nezdá být v pořádku, neboť Vás tyto informace o tvůrcích, hercích, dabingu apod. zajímají.
Přestože chápeme Vaše rozhořčení, musíme bohužel konstatovat, že pokud dojde k neoprávněnému
zkrácení filmového díla, není to věc, kterou by řešil zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, a Rada
proto v tomto ohledu nemá pravomoc nijak zasáhnout, neboť je tímto zákonem striktně vázána
a mimo oblast jím výslovně stanovenou nemůže konat. Jedná se o vztah mezi poskytovatelem práv
k vysílání díla a provozovatelem. Případné dotazy k tématu Vám proto doporučujeme směřovat přímo
na adresu konkrétních provozovatelů vysílání.
Pro úplnost dodávám, že Rada v předmětné věci též oslovila samoregulátora pro sektor televizního
vysílání, Asociaci televizních organizací (ATO), aby jej na problematiku upozornila a dotázala se jej na
jeho postup ve věci.
Děkuji Vám za Váš dopis, vážíme si Vašeho zájmu o problematiku televizního vysílání. Mohu Vás
ujistit, že Rada průběžně monitoruje vysílání všech provozovatelů a vyhodnocuje, zda jsou v souladu
se zněním zákona č. 231/2001 Sb., a pokud dojde k závěru, že došlo k porušení zákona
o rozhlasovém a televizním vysílání, uplatní vůči provozovateli příslušné postupy v souladu se svými
pravomocemi.

S pozdravem

JUDr. Kateřina Kalistová
předsedkyně Rady
pro rozhlasové a televizní vysílání
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“