Název filmu

fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Název filmu

Příspěvek od fofo16 »

Tento film som veru videl aj ja, ale vôbec si nepamätám na názov :( Ale bolo to tak, ako píšeš, zaseklo sa jej nejak CD v počítači a nosila také červené šaty a dva copíky :)
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Název filmu

Příspěvek od Lukiz »

Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Název filmu

Příspěvek od Krikri »

Lukiz: jestli dokážeš rozluštit i tuto záhadu neznámého filmu, jehož název se marně snažím zjistit už mnoho let, jsi génius.

V letech 1990-91 jsem na ČST viděl asijský (pravděpodobně čínský, ale mohl být i japonský nebo korejský) česky dabovaný film, žánrem rodinné drama, dějiště na venkově nebo malém městě. Bylo to o asi desetiletém klukovi, který se jmenoval Sung-Sung. Už si z toho pamatuju jen matné útržky z konce filmu. Ten kluk měl nějaké problémy ve škole, možná byl i útěkář, jednou večer za tmy se připlížil k domu třídní učitelky, tajně vyslechl rozhovor té učitelky s jeho rodiči (nebo opatrovníky) a rozbil jí okno, pak utekl do lesa a uhnal si z toho zápal plic. V další scéně těsně před koncem filmu ležel v nemocnici, ale jestli se z toho dostal nevím. Víc si bohužel nepamatuju. Ten film na přelomu let 1990/91 běžel v TV minimálně dvakrát, možná i třikrát. A upozorňuju, že se nejedná o film Kosmický syn Bej Bej, popis absolutně nesouhlasí.

Už jsem se zkoušel ptát na různých diskuzácích, ale nikdo tento film nezná. Psal jsem dokonce i do ČT, ale ani tam tento film neznají a v archivu ČT podle mého chabého popisu nenašli sebemenší zmínku.:cry:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Název filmu

Příspěvek od Džejňulka »

Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2581
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Název filmu

Příspěvek od Pan X »

Milí kolegové potřeboval bych prosím pomoct hledám jednu filmovou pohádku je to rok možná dva co sem se na ní díval o vánocích v TV, šlo to na Nově nebo na Nova Cinema byla to zahraniční pohádka předpokládám že asi Německá a bylo to o tom že jaký si hlavní hrdina pro něco musel jít do pekla a toho hlavního Ďábla daboval Martin Stránský pořád o tom přemýšlím a nemůžu na to přijít jak se ta pohádka jmenovala :-? :?: Věděl by někdo?
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Název filmu

Příspěvek od ocypuc »

Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Název filmu

Příspěvek od Lukiz »

Zkusím také využít tohoto tématu:
Vzpomínám na jakýsi film pro mládež (běžel snad v polovině 90. let), kde se dva kluci rozhodnou odjed za hranice země. Schovají se do podvozku tiráku, při tom musí vyhodit velkou tahací harmoniku jednoho z nich. Pak ten tirák dojede na trajekt, tam mají hlad tak se vloupají do okolních aut pro něco k jídlu. Dostanou se do nějaké země (snad Švédsko), tam se jich ujme novinářka a zkoumají jak se vrátit zpátky.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2581
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Název filmu

Příspěvek od Pan X »

ocypuc: film Zkratky ke štěstí znám a bohužel to není ten film který jsem myslel, ten film co jsem myslel je jakoby Pohádka a hlavní hrdina se vydává do pekla kde je Lucifer kterého dabuje Martin Stránský jakpak se ta pohádka asi jmenuje :-?
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Název filmu

Příspěvek od fofo16 »

Dnes som si spomenul na jeden česko-slovenský film, z ktorého si pamätám iba kratučký úsek.
Odohrával sa v detskom domove a raz v noci jedno dievča potrelo tváre všetkým deťom, keď spali, akousi špinou. Nakoniec z toho mala problémy (alebo dokonca z toho obvinili iné dievča, už neviem presne) a zavreli ju do pivnice. Vedel by niekto, o aký film ide? Mohol byť natočený tak plus-mínus v osemdesiatych rokoch...
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Název filmu

Příspěvek od James Plesson »

.
Naposledy upravil(a) James Plesson dne 19 črc 2017 00:31, celkem upraveno 1 x.
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“