Jak získáváte informace o dabingu

nametelka
Příspěvky: 15
Registrován: 24 črc 2014 10:24

Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od nametelka »

Chci se zeptat zkušenějších. Jak se pídíte po podrobnostech u konkrétního dabingu? Na konci filmu často bývá zmíněno jen pár hlavních postav a šmitec. Na webu ČT nebo jiné dané televize se člověk taky ničeho nedopátrá. Tak jak to tedy zjišťujete?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od filip »

Záleží jak kde. Na ČT většinou uvádí všechno na konci, stejně tak na DVD, u kino, které já hodně přidávám, tak to je na základě e-mailové spolupráce se studii (LS, Virtual), kde znám ty lidi, co to tam maj na starost. Horší je to u TV, které titulky v poslední době odstřihávají.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od James55 »

Odposlechem hlasů... :)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od Lukiz »

To že na konci bývá jen pár lidí je až důsledek poslední doby, kdy televize střihají titulky. I tak tam bývají vedle herců aspoň pár dalších tvůrců. Obecně tedy je třeba najít nestřižené titulky kde jde většina (ne nutně všichni) dabující herci a plný výčet dalších profesí, což bývá ze starších repríz nebo občas nočních uvedení filmu. Nebo na nosičích DVD, Bluray, kde se zatím titulky nestřihají. A pak tu jsou všeljací agenti studií, kteří do sekcí "dabované novinky - kino, DVD, TV" dávají přímo informace od distributorů nebo studií, které jim všechno vypíší.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od filip »

Nevím jestli si agentem myslel zrovna mě, ale zatím si tak nepřipadám :D .
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
nametelka
Příspěvky: 15
Registrován: 24 črc 2014 10:24

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od nametelka »

Odposlechem? To tedy klobouk dolů. Všechny popisované cesty jsou poměrně pracné. To vypadá, že nakonec nejbohatší zdroj je nakonec dabingforum samotné ;)
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od ReDabér »

Přesně tak. Když nevíš jméno u určitého hlasu, ale víš, že ten samý se objevil v té a té roli v tom a tom filmu, můžeš to pomocí dabingfora také dohledat. A v neposlední řadě je u většiny dabérů zvuková ukázka ;)
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2984
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od takezo »

Můj Bůh se jmenuje nahrávací set top box :D Všechno co chci nebo co dávaj v noci si jednoduše nahraju a pak podle času podle odposlechu a titulků vše sepíšu a pak přidám nebo doplním. Nevýhoda je že bohužel nemám všechny kanály! Štve mě že nemám MGM, Universal nebo Filmbox či Cinemax. To bych tu teprve řádil :D Štěstí mám v tom, že už za ty roky znám dost hlasů na to abych doplňoval filmy i bez titulků, kromě dětských, těch znám snad pět. Pokud hlas neznám a mám čas tak udělám ukázku a zvěřejním jí v identifikaci dabérů či dabérek. Mě to prostě baví. Teď už vím, že dabingfórum je můj život :D
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od Krikri »

Taky velmi často rozpoznávám dabéry poslechem. Ono to většinou ani jinak nejde, u hodně seriálů a filmů bývá v titulcích uvedeno jen pár dabérů hlavních rolí a ti ostatní jsou shrnuti do "a další." a to i když by v závěrečné znělce bylo místo pro uvedení dalších dabérů. A to nepočítám, že v některých případech nejsou dabéři uvedeni žádní a divák se musí spolehnout VÝHRADNĚ na svůj sluch (takto bylo sestaveno obsazení dabérů např. u seriálu Dobrodruzi z vesmíru). Často se mnozí dabingforané musí spoléhat na vlastní sluch a schopnost rozpoznat hlasy jednotlivých dabérů a jak už tu přede mnou mnozí poznamenali, jako pomůcka pro ověření slouží hlasové ukázky v profilech dabérů a také seznam všeho, co nadabovali. Já s určováním dabérů podle hlasu většinou problém nemám, i když občas taky některé dabéry, zejména ty mladé, kteří začali dabovat po roce 2000 nepoznám.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6981
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Jak získáváte informace o dabingu

Příspěvek od Michaela2 »

sakra, Jamesovi55 jsem chtěla dát lajk, už jsem sahala po myši a uvědomila jsem si, že nejsem na facebooku :D lajk mi tu chybí :D
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“