Daniel Day-Lewis

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Petr Svoboda (Čarodějky ze Salemu, Poslední Mohykán [dabing Nova], Věk nevinnosti [dabing Nova])
2. Vladislav Beneš (Nesnesitelná lehkost bytí [dabing ČT], Nine [dabing ČT i DVD], Nit z přízraků, Pokoj s vyhlídkou [dabing ČT])
3. Jan Šťastný (Boxer)

Aleš Procházka (Věk nevinnosti [dabing VHS])
Bedřich Výtisk (Gangy New Yorku [dabing VHS])
František Němec (Bounty [dabing ČST Praha])
Jakub Saic (Poslední Mohykán [dabing FilmBox])
Jiří Schwarz (Poslední Mohykán [dabing VHS], Ve jménu otce [dabing VHS])
Lukáš Hlavica (Ve jménu otce [dabing Prima])
Lukáš Vaculík (Poslední Mohykán [dabing Universal Channel])
Marcel Vašinka (Ostrov samoty)
Marek Libert (Pokoj s vyhlídkou [dabing FilmBox])
Marek Vašut (Gangy New Yorku [dabing ČT])
Martin Stropnický (Lincoln)
Michal Suchánek (Gándhí [dabing ČST Praha])
Otakar Brousek ml. (Až na krev)
Pavel Vondra (Bounty [dabing Nova])
Petr Gelnar (Poslední Mohykán [dabing MGM])
Zdeněk Mahdal (Pravý Američan)
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Sen »

Doplnění:

František Němec (Bounty [dabing ČST Praha]) [sud - 9.8.2009]
Jan Šťastný (Boxer) [DAN K. - 29.8.2009]
Bedřich Výtisk (Gangy New Yorku [dabing VHS]) [DAN K. - 29.8.2009]
Zdeněk Mahdal (Pravý Američan) [bloom - 11.11.2009]
Jiří Schwarz (Ve jménu otce [dabing VHS]) [Joe Black - 5.2.2010]
Jiří Schwarz (Poslední Mohykán [dabing VHS]) [Frankburg - 5.2.2010]
Michal Suchánek (Gándhí [dabing ČST Praha]) [Pomajz - 25.6.2012]
Vladislav Beneš (Nine [dabing ČT]) [Sagres - 5.2.2013]
Martin Stropnický (Lincoln) [James55 - 27.5.2013]
Vladislav Beneš (Pokoj s vyhlídkou [dabing ČT]) [kubik-dulik - 19.3.2015]
Jakub Saic (Poslední Mohykán [dabing FilmBox]) [Mark LS - 12.9.2019]
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od DAN K. »

jan stastny boxer, bedrich vytisk gangy new yorku a oba dva skvele, i kdyz jsou uplne jini herci a presto byl i dobre obsazeni. tohle fakt necislujte, on ho pokazdy mluvi nekdo jinej a on je takovej hereckej chameleon ze to i povazuju za spravny, protoze je v kadzy roli uplne jinej, k nepoznani od ty predchozi
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Sen »

V podstatě souhlasím, ale nevím, jestli by mi nestanovení pořadí prošlo. Možná by se k tomu mohli vyjádřit další moderátoři . . .
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Sen »

Ostatní nereagují, tudíž nejspíš souhlasí. Pořadí bylo zrušeno.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3325
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Markus »

Já jsem nereagoval, protože jsem si nevšiml, že jsi se ozval u tohoto příspěvku. Dan má svou těžce vyhraněnou představu o kvalitním dabingu, kterou ne vždy sdílím. Jestli se tou ztrátou pořadí myslí anketa, nejsem proti. Ale jestli se tím myslí permanentní stav, kvůli nějakému "chameleonství" tohoto herce (po kterém asi změní hlas díky nějaké plastické operaci), tak zásadně nesouhlasím. Jak už jsme se bavili, tohle není žádná bible, dle které se tvůrci musí řídit, ale pořadí by stanovené být mělo.
Obrázek
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od Sen »

Jak jsem předpokládal, neprošlo mi to :). Pořadí bylo obnoveno.
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Daniel Day-Lewis

Příspěvek od DAN K. »

ja jsem ten prvni kdo chce aby mel kazdej herec jenom jednoho dabera, ale tohle je naprosto extremni pripad. dotycny herec se na svou roli pripravuje minimalne rok dopredu, kdy i v soukromym zivote mimo nataceni nosi kostymy dany postavy, mluvi jinym hlasem kterym pak mluvi v ty roli, kdyz hraje ochrnutyho, tak vubec nechodi posvejch, spojit tohodle cloveka s jednim hlasem proste neni mozny, cituji z csfd: "Univerzálny herec. Hrá nečastejšie, ako by si fanúšikovia želali. Ale keď už podpíše kontrakt, do úlohy sa vloží naplno. Zástanca Stanislavského metódy. STANE sa postavou. I preto si vyberá tak opatrne; scenár ho musí zaujať, aby bol v úlohe ochotný zotrvať najbližšie mesiace nakrúcania. V praxi to znamená, že ak máte v nasledujúcej scéne byť zadychčaný, namiesto toho, aby ste to zahrali, dáte si pred klapkou desať kolečiek. Už legendárna je Danielova ochota naplno sa ponoriť do postavy a naučiť sa o nej všetko. Ako posledný mohykán (tým bol vlastne jeho adoptívny brat Unkas, ale to sa vo filme akosi stratilo) sa naučil strieľať z dobovej pušky a loviť jelene. Ako mäsiarsky gangster z New Yorku 60. rokov 19. storočia vlastnoručne porcioval mäso...Okrem nadšenej kritiky aj divákov, má však tento štýl práce aj temné, seba zničujúce stránky. Najhoršiu má Daniel pravdepodobne už za sebou. Stalo sa tak ešte keď v divadle hral Hamleta v réžii Richarda Eyrea. Počas reprízy sa do slávnej tragickej postavy postupne vkladal deň za dňom natoľko vášnivo, až sa psychicky zrútil priamo pred divákmi. Musel byť hospitalizovaný."
Odpovědět

Zpět na „D“