Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny / Hacksaw Ridge

Nové i ty starší

Moderátoři: ReDabér, bloom

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny / Hacksaw Ridge

Příspěvekod James55 » 07 bře 2017 21:00

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Vojta - Andrew Garfield (Desmond Doss), Jan Šťastný - Vince Vaughn (Seržant Howell), Jitka Ježková - Teresa Palmer (Dorothy Schutteová), Jakub Saic - Sam Worthington (Kapitán Glover), Michal Holán - Luke Bracey (Smitty Ryker), Zbyšek Pantůček - Hugo Weaving (Tom Doss), Petra Jindrová - Rachel Griffiths (Bertha Dossová), Oldřich Hajlich - Nathaniel Buzolic (Harold 'Hal' Doss) + Luke Pegler (Hollywood Zane), Petr Burian - Nico Cortez (Wal Kirzinski) + Ryan Corr (Poručík Manville), Radovan Vaculík - Goran D. Kleut (Ghoul), Bohdan Tůma - Milo Gibson (Šťístko Ford + titulky), Vladimír Kudla - Jacob Warner (James Pinnick) + Ori Pfeffer (Irv Schecter), Tomáš Juřička - Robert Morgan (Plukovník Sangston), Petr Neskusil - Ben Mingay (Grease Nolan), Ivo Novák, Klára Sochorová, Jiří Böhm, Ondřej Novák, Roman Hajlich, Adam Němec

Překlad: Petr Zenkl
Dialogy: Zdeněk Javůrek
Zvuk: Antonín Němec
Režie: Jiří Brouzdal
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Magic Box 2017
James55

Re: Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny / Hacksaw Ridge

Příspěvekod origamirek » 09 bře 2017 01:55

Achjo, tak tohle se hodně nepovedlo, v obsazení se mi líbí jen Jan Šťastný, ale zbytek je prostě podle mě mimo. A u tak kvalitního filmu mě to opravdu moc mrzí. :cry: :cry: Tady by se k hlavní postavě IMHO hodně hodil Matouš Ruml a moc jsem si přál Martina Písaříka na Worthingtonovi a na Weaving si Pantůčka neumím moc představit. Škoda, škoda. Teď už můžeme jen doufat, že to nějaká televize nadabuje znova.
origamirek

Příspěvekod Maximas » 09 bře 2017 08:15

Bohužel musím souhlasit že tohle se teda moc nepovedlo.Film jsem ještě neviděl jelikož jsem čekal až si ho pustím z cz dabingem ale ted vidím že dám alespon poprvé přednost titulkované verzi.Alespon že vyšel Jan Štastný ale jinak teda jsem zklamanej.Hlavně jsem na Wothingtona čekal když už ne Martina Písaříka tak alespon Filipa Jančíka a ono nic. :(Jiří Vojta se mi už ale vůbec do hlavní role nehodí.Tajně jsem doufal v Matouše Rumla.Toho Zbyška Pantůčka si trochu dokážu představit a nemusela by to být hotová katastrofa.Tak uvidíme.Zatím u mě převládá zklamání. :(
Maximas

Příspěvekod KOMZA » 09 bře 2017 11:58

Tak nevím, nevím. Na Vaughnovi bych tedy sice radši slyšela Pavla Vondru, ale ve srovnání se zbytkem to je fakt ta nejmenší komplikace a vlastně můžu být i ráda, i tato volba je dobrá. Ale dál si to moc neumím představit. Popravdě, Jiřího Vojtu jsem ještě neslyšela, ale v toho Matouše Rumla jsem tak nějak doufala, stejně tak u Worthingtona, tam jsem s Martinem Písaříkem tak nějak počítala, když už ne, tak alespoň s Filipem Jančíkem... Jsem docela zklamaná. Film jsem v kině nestihla, tak jsem se těšila na DVD a na dabing, ale zatím to vypadá tak, že asi zvolím originál. Ale tak samozřejmě se podívám a uvidím.
KOMZA

Příspěvekod James55 » 25 bře 2017 18:30

Zhlédnuto a dabing mě zklamal. Hlavně obsazení Jiřího Vojty, u kterého je hodně slyšet, že je nezkušený dabér. Mluví pořád ve stejné rovině a bez emocí, podle mého názoru by neměl být obsazován do hlavních rolí (natož oscarových). Nesedělo mi ani obsazení Jitky Ježkové, která se IMHO na Teresu Palmer nehodí. Dalším kámenem úrazu je počet dabérů a obsazení vedlejších rolí, které se může směle rovnat dabingům z Budíkova. Oldřich Hajlich mluvící v jedné scéně dva herce, Bohdan Tůma dabující šestadvacetiletého herce...ten mi nakonec přišel ještě v "normě", když jiné vojáky kolem třicítky daboval Vladimír Kudla. :o Jediné pozitivum vidím v obsazení Jana Šťastného, který byl skvělý a taky Jakub Saic, i když jednu větu za něj nadaboval Petr Burian. :roll: Doufám v budoucí redabing s Janem Maxiánem...
James55

Příspěvekod KOMZA » 03 dub 2017 22:37

Tak zhlédnuto, titulky a dabing hned poté, a popravdě, no, asi jsem to čekala horší, ale i tak žádná sláva. Jan Šťastný super, líbili se mi i Zbyšek Pantůček, Petra Jindrová a dokonce i ten Jakub Saic, Jitka Ježková mi nijak zvlášť nevadila. A teď se bohužel dostávám k problémům tohoto dabingu, jenž rozhodně nejsou zanedbatelné. Postav je hodně, dabérů je málo, a jak už psal James, dochází i k "setkávání" a pořád dokola slyšíte ty stejné hlasy ve stylu Tůma, Kudla, Hajlich, Hajlich, Tůma, Kudla...
A Jiří Vojta, no... Myslím, že tady si i běžný divák všimne toho, že prostě "vyčnívá", nejvíc je to slyšet právě v boji. Řekla bych, že na konci je to už trochu lepší, ale prostě podobné role by podle mě měly patřit zkušenějším dabérům (a v tomto případě i spjatým). Zvlášť u takového filmu to fakt zamrzí, škoda. Příště už jen titulky.
KOMZA

Zpět na Filmy