Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9289
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: DVD

V českém znění: Dana Syslová - Helen Mirren (Sarah Winchesterová), Pavel Vondra - Jason Clarke (Dr. Eric Price), Jolana Smyčková - Sarah Snook (Marion Marriottová), Kryštof Domanský - Finn Scicluna-O'Prey (Henry Marriott), Dana Černá - Laura Brent (Ruby Priceová), Vojtěch Hájek - Eamon Farren (Ben Block + titulky), Filip Švarc - Robert Shook (plukovník), Tomáš Juřička - Tyler Coppin (Arthur Gates), Bohdan Tůma - Angus Sampson (John Hansen), Jakub Saic - Michael Carman (Frank) + Bruce Spence (Augustine), Klára Sochorová - Alice Chaston (Clara), Veronika Mudrová

Překlad: Jan Feldstein
Produkce: Markéta Kratochvílová
Zvuk: Martin Cibulka
Mix: Matěj Večeřa
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Pro Bontonfilm vyrobila Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, Studio Budíkov - 2018


2.DABING: Filmbox

V českém znění: Jana Postlerová - Helen Mirren (Sarah Winchesterová), Jakub Saic - Jason Clarke (Dr. Eric Price), Anna Brousková, Radek Hoppe, Ludvík Král, Kristýna Skružná, Hynek Hoppe a další

Překlad: Michaela Šimonková
Dialogy: Linda Fikar Stránská
Produkce: Zdena Sirotková, Štěpánka Peroutková
Zvuk: Martin Bezouška
Režie: Adéla Kubačáková
Pro SPI International vyrobilo babidabi - 2023
Naposledy upravil(a) filip dne 12 říj 2018 22:56, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Příspěvek od therak »

Pokud bych tento dabing ohodnotil jako dobrý, urazil bych ostatní současné dabingy. Za sebe ale musím říct, že ústřední 3 hlasy - Vondra, Syslová i Smyčková - byli zvoleni dobře. Na ostatní role, tedy spíše občasné hlasy dělníků na pozadí, dabérů bylo málo, protože se dokola opakovali, ale jak říkám, jednalo opravdu jen o hlasy z okolí. Konkrétně jsem také zaznamenal, že došlo k useknutí jedné repliky. Je to při scéně v jídelně, kde Henry říká: "Jsme tu jen proto, že otec zemřel." Slovo "zemřel" ale bylo předčasně useknuto a je slyšet jen "zemře".

Celkově dabing jako takový beru. Co je ale rozhodně na pováženou je zvuk. S tím mám u Budíkova dlouhodobě problém. Někdy nehraje subwoofer, někdy nehrají zadní reproduktory, někdy je rozhozen střed mezi levý a pravý a někdy je to všechny naráz. Zde jsem tedy zažil, že středový reproduktor hrál, ale část obsahu byla rozhozena mezi levý a pravý přední a také subwoofer (bylo to hlavně poznat ve scéně, kde Eric zatloukal hřebíky, to bral basák teda řádně). Zadní reproduktory jsem pro změnu skoro vůbec nezaregistroval. V tomto ohledu by mě tedy zajímalo, jestli za takto mizerné mixy můžou zvukaři nebo jednoduše nedostatečné technologické zázemí studia. Protože ono ve výsledku by snad bylo lepší mít skvělý stereo mix než mix, který se jen tváři jako 5.1. Na přehrávání na televizi to může být dostačující, ale pro domácí kino to je slabé, nemluvě o tom, pokud by takový mix měl být použit přímo v kině. Naštěstí ale moc filmů od tohoto studia nesleduji (není to kvůli tamnímu dabingu, ale prostě filmy, které jdou mimo mě jdou do tohoto studia), ale když už, tak vím, co můžu po zvukové stránce očekávat.

Veronika Veselá se očividně snaží dělat v rámci možností dobré dabingy u tohoto studia (situace se rozhodně zlepšila od "zlaté doby Dytrtovic") a dodržovat dabingová spojení, ale pokud i zvuk nebude v pořádku, tak její snaha přijde vniveč.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Příspěvek od -kNiGHT- »

To s tím zvukem jsem si všiml už v 2015 u filmu Interstellar. Renonc v nevychytaných reverb efektech a hlasy jsou oproti originálu v určitých místech slyšet jinde než mají. Myslel jsem si že to byla jen chyba zvukaře, ale jak čtu po 3 letech... jsou pořád na tom samém.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Příspěvek od therak »

-kNiGHT- píše:To s tím zvukem jsem si všiml už v 2015 u filmu Interstellar. Renonc v nevychytaných reverb efektech a hlasy jsou oproti originálu v určitých místech slyšet jinde než mají. Myslel jsem si že to byla jen chyba zvukaře, ale jak čtu po 3 letech... jsou pořád na tom samém.
Pozor, toto je Budíkov. Interstellar byl Pro Time. Tyto dvě studia bych ale rozhodně nesrovnával. U Budíkova si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy (jestli kdy vůbec) slyšel zvuk stejný s originálem. U Pro Time se situace různí, ale dle mého názoru se nejedná o mixážní chyby. Tady byl rozhozen středový kanál mezi levý, pravý a subwoofer a zadní ani nehrály ("vrcholným" dílem je v tomto ohledu Poslední lovec čarodějnic, doporučuji si poslechnout). S tím jsem se naštěstí u Pro Time ani jiného studia nesetkal.

U toho Interstellaru jsem zpozoroval, že subwoofer byl mírně zlumený a také možná trochu levý a pravý kanál byl slabší, už si to nepamatuji úplně, ale v paměti mi utkvěla scéna vstupu do černé díry. U Muže z oceli (také Pro Time) byl zvuk celkově zeslabený, takový řekněme uzavřený oproti originálu, který "zněl". Sicario měl stejný problém. Na druhou stranu pro příklad dabingy TRON: Legacy nebo Nevědomí byly 1:1 s originálem, ty byly skvělé. Takže já říkám, že u Pro Time je výsledná kvalita zvuku buď a nebo, většinově ale k ní nemám námitek. Pokud ale tady vidím oznámený dabing od Budíkova, vím, co potenciálně riskuji. :D
ramadu
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017 15:40

Re: Winchester: Sídlo démonů / Winchester

Příspěvek od ramadu »

V pátek na Filmboxu to běželo s novým dabingem.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“