Filmy/Seriály bez dabingu postav

Odpovědět
Neznamy
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2014 23:12

Filmy/Seriály bez dabingu postav

Příspěvek od Neznamy »

Ahojte lidi :-)

Mám na vás takový jeden dotaz. Odkud a za jakých okolností získávají studia filmy/seriály pouze s audiem bez nadabovaných postav / hlasů herců?

Sleduju už delší dobu Bad Lip Reading (když tak si najděte na YouTube pokud neznáte) a všiml jsem si, že každé jeho video má v pozadí zvuky (šustění, chůze, prostě všechno). Vím, že si to dělá všechno sám a proto mu trvá udělat jedno video i 1-2 měsíce, každopádně neexistuje nějaká "oficiální" cesta jak získat filmy/seriály bez dabingu postav? Nemáte někdo takovou informaci vzhledem k tomu, že všude po světě se dělají dabingy a všude jsou vždycky zvuky z okolí apod. (jinak by se to asi nikdo ani neopovážil vysílat v TV, znělo by to dost divně) ?
Předpokládám, že za to musí daná studia/společnosti/TV/whatever platit nějaký licenční poplatek? Ale jakým způsobem se o to dá požádat?

Díky předem za odpověď! Hodně mě to zajímá ;-)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Filmy/Seriály bez dabingu postav

Příspěvek od Lukiz »

Jestli se ptáš na řádný dabing, tak v dnešní době je běžné, že výrobce díla (filmu/seriálu) produkuje i mezinárodní pás, kde jsou všechny ruchy, hudba a chybí jen dialogy. To se používá právě pro výrobu dabingu. A když si např. televize zakoupí licenci, tak k tomu dostane mezinárodní pás a dialogy.
Neznamy
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2014 23:12

Re: Filmy/Seriály bez dabingu postav

Příspěvek od Neznamy »

Ano, to mám přesně na mysli. Ale jak se takový "mezinárodní míchací pás" shání? Je mi jasné, že to zřejmě stojí hodně peněz, ale jsem prostě jen zvědavý jak se k tomu TV/studia dostanou (jestli musí kontaktovat přímo výrobce filmů/seriálu a domluvit se s ním na licenci?).

jinak díky za info!
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Filmy/Seriály bez dabingu postav

Příspěvek od Lukiz »

Velkovýrobci filmů/seriálů přímo připravují mezinárodní pás. Dají to k dispozici distributorovi, který licence předprodává zájemců po světě. Zájemci si řeknou, jestli chtějí dělat dabing nebo titulky a podle toho zaplatí cenu a dostanou podklady pro lokalizaci.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“