Vetřelec: Covenant / Alien: Covenant

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Re: Vetřelec: Covenant / Alien: Covenant

Příspěvekod elbrambo2812 » 03 zář 2017 14:30

Zdeněk Podhůrský - Uli Latukefu (Cole), Zuzana Slavíková - Lorelei King (Matka), Ladislav Cigánek - Guy Pearce (Peter Weyland), Vojtěch Hájek - James Franco (Branson), Ivo Hrbáč, Zbyšek Horák (titulky)
elbrambo2812

Re: Vetřelec: Covenant / Alien: Covenant

Příspěvekod therak » 16 zář 2017 17:16

Tak konečně jsem to viděl s dabingem a musím říct, že s dabingem jsem spokojen se smíšenými pocity. Hlasový výběr se mi líbil, ale nejvíce musím pochválit pochválit překlad. Dialogy herců tak zněli přirozeně. Také výrazy jako atmoška nebo zrychtovat se normálně v dabingu neobjevují, přitom jsou součástí běžné mluvy.

Po stránce překladu a výběru hlasů jsem spokojen, ale jak již bylo napsáno výše, problémem je paradoxně přítomnost Martina Stránského. Už od návštěvy kina jsem si představoval, jak bude znít David a Walter s hlasem Josefa Vrtala. Doufal jsem totiž, že když bude dabing režírovat pan Pospíchal, tak znovu obsadí pana Vrtala, ale bohužel. Stránský je za mě skvělá volba na Fassbendera, ale zde to není ono. Samozřejmě, že kdyby v Prometheovi nebyl obsazen Vrtal, tak by se to určitě neřešilo, ale takto máme možnost porovnat. Možná že Pospíchal obsadil Vrtala jen náhodou, ale hlasově nebo projevem (ať už se na to díváme jakkoli) vystihl tu Davidovu nevyzpytatelnost a chladnost. Tady má Fassbender navíc dvě úplně rozdílné povahové role, což jsem tak nějak v dabingu necítil. Je sice pěkné, že si pan Pospíchal zažil spojení Fassbender/Stránský, ale zde měl dodržet kontinuitu z prvního filmu.

Jak jsem tedy psal na začátku, s dabingem jako celkem jsem spokojen. Bohužel, nejvýraznější postavou filmu je duo David/Walter, které v češtině ztrácí oproti Prometheovi. Za sebe bych dabing přirovnal k dabingu nové Mumie. Byl jsem rád, že byl po dlouhé době obsazen Bubník na Cruise (jako i zde byl na Fassbendera "dodržen" Stránský), ale zase na Crowea nebyl dodržen Schwarz. Zpětně bych raději postrádal Bubníka a obsadil Vondru, aby byl dodržen Schwarz. Taktéž bych i u Covenanta riskoval jiné obsazení vedlejších rolí jen aby byl obsazen Vrtal.
therak

Předchozí

Zpět na Filmy