Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: DVD
V českém znění: Pavel Trávníček - Christian Clavier (Jean-Etienne Fougerole), Dana Černá - Elsa Zylberstein (Daphné Fougeroleová), Bohdan Tůma - Ary Abittan (Babik), Libor Terš - Cyril Lecomte (Erwan Berruto), Jan Battěk - Oscar Berthe (Lionel Fougerole), Ivo Novák - Armen Georgian (Ravi), Jiří Krejčí - Marc Arnaud (Clément Barzach), Zuzana Slavíková - Nanou Garcia (Isabelle Cheroyová), Vojtěch Hájek - Inan Cicek (Crouch), Robin Pařík - Marian Samu (Piti), Petra Tišnovská - Ioana Visalon (Somerta), Radana Herrmannová - Mirela Nicolau (Simza), Jitka Jirsová - Raisa Mihai, Sofiia Manousha (Fernanda, Fidélia Martinezová), Malvína Pachlová - Nikita Dragomir, Anaïs Dopinescu (Lulughia, Renata), Jan Szymik, Jaroslav Horák, Daniel Margolius, Monika Schullerová, Svatopluk Schuller (titulky)

Překlad: Jolana Kubíková
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Dialogy a režie: Martin Kot
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time 2017

2.DABING: Prima
V českém znění: Jiří Prager - Christian Clavier (Jean-Etienne Fougerole), Dana Černá - Elsa Zylberstein (Daphné Fougeroleová), Bohdan Tůma - Ary Abittan (Babik), Robin Pařík - Oscar Berthe (Lionel Fougerole), Jan Köhler - Marian Samu (Piti), Libor Terš, Petra Jindrová, Irena Hrubá, René Slováčková, Jakub Saic, Vojtěch Hájek, Terezie Taberyová, Petr Štěpán, Jan Szymik, Marek Libert, Viktorie Taberyová, Nikola Votočková, Anežka Saicová, Ondřej Balcar, Václav Knop (titulky) a další

Překlad: Jolana Kubíková
Zvuk: Tomáš Čisárik
Produkce: Tereza Houžvicová, Leoš Lanči
Vedoucí výroby: Kateřina Malá
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Václav Knop
Vyrobila: Médea Promotion Dabing, člen skupiny Médea Group pro FTV Prima spol. s.r.o. v roce 2019
Obrázek
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od Jelimán »

Nejvhodnější volbou se mi jeví Jan Battěk a Dana Černá. A Libor Terš (ať si o něm jako dáberovi myslí kdokoliv cokoliv) se na tyhle typy postav taky hodí. Jinak se mi ale obsazení nelíbí. Jsem zklamán tím, že byl obsazen na Claviera zase Trávníček, který už úplně zabil veškerý humor v Co jsme komu udělali?, kde prakticky jen suše četl text a vůbec nebyl v souladu s Clavierovým komediálním talentem, jako byl Meduna, kterého opět z nějakého záhadného důvodu neobsadili. Posledním hřebíčkem do rakve je ale obsazení Tůmy na Babika. Vybavím si už teď jak to bude znít, aniž bych ten dabing ještě slyšel. Tůma to zase celé přehraje svým radobykomediálním dabingem. Na Babika by to chtělo skutečně někoho s větším komediálním potenciálem, co nedabuje všechno a všude. Ach jo.
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od lichometnik »

Pavel Trávníček se mi líbil, ovšem ten překlad a styl dabování romských postav nic moc... ten akcent herci vůbec nevychytali. :D a k Zylbersteinové by skvěle padla Tereza Bebarová - už pro tu fyzickou podobu. :)
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od 1403ka »

Premiéra nového dabingu v pondelok 10. júna o 20:00 hod. na Prima MAX. Dane, prečo ste nezohnali Trávníčka? Bolo to z časového alebo z osobného dôvodu?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od Michaela2 »

Protože se k němu nehodí? :) Ne, jen můj subjektivní názor, tahle dvojka mi k sobě nějak neladí.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od DAN K. »

já to nechci moc rozmazávat, protože si velmi pana Trávníčka vážím, třeba za dabing seriálu MASH a za některé filmy s Terencem Hillem (a jako dospívající jsem žral, jak krásně přehrával v A-Teamu a Pátem elementu), ale ty časy už jsou podle mého názoru nenávratně pryč a už to tam není. Příští rok mu bude sedmdesát, většina lidí v tomhle věku už dávno nepracuje. Je to prostě normální vývoj. A souhlasím z Michealou, že PT je jiný typ herce a vlastně se na Claviera nikdy úplně nehodil. Docela dobře to vynikne, když porovnáte ty dvě verze Návštěvníků. Mnou preferovaná varianta je pan Meduna, to je o tisíc světelných let jinde, ale ten už je v oficiálním důchodu, ukončil svou bohatou divadelní kariréru a vybírá si, čemu věnuje čas a už u předchozího filmu nechtěl přijít. nebyl sám, karel heřmánek přislíbil u předchozího filmu účast a vyžádal si scénář a když viděl, kolik je tam replik a v jakém tempu, tak domluvené natáčení raději zrušil, že je to nad jeho síly. Tím bych nechtěl, aby to působilo, že pan Prager je nějaká náhrada, je to jeden z nejgeniálnějších dabingových herců historie a v jeho výkonu je všechno, co tam má být a hlavně s Claviérem udrží tempo.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Srdečně vás vítáme / À bras ouverts

Příspěvek od cenda »

Já si třeba myslím, že Pavel Trávníček je jedním z těch herců, kteří by od určitýho věku měli dabovat velmi přiměřeně a role si vybírat sebekriticky. Jako Hawkeye Pierce byl vynikající, ale to už je čtvrt století. Když bude dabovat Aldu v nějaké jeho klidné roli, tak klidně, ale na rtuťovitý komiky typu Clavier nemá už posledních asi deset let. Já z něj mám v poslední době pocit, že dabuje tak nějak navzdory sám sobě, že mu dá strašnou práci vůbec jenom mluvit, natož tomu dát nějaký výraz (podobnej pocit jsem míval i u Jiřího Krampola), není schopnej říct jednu větu přirozeně. Takže u Claviera dělá všechno proto, aby tak nějak chytil synchron a bylo mu rozumět, ale tím pádem zazdívá tu hereckou stránku. Já jsem si vždycky říkal, že by na Claviera byl dobrej znovu Ladislav Potměšil, ale tomu po té nucené přestávce celkem zestárnul hlas, takže tohle spojení by se už asi taky nezopakovalo.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Odpovědět

Zpět na „Filmy“