Gérard Depardieu

Moderátor: ReDabér

Gérard Depardieu

Příspěvekod bloom » 27 kvě 2009 21:51

Obrázek

Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Jiří Štěpnička (Asterix a Obelix, Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, Bellamy [HBO], Bogus, Bomba pro Greenwich, Časy se mění, D'artagnanova dcera [Nova], Děti z Timpelbachu [HBO], Diamant 13, Drž hubu!, Edith Piaf, Fantom Paříže, Inspektor Popleta [TV Barrandov], Kondomedie, La Machine, Mezi cizinci [HBO], Muž, který se směje, Muž se železnou maskou, Pí a jeho život, Pobuda, Poslední prázdniny, Poslední služba, Příliš krásná [TV Barrandov], San Antonio, Střílejte na Francouze, Šťastnou cestu, Únosce, Válka policajtů, Vatel, Volba zbraní [ČT], Volpone [HBO], Žena od vedle [ČST i Cinemax])
2. Miroslav Donutil (Balzac [ČT], Bimboland [ČT], "Bídníci", Bratrstvo ticha, Cyrano z Bergeracu [ČT], Danton, Herci, "Hrabě Monte Christo", Jak moc mě miluješ?, Jean od Floretty [ČT], Jiný Dumas [ČT], Paříži, miluji Tě, Píseň pro tebe, Plukovník Chabert [ČT], Poslední metro [ČT], Povolání: Učitel [ČT], Profesionální manželka [DVD i ČT], "Prokletí králové", Psi [ČT], Uranus [ČT], Všechna jitra světa [ČT], XXL [ČT], Znamení andělů-Miserere [ČT])
3. Pavel Soukup (1492: Dobytí ráje [VHS i HBO], Babylon A.D., Blanche - královna zbojníků [VHS i ČT], Coco [FilmBox], D'artagnanova dcera [Film+], Disco, Fotbalová vášeň [HBO], Germinal [Prima], Husar na střeše, Hvězdy na zemi, Kopyto [VHS i ČT], Inspektor Popleta [Prima i DVD], Jak sbalit super kost, Jedna nebo dvě ženy [ČT], Komerční kvalita [MGM], Loulou [VHS], Město duchů, "Napoleon", Nová Francie, Policie [VHS], Pouhá formalita, Strážní andělé, Studený bufet, Uprchlíci, Zelená karta)

Alfred Strejček (Krysy z temnot)
Daniel Dítě (Táta nebo milenec)
Filip Čáp (Dva muži ve městě [Nova])
Jan Šťastný (Loulou [Nova])
Jan Vondráček (Policie [Nova])
Jaromír Meduna (Veřejný nepřítel č.1)
Jaroslav Horák (CQ [VHS])
Jaroslav Kaňkovský (Dva muži ve městě [ČST])
Jiří Hromada (D'artagnanova dcera [Hallmark])
Marcel Vašinka (Měsíc v kanálu)
Marek Libert (Zabiják [Prima])
Matěj Hádek (Dva muži ve městě [DVD])
Miloš Vávra (Dina)
Miroslav Moravec (Otec a otec)
Ondřej Vetchý (Vincent, François, Paul a ti druzí... [ČT])
Ota Jirák (Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva, Asterix a Olympijské hry)
Pavel Kříž (Případ Dominici [Nova])
Pavel Šrom (Můj táta hrdina)
Petr Gelnar (Hurikán Rosy [MGM])
Petr Štěpán (Pevnost Saganne [ČT])
Viktor Preiss (Pravý břeh, levý břeh [ČST])
Vladimír Čech (102 dalmatinů)
Zdeněk Junák (RRRrrrr!)
Zdeněk Mahdal (Pevnost Saganne [Nova])
bloom

Re: Gérard Depardieu

Příspěvekod Sen » 28 kvě 2009 07:41

Raději bych na prvním místě viděl Miroslava Donutila. Nebylo by možné vytvořit anketu?

Ještě by si zasloužil zmínku Pavel Šrom za Mého tátu hrdinu. Ve francouzském vzoru tohoto filmu nazvaném Táta nebo milenec daboval tuším Daniel Dítě.
Sen

Příspěvekod bloom » 28 kvě 2009 09:47

Anketa vytvořena.
bloom

Příspěvekod Budy » 28 kvě 2009 14:09

Jen bych ještě doplnil, že Pavel Soukup ho mluvil ve filmu 1492: Dobytí ráje.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod bloom » 28 kvě 2009 14:40

Jo a ještě v Inspektoru Popletovi, Policii a nevím, kde ještě...Ty filmy v závorkách jsou spíše orientační, u každého dabéra v anketě by se daly přiřadit ještě aspoň tři další tituly...
bloom

Příspěvekod Joe Black » 28 kvě 2009 20:23

Jiří Štěpnička to byl ještě např. v Drž hubu! nebo Muž se železnou maskou.
Joe Black

Příspěvekod bloom » 29 kvě 2009 20:30

Joe Black píše:Jiří Štěpnička to byl ještě např. v Drž hubu! nebo Muž se železnou maskou.

Drž hubu jsem uvedl. Nevím, ale psát úplně všechny filmy, kde daný dabér herce daboval, mi přijde zbytečné, myslím si, že jinak by ten výčet zabral moc místa. Myslel jsem, že apoziopeze - tři tečky dostatečně stačí pro představu, že dabér herce mluvil ve spoustě dalších filmů.
bloom

Příspěvekod Brocc » 30 kvě 2009 07:46

mně se zase myšlenka takové pokud možno kompletní "databáze" kdo v kterém filmu toho herce mluvil docela zamlouvá.... když se to dělá u dabérů, myslím, že opačně by to svůj smysl mělo....
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod bloom » 30 kvě 2009 21:55

Deadpool píše:mně se zase myšlenka takové pokud možno kompletní "databáze" kdo v kterém filmu toho herce mluvil docela zamlouvá.... když se to dělá u dabérů, myslím, že opačně by to svůj smysl mělo....

To je pravda, ale třeba u spojení Pierre Richard - Petr Oliva by se musela vypisovat skoro celá filmografie ;) . No kdyby někdo vymyslel nějaký PŘEHLEDNÝ návrh, nebránil bych se.
Jinak jsem si vzpomněl, že jsem zapomněl přidat Otu Jiráka.
bloom

Příspěvekod Budy » 30 kvě 2009 23:23

V Olympijských hrách ho mluvil Ota Jirák?
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Další

Zpět na D