Louis de Funès

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Jelimán »

To je fakt. ;) Ale mě by sedl i do dalších filmů, které by zasloužily předabování. Třeba v Pouic-Pouic by to taky nemuselo působit vůbec rušivě.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Louis de Funès

Příspěvek od Dabingfanda »

S tím Medunou nevím ,ať to zkusí ,můžeme napsat do televize. :D
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Louis de Funès

Příspěvek od dabingovec »

trees píše:Dabéry L de Funese jsem slyšel jen čtyři. Druhým dabérem (pro mě) v pořadí měl být Jiří Císler, a já si říkal jo, ten by na to pasoval, ale nakonec, se mi nelíbil. Dalším byl Jiří Lábus, skvělý imitátor různých hlasů, ale také to nebylo ono. Pak přišli s třetím Jiřím, Krampolem, a to jsem si řekl, že si snad dělají srandu, ale byl to on! Ten mi jako náhrada za F.Filipovského sedl nejvíce.
Je pravda, že pan Jiří Krampol to měl v těchto filmech s Funesem jako na houpačce. Skvěle zvládnul třeba filmy jako Zelňačka, Pouic-Pouic a první dabing Rabína Jákoba, ale ostatní dabingy se již tolik nepovedli. Sám toho podle svých dodnes lituje, že na to vůbec kývnul. Je největší škodou, že právě pan Dalimil Klapka nedostal větší prostor, protože ve filmu Gentleman z Epsomu podal fantastický výkon a sám také daboval Františka Filipovského. Myslím si, že Lakomce nebo Zelňačku by dnes zvládnul ještě bravurně a filmy by se nám blíže přiblížili. Škoda, že nikoho to už nezajímá. Možná, že kdybychom tu jen nekecali, ale na dabingy bychom dělali sbírky, kdo ví, jak by to vypadalo :-? . Největším úletem je ovšem šišlající Václav Šaltuš a možná ještě větším úletem než ho obsadit bylo, že ho někdo dosadil na první místo a také, že pro něj vůbec někdo hlasoval :roll: .
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Louis de Funès

Příspěvek od palg »

Dabingfanda píše:Viděl jsem ukázku toho nového dabingu Křidýlko nebo stehýnko a pan Knop se mi na Funese moc nelíbí,ale jestli to není zvykem na Filipovského.
to bude zvykem, je vidět, vlastně slyšet, že pan Knop se hodně snažil, celkem to ušlo, nebyla to taká hrůza. ale pana Filipovského nedokáže nahradit nikdo. Ale třeba ocenit, že když to dostali jako práci na znovunadabování, tak že použili alespoň původní dialogy paní Skružné a že na Louise obsadili alespoň někoho vhodně odpovídajícího.
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Louis de Funès

Příspěvek od dabingovec »

Nevím kolik z vás zaregistrovalo rozhovor Petra Macka s Petrem Martinákem, ale původně byl pro dabování ve filmu Jak vykrást banku osloven právě pan Martinák. Telefon ovšem bohužel nezvednul a tak se dnes již nedozvíme jestli by to bylo lepší než pan Faltus, ale z mého pohledu by mu dodal alespoň určitou energii s ohledem na věk.
ředitel
Příspěvky: 16
Registrován: 26 dub 2011 18:16

Re: Louis de Funès

Příspěvek od ředitel »

Budu mít možná zbytečný dotaz, ale nedala by se udělat po dvou letech nová anketa? Možná budu jediný, ale pan Faltus mi opravdu nepřijde natolik dobrý, aby byl na prvním místě. Upřímně si myslím, že daleko lépe tohoto herce nadabovali pánové Šrom a Knop.
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Louis de Funès

Příspěvek od dabingovec »

ředitel píše: 04 bře 2024 19:36 Budu mít možná zbytečný dotaz, ale nedala by se udělat po dvou letech nová anketa? Možná budu jediný, ale pan Faltus mi opravdu nepřijde natolik dobrý, aby byl na prvním místě. Upřímně si myslím, že daleko lépe tohoto herce nadabovali pánové Šrom a Knop.
Pravdou je, že Václav Faltus se snaží napodobit hlas Františka Filipovského, což se mu daří přibližně na 30%, ale přidanou hodnotu tomu dávají pánové Knop a Šrom a to sice hereckou. Oba to dělali po svém a jsou to zkušení dabéři a herci, což se projevuje i v jejich verzích Funese. Václav Faltus se snaží pouze o imitaci Františka Filipovského, ale herecky tomu nedává nic a na samotném projevu je to velmi znát.
ředitel
Příspěvky: 16
Registrován: 26 dub 2011 18:16

Re: Louis de Funès

Příspěvek od ředitel »

Kdyby dabingoví režiséři nebyli ignoranti, tak ostatní filmy by brilantně nadaboval Dalimil Klapka a nikdo by nezaznamenal velký rozdíl od Františka Filipovského. To že dostal pouze jednu příležitost a ostatní bylo pokus omyl je smutné a režiséři za tyto omyly dostávají velké mínus. Připomeňme, že postsynchrony ve druhé Arabele za Františka Filipovského nadaboval právě Dalimil Klapka a nikdo si toho pomalu nevšimnul.
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: Louis de Funès

Příspěvek od dabingovec »

Budy píše: 15 bře 2024 09:21 Pokud naopak chceme imitaci F. F., tak dnes už jedině Petr Jablonský. Je z těch všech imitátorů nejtalentovanější.
Každý na to bude mít samozřejmě vlastní názor, ale proč stále imitovat Františka Filipovského? Jeho dabingová cena se také neuděluje za imitaci. Je třeba to brát profesionálně a mít herecké zkušenosti, které se pak dají prodat v dabingu. Zrovna u tohoto herce se má herec vyřádit a ne imitovat pana Filipovského a tím pak ubírat kvalitu hereckého projevu. Chápu, že všichni chtějí, aby měl Funes v našem znění hlas právě Františka Filipovského, ale to se už nestane, tak se k tomu stavme profesionálně. Václav Faltus reálně nově nadabovaným filmům nedal nic a jeho imitace se hlasu pana Filipovského moc nepodobala. Žádný jiný imitátor to také nedokáže, protože všichni imitují tohoto dabéra až moc hluboce. František Filipovský neměl hluboký hlas. Málo platné, ale zase zvítězí imitace nad kvalitou a u takto kvalitního herce je to prostě smutné. Pánové Knop a Šrom to jako jediní zvládli se ctí a tím nedehonestuji pány Krampola, Císlera, Klapku, Lábuse nebo Juřičku.
ředitel
Příspěvky: 16
Registrován: 26 dub 2011 18:16

Re: Louis de Funès

Příspěvek od ředitel »

S těmito slovy se dá jen souhlasit. Nevím zda se opravdu pohybujeme na dabingfóru nebo imitafóru, ale pravda je ta, že Václav Faltus se panu Filipovskému přiblížil maximálně na 20%. Není vhodné, že imitátor, po kterém upřímně dnes neštěkne pes, má být výhradním dabérem takto špičkového herce. Je to smutné, ale evidentně hlasovala spousta lidí, kteří o dabingu moc nevědí.
Odpovědět

Zpět na „F“