Sully: Zázrak na řece Hudson / Sully

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Re: Sully: Zázrak na řece Hudson / Sully

Příspěvekod oberon » 19 říj 2016 16:05

Já myslím, že zrovna Pavel Šrom patří k té největší špičce a dokáže zahrát takřka všechno. Samozřejmě se nehodí na úplně každou roli, ale zrovna v tomhle případě mi zase tak mimo nepřipadá, troufám si říct, že z celého obsazení právě on vypadá skoro nejlépe. Pokud jsou nějaké obavy ohledně toho, jestli dokáže zahrát i klidnější a vlídnější polohu, stačí si pustit pár scén s Brucem Bannerem v Avengers nebo v Avengers 2, to je myslím na tohle jeden z nejlepších příkladů :) . Ale je jasné, že nemůžu vědět, jestli to nějak podobně hrál i v tomhle filmu, jde mi jen o to, že schopný toho určitě je...
Obrázek
oberon

Příspěvekod mortyslav » 19 říj 2016 17:05

Mě především překvapuje, že takovýto dabing v Pro-Time pustili do výroby, obzvláště když si v poslední době budují renomé skrze obsazování spjatých dabérů a nemají problém sehnat skoro kohokoliv kvalitního. Podle prvních 4 jmen mi to přijde jako nějaký béčkový dabing na úrovni AMC nebo Filmboxu. Film jsem viděl v originále a Hanks tam sice hraje staršího pána, ale hlasově je to pořád stejné - a to, že si někdo po těch letech všimne, že má hlubší hlas než jeho dabéři, je spíše k pláči. Aleš Procházka by se v této roli asi musel hodně snažit, ale toto byla role jednoznačně pro Jiřího Dvořáka, Pavel Šrom je typově mimo a navíc je zdiskreditovaný tím, že dabuje skoro ve všem, podobně jako Tomáš Juřička, který je na Aarona Eckharta už úplně mimo, protože když se snaží mluvit hlubším hlasem, tak prostě sklouzává do komediální polohy a dramatická role se mu pak nedá moc věřit. Zlata Adamovská by se k herečkám pod 60 let vůbec neměla přibližovat, ta ať se drží Meryl Streep, ta bude hrát stejně až do 100, tak tam si to může užít.

Nejvtipnější ale je, jak tu pan režisér ironicky reagoval na postup obsazování u dabingů madam Dytrtové a teď přijde s tímto. Jj, karma, pane režisére, karma...
mortyslav

Příspěvekod origamirek » 19 říj 2016 19:11

Co to je za vtipné obsazení? On byl apríl? :o :(
origamirek

Příspěvekod bloom » 19 říj 2016 20:06

Mně se obsazení naopak docela líbí. Papírově se mi ale moc nepozdává Zdeněk Mahdal na roli sedmdesátníka a Petr Neskusil na jeho syna pětatřictáníka. S obsazením hlavní role nemám nejmenší problém, naopak si v této roli umím Pavla Šroma dobře představit. :)
bloom

Příspěvekod balcin » 20 říj 2016 12:41

Vážení, děkuji těm, kteří se alespoň snažili pochopit, proč jsem to takto obsadil. Pro ostatní, obsadil jsem ten film takhle, abych ho naschvál pokazil, protože to není dobrý film a také proto, aby zdiskreditoval svoje jméno, které jsem se snažil pracně budovat. Doufám, že se mi to podařilo.
balcin

Příspěvekod Lukiz » 20 říj 2016 13:00

Hezká ironie, leč dobrými úmysly lze obhajovat naprosto cokoliv.
Lukiz

Příspěvekod richardda » 20 říj 2016 13:04

Ja ten dabing zatim neslysel. Tim padem bych tezko mohl vynest jakykoliv soud. Ale kdyz vidim tady tu reakcii pana rezisera, prijde mi, ze skutecny profesional, ktery si za svym nazorem stoji, by se k necemu takovemu nesnizil. A to ani pod rouskou tzv. ironie. Vzdyt i negativni nazor je nazor. Nebo musi vsichni zastavat "oficialni linii" ?
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod filip » 20 říj 2016 13:33

Upřímně, nedovedu si v teto roli Hankse představit ani pana Dvořáka ani pana Procházku. Pan Šrom se na tuto roli dle mne hodí. To je jako když Rickmana daboval Procházka jako Snapea a sedělo to, zatímco když ho dělal v jiné roli, tak to nebylo úplně košér.
filip

Příspěvekod cenda » 20 říj 2016 18:04

Zhodnotit obsazení, pokud dabing ještě nevyšel na světlo boží není zrovna spravedlivý. Je tu ovšem jedno "ale". Pan Šrom se pravděpodobně na tu roli hodí to bezesporu. Jak tu někdo psal, je to skutečně profesionál schopnej zahrát cokoliv. A to je bohužel právě ta chyba. Jakmile se totiž v tom pomyslným dvd dabingovým rybníčku objeví někdo, kdo je schopnej technicky a umělecky dobře a především rychle něco zahrát, podepíše si tím i vlastní ortel. Jde pak ze studia do studia a z role do role takovým způsobem, že už ho nikdo není schopnej poslouchat, protože už to není příjemný, ale otravný. Bohužel pro obě strany - diváka, ale především herce. On je ten, kterej má popularitu jako svoje živobytí. Nám divákům se pak jenom vkrádá pocit, že režiséři obsazují všecko podle nějaké jakoby tabulky. Chlap ve středním věku - Šrom, Rímský, mladej kluk - Švarc, Bouček, mladá holka - Vaňkátová, dědek - Maryška, starší dědek - Kalva, Richter, Slepička, babka - Vondrová, Řandová, starší babka - Syslová, Talpová a nakonec tam prdnem Adamovskou jako takový ozvláštnění a mohl bych tak pokračovat dál. Je to nadsázka, ale bohužel ne tak velká. Nejde (teda aspoň u mě ne) o to, že by to bylo nějak zvlášť nevyhovující obsazení ve smyslu toho, že by se někdo výrazně nehodil. Spíš jde o to, že je to bez nápadu, bez fantazie, zkrátka jako podle šablony.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod Ištván87 » 20 říj 2016 18:35

Za mě je jediný větší přešlap pan Juřička. Jinak mi to nepřipadá tak zlé. Nevím jak bude pan Šrom znít. Dřív jsem ho moc nemusel (alergická reakce na nevhodné obsazování na Paula Newmana), ale v posledních letech jsem si ho docela oblíbil (hlavně díky Avengers 2) a myslím, že na tuhle roli by mohl celkem sedět. Sice bych byl moc rád, kdyby si Toma Hankse ještě někdy střihnul Daniel Dítě (trvám na tom, že z herců, kteří Toma Hankse někdy dabovali, má on nejpodobnější hlas), ale tomuhle čistě ze zvědavosti dám šanci.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

PředchozíDalší

Zpět na Filmy