Kurz na dabing?

Odpovědět
Taderst
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2011 17:35

Kurz na dabing?

Příspěvek od Taderst »

Zdravím všechny zdejší uživatele, kteří neopovrhují naším dabingem..

Chci se vás zeptat, před nějakou dobou jsem našel na internetu "kurz na dabing".

Máte někdo zkušenosti s tímto kurzem, který nese název Applaus? Uvažuju o tom, že bych se tam v co nejbližší době skusil přihlásit, samozřejmě požadují za to nemalou finanční částku.

Oni to mají zajímavě rozdělené. Nejdříve jako nezkušený člověk, se přihlásit můžete do první kategorie "BASIC".
Pokuď se vám podaří celý tento kurz první kategorie absolhovat, tak dostáváte oprávnění se rovnou přihlásit do té druhé kategoerie "PROFESSIONAL II". Do té druhé se mohou přihlásit jenom ti, kteří absolhovali první část kurzu, nebo samozřejmě jak jinak, studenti z uměleckých škol...


Vím, že nabírají jenom lidi, kteří mají maturitu, ale netuším, jestli se to týká všech, např.: maturita z ekonomiky(můj případ), pokuď jí udělám, což doufám...


Na to se jich budu muset ještě poptat, ale pokuď se mezi vámi najde někdo, kdo má známé, nebo to dokonce absolhoval sám, rád si přečtu veškeré zkušenosti a také i možnosti, pro budoucí povolání. Vím, že je to jenom kurz, ale zatím jsem nenašel žádnou jinou příležitost, jak si to zkusit na vlastní pěst, v pravým dabingovém studiu.
O dabing se zajímám delší dobu.

A toto forum mi příde, jako logicky nejideálnější místo, kde bych se možná mohl i něco dozvědět, na mojí konkrétní otázku..
Kdyby něco, tady je i odkaz:
http://www.kurzyapplaus.cz/kurzy-dabingu/
Robin.vesely
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2016 14:37

Re: Kurz na dabing?

Příspěvek od Robin.vesely »

Se studiem Applaus mám dobré zkušenosti. Zúčastnil jsem se nejdříve kurzu BASIC, ze kterého jsem byl velice spokojen, a dále se přihlásil na PROFESSIONAL a mohu říct, že to stálo za to. Rozhodně zde vyzdvihnu příjemnou a velice přátelskou atmosféru a velmi sympatickou Hanu Krtičkovou, která při mě měla během kurzu tu trpělivost, takže tímto jí velmi děkuji :-) Těch peněz, co jsem do toho vynaložil rozhodně nelituji, ba naopak díky Hance krtičkové jsem se začal lépe orientovat ve světě dabingu. Myslím si, že pokud tě dabing hodně zajímá, tak už ten BASIC za to rozhodně stojí. Za mě jednoznačně dobrá volba, pro mne to byl nezapomenutelný zážitek :)
Klara22
Příspěvky: 1
Registrován: 27 bře 2019 11:22

Re: Kurz na dabing?

Příspěvek od Klara22 »

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, zda posbsolvování kurzu je naděje získat práci nebo spíš ke kurz orientační k získání přehledu této sféry? Děkuji moc
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurz na dabing?

Příspěvek od DAN K. »

Naděje je minimální, pokud to někdo slibuje, tak je to spíše klamání zákazníka. Nejvhodnější pro práci v dabingu je jít studovat herectví. I když se na to někteří koukají skrz prsty, stále je to herecká disciplína.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kurz na dabing?

Příspěvek od ocypuc »

Tak ty dabingové kurzy tam stojí nemalé peníze a šanci na to, aby účastníci toho kurzu pravidelně dabovali, mají jen mladší děti. Co je tam to video z toho druhého kurzu s těma staršíma holkama, které si to chválí, tak ani o jedné není nikde v dabingu žádná zmínka.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“