Star Trek / Star Trek

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Star Trek: Do temnoty, Star Trek: Do neznáma

V českém znění: Libor Bouček - Chris Pine (James T. Kirk), Zdeněk Hruška - Zachary Quinto (Spock), Aleš Procházka - Karl Urban (Leonard "Kostra" McCoy), Lucie Vondráčková - Zoe Saldana (Uhura), Petr Rychlý - Simon Pegg (Montgomery Scott), Michal Holán - John Cho (Sulu), Petr Neskusil - Anton Yelchin (Chekov), Jiří Plachý - Leonard Nimoy (Starší Spock), Pavel Vondra - Eric Bana (Nero), Zbyšek Horák - Ben Cross (Sarek), Lukáš Hlavica - Bruce Greenwood (Pike), Dana Černá - Winona Ryder (Amanda Grayson), Bohdan Tůma - Chris Hemsworth (George Kirk), Kateřina Lojdová - Jennifer Morrison (Winona Kirková), Filip Jančík - Clifton Collins Jr. (Ayel), Luděk Čtvrtlík - Faran Tahir (Kapitán Robau), Jitka Moučková - Rachel Nichols (Gaila), Marek Libert - Greg Ellis (Olson), Radovan Vaculík - Paul McGillion (Důstojník v hangáru), Antonín Navrátil - Reggie Lee (Test Administrator), Zdeněk Podhůrský, Zuzana Schulzová, Jiří Balcárek, Jaroslav Kaňkovský, Martin Sucharda, Jan Rimbala, Robin Pařík, Viktorie Taberyová a další

Překlad a dialogy: Petr Finkous
Zvuk: David Pavlíček
Odborná spolupráce: Radim Rouče, Nikola Bojčev a Marek Píša
Dramaturgie: Silvie Šustrová
Produkce: Leoš Lanči
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska 2009
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

Možná ještě něco napíšu okolo dabingu, ale jsem dneska ještě pořád trochu mimo, vrátil jsem se domů až po půlnoci a celý den jsem skoro nic nejedl a nepil. :) Zatím si můžete přečíst článek od velkého fanouška Star Treku, který tam byl se mnou, Little Borga:

Kód: Vybrat vše

http://www.trekkies.cz/view.php?cisloclanku=2009060016&rstema=&stromhlmenu=
P.S. Bohdan mě nezabil, jak jste již vydedukovali... :D
Obrázek
m746
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2009 23:03
Poznámka: >> Tento uživatel byl dne 1.12.2009 zabanován z důvodu nevhodného a hrubého chování, urážek a vulgarismů <<

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od m746 »

Tak jak vidím markus a jeho věrní si vydupali unyleho Boučka :roll: Tenhle dabing bude asi jeden z nejhorších :mrgreen: A to sem si myslel že dabing Heroes ktery je jeden z nejhorších co sem kdy slyšel nejde překonat,ale to sem se pletl :D
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

Ty jsi neskutečný. Nikdo si nikoho "nevydupával". Byl jsem v kontaktu s fanoušky Star Treku, kteří chtěli na hlavní roli Boučka. Volba se líbila i mně, i Jamesovi. Bouček je standardní dabér jako každý druhý a nebudu ho z návrhů vyškrtávat jen proto, že si tři lidi na fóru myslí, že je to "unylý a příšerný dabér". Ve studiu se, kromě asi Bohdana, líbil každému a to včetně Petra Finkouse, který byl zpočátku proti němu. Dabing je naprosto skvělý, páni Lanči, Petrásek, Tůma i Pavlíček dali Star Treku maximum a za to jim tady veřejně děkuji. A že si to DVD s dabingem nekoupíš? Tvoje blbost... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od bloom »

Markus: Gratulace za ohlídání dobrého dabingu a přežití případných "konfliktů" s panem režisérem.

m746: No dabing Hrdinů bych teda rozhodně zdaleka nenazval jedním z nejhorších dabingů. Tvůj problém patrně bude moc silné pouto s originálem.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1717
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Jack_6428 »

já jsem zvědav, jestli se mi díky dabingu bude ten film líbit víc než v kině. Co myslíš Markusi ? :mrgreen:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Tak z tohohle mám opravdoovou radost. Je to fakticky parádní. Moc se na to těším. Já byl pro Libora od začátku a jsem za něj rád. A divím se Markusi, že se bavíš s někým kdo tvrdí, že dabing k Heroes je hrozný. ;) Už se těším na tvé postřehy.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

Jack_6428: No těžko říct, ale ty máš dabing na DVD rád, takže myslím, že se ti to bude líbit víc, než v kině. :)

bloom a Geser: Díky, také mám radost a jsem rád, že jsem naživu. :) Už se těším až přijede James... myslím, že bude nadšený.

Kubaz: Tak bavit se s ním nechci, jen mě mrzí, když někdo kvůli jednomu hlasu odsoudí šmahem celý dabing, na kterém si dalo práci tak obrovské množství lidí. Makali na tom opravdu od rána do večera, spolupracovali s fanouškama a dokonce se jim podařilo splašit 30 hlasů. A když si toho někdo takhle neváží, je to smutné.

P.S. Pan Plachý byl naprosto dech beroucí. Spocka si dobře pamatoval, skoro vše sjel napoprvé a to tak, až člověku běhal mráz po zádech. "Nekonečný vesmír. Takové jsou cesty..." :) Paráda...

P.P.S. Zbyšek Horák byl na filmu dokonce v kině a zdálo se, že se mu líbil. :)

P.P.P.S. Radovan Vaculík Star Trek opravdu rád nemá... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Teď sem asi 5 minut přemejšlel kdo je sakra Roman Novotný na otce Kirka...a hle on je to Bohdan. :D :D
Jinak zajímalo by mě jestli máte nějaké fotky dabérů. V tom odkaze cos dával jich pár je, ale rád bych viděl i ostatní.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

Bohužel, jsou jen tyhle. Ono to tam bylo vážně hektické a přemíra focení by mohla vyvolat Bohdanovu zlobu a to si tam nikdo nepřál... :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“