Chodí sem profesionální dabéři?

Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Budy »

Ano. Jiří Balcárek, Ladislav Cigánek... Pak určitě i produkční Leoš Lanči, Daniel Košťál.
18.05.2008 – 07.05.2015
151kbar151
Příspěvky: 163
Registrován: 15 led 2012 15:05

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od 151kbar151 »

Můžeš mi dát odkaz na účet Cigánka? Jo vlastně Balcárka jsem tu zahlédl... Pak si vzpomínám že ještě Jindřich Žampa...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od DAN K. »

on tady byl aspon jednou temer kazdej, kdo v dabingu pracuje, dost lidi pouziva databazi, ale jinak prevazuje negativni dojem, zdejsi prihlouple, namyslene az nenavistne komentare nekterych uzivatelu zpusobuji, ze vetsina dabingvoych tvurcu nemluvi o dabignforu moc pozitivne, zduraznuju, ze je to jen muj osobni pocit, pohybuju se pouze v urcitem okruhu lidi, nedostanu se mezi vsechny a do vsech studii, ale ono to zde neodrazuje jenom tvurce, ale ostatne i nektere z tech, co toto forum zakladali...ale jinak databaze je urcite uzitecna a super:)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Markus »

No, tak tohle člověku dodá elán... :( Ne, že bych například věčné dohadování u Filmů považoval za konstruktivní či oduševnělé, ale pořád si myslím, že se tu o dabingu mluví spíše pozitivně, což se o různých ČSFD, MovieZone, Gorille atd. dá říci stěží. Tvůrci by si samozřejmě měli uvědomovat, že jsou to prostě jen fanouškovské názory a pohledy na věc. Že se třeba nadává na režii, ale může za to rozpočet, je něco, co divák zpravidla neřeší... A ruku na srdce, kdyby se po každém tom remcání fanoušků měli urazit lidi jako Michael Bay, M. Night Shymalan nebo Brett Ratner, kde je fandové mnohdy napadají takovým způsobem, že i ten nejdrsnější komentář na DF působí jako jemné pohlazení, mohli by Comic Con zavřít. Občas mi přijde, že jsou tvůrci dabingu krapínek přecitlivělí, pro což mám jako trémista, nervák a plašan v jednom samozřejmě veliké pochopení, ale to na faktu mnoho nemění... :)
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od HonzaXXII »

151kbar151 píše:
Budy píše:Ano. Jiří Balcárek, Ladislav Cigánek... Pak určitě i produkční Leoš Lanči, Daniel Košťál.
Můžeš mi dát odkaz na účet Cigánka? Jo vlastně Balcárka jsem tu zahlédl... Pak si vzpomínám že ještě Jindřich Žampa...
Taky jsem tu viděl několik komentářů od Balcárka. Myslím že párkrát tu byl i zvukař ČT Kušnír. Na Cigánka si fakt nepamatuju, ale oni taky někteří nechtějí aby někdo přišel na to že pod nějakou přezdívkou tu vystupují právě oni.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Lukiz »

A jednu dobu se tu kritice bránil režisér Jan Žáček. Dostával tu ale takové kapky, že se asi radši klidil. :|
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Budy »

Myslím, že kritiku by si měl vyslechnout každý. Když je dabing dobrý, není o kladné názory a pochvaly nouze. Jestli-že se však v dabingu z roku 2011 objeví 5 dabérů, tak sorry, ale je to strašné. A ať mi nikdo nevykládá, že ne. A jak sám Dan říká, je tady databáze. Tak že by se mohli inspirovat alespoň tím. Ale je to jen návrh, žádný rozkaz. :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Manche »

Markus píše:No, tak tohle člověku dodá elán... :( Ne, že bych například věčné dohadování u Filmů považoval za konstruktivní či oduševnělé, ale pořád si myslím, že se tu o dabingu mluví spíše pozitivně, což se o různých ČSFD, MovieZone, Gorille atd. dá říci stěží. Tvůrci by si samozřejmě měli uvědomovat, že jsou to prostě jen fanouškovské názory a pohledy na věc. Že se třeba nadává na režii, ale může za to rozpočet, je něco, co divák zpravidla neřeší... A ruku na srdce, kdyby se po každém tom remcání fanoušků měli urazit lidi jako Michael Bay, M. Night Shymalan nebo Brett Ratner, kde je fandové mnohdy napadají takovým způsobem, že i ten nejdrsnější komentář na DF působí jako jemné pohlazení, mohli by Comic Con zavřít. Občas mi přijde, že jsou tvůrci dabingu krapínek přecitlivělí, pro což mám jako trémista, nervák a plašan v jednom samozřejmě veliké pochopení, ale to na faktu mnoho nemění... :)
Taky bych řekl, že ty diskuze o dabingu tady nejsou nějak přehnaně urážlivý, spíš jde o diskuze s různými názory, ale většinou se to drží v nějakejch přijatelnejch mezích, samozřejmě sem tam se nějakej výkyv objeví, třeba já mám taky mám víc a míň oblíbený dabéry, ale ty míň oblíbený by mě nenapadlo nějak shazovat, mám k tomuhle povolání úctu, někteří mí známí co dabing nesnášejí ho nazývají "prázdný mluvení do mikrofonu", ale to mi přijde jako naprosto nevědomej názor, ono se i to mluvení do mikrofonu musí nějak podat a to ne každej dokáže... taky jsem na všelijakejch serverech četl daleko ostřejší kritiky na dabing, kdysi jsem četl na helpforenglish článek o tom, jak jsou dnešní lidi líní že musej všechno mít jen s dabingem, kde asi autor vůbec nebral v úvahu, že ne zdaleka každej člověk v česku nemusí umět anglicky... já co se tejče názorů jiných tak je beru, když je má ten autor podložený nějakými argumenty, nejvíc nesnáším lidi co svůj názor prosazujou jako nezpochybnitelnou pravdu a nadávaj lidem s jiným názorem...
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Chodí sem profesionální dabéři?

Příspěvek od Historik »

I když zdejší kritika není "odborná", ale většinou jen "fanouškovská", sama o sobě možná vadí tvůrcům méně, než způsob, jakým jsou zde oslovováni. Jistě jsou přípustná spojení "Klapkův dabing", "Žáčkova režie", "Teršovo pojetí" apod., ale pokud nejsem s tvůrcem "kamarád od dětství", tak by slůvko "pan" či křestní jméno neuškodilo. Výroky typu "slabý Žáček", "ohraný Tůma", "trapný Krampol" apod. postrádají elementární lidskou slušnost a hlavně, samy o sobě vlastně ani nejsou žádnou kritikou.
Kdyby se mnou někdo takto polemizoval o oboru, kde zase já jsem profesionál, přečetl bych si to, přežil bych tu kritiku, třeba bych dal autorovi takového příspěvku i za pravdu (téměř každý má alespoň jistou míru sebereflexe), ale určitě bych si s ním o své práci veřejně ani soukromě nedopisoval ...
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“