Henry Fonda

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Henry Fonda

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. František Němec (Nepravý muž [ČT], Příliš pozdní hrdina [ČT], Tenkrát na Západě [Nova])
2. Jiří Čapka (Nejdelší den [Nova])

Bořivoj Navrátil (Horská dráha [ČT])
Dalimil Klapka (Jak byl dobyt Západ [Nova])
Daniel Dítě (Madigan [ČT])
Eduard Cupák (Bostonský případ [kinodabing])
František Derfler (Firecreek [ČT])
Igor Bareš (Hrozny hněvu [Prima])
Jan Pohan (Gideonova polnice [ČT])
Jan Šťastný (Uprchlík [ČT])
Jaromír Meduna (Pan Roberts [Nova], Roj [Prima], Selhání vyloučeno [ČT], Vojna a mír [ČT])
Jiří Adamíra (Letní slunovrat)
Jiří Plachý (Bitva v Ardenách [HBO], Byl jednou jeden lotr [ČT], Můj miláček Klementina [ČT], Šerifská hvězda [ČT], Tak mě někdy napadá [ČT])
Josef Langmiler (Ten nejlepší [ČST])
Karel Höger (Dvanáct rozhněvaných mužů [kinodabing])
Karel Janský (Vítejte do Zlých časů)
Ladislav Frej (Mé jméno je Nikdo)
Ladislav Mrkvička (Bitva o Midway [ČNTS i CET 21], Šerifská hvězda [Nova], Ten nejlepší [Nova], Vysoká hra pro pravou dámu [ČT], Warlock [Premiéra])
Martin Preiss (Bubny víří [ČT], Jízda do Ox-Bow [ČT])
Martin Stránský (Hrozny hněvu [ČT])
Miloslav Mejzlík (Warlock [Nova])
Miroslav Moravec (Tenkrát na Západě [ČST])
Pavel Pípal (Ryzáček [ČT])
Pavel Soukup (Tvoje, moje a naše [MGM])
Pavel Šrom (Vstříc zlu [ČT])
Petr Kostka (Bostonský případ [ČT], Hrozny hněvu [ČST])
Petr Oliva (Cheyennský klub [Nova], Tenkrát na Západě [DVD])
Petr Pelzer (Gideonův precedens [Prima])
Svatopluk Schuller (Jesse James [ČT])
Vladimír Brabec (Na Zlatém jezeře [ČT])
Vladislav Beneš (Dvanáct rozhněvaných mužů [MGM], Fort Apache [ČT], Ten nejlepší [MGM])

Jiné:
Dalimil Klapka (Pan Bilión [Nova]) [ukázka z jiného filmu]
David Novotný ("M.A.S.H.") [ukázka z jiného filmu]
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Henry Fonda

Příspěvek od Budy »

Miroslav Moravec ho daboval v Tenkrát na Západě, ale verze to byla asi ČST a ne ČT.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Henry Fonda

Příspěvek od bloom »

Budy píše:Miroslav Moravec ho daboval v Tenkrát na Západě, ale verze to byla asi ČST a ne ČT.
Těžko říct, já bych jeho vznik viděl na počátek devadesátých let, ale je možné, že vznikl i koncem osmdesátých...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Henry Fonda

Příspěvek od Budy »

Já žil pořád v domění, že se jedná o dabing z 80. let.
18.05.2008 – 07.05.2015
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Henry Fonda

Příspěvek od sud »

Martin Stránský (Hrozny hněvu [dabing ČT])
Martin Preiss (Jízda do Ox-Bow)
Ladislav Mrkvička ještě (Bitva o Midway [dabing Nova])
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Henry Fonda

Příspěvek od sud »

Karel Jánský (Vítejte do Zlých časů)

ad Tenkrát na Západě: jestli dabing vnikl koncem 80. nebo zač. 90. let nevím, ale na beton jej vyrobila ČST. A nic proti Vladislavu Benešovi, ale na Henryho Fondu mi ani trochu nesedí a na 3. místo bych jej IMHO rozhodně nedal. Myslím si, že by se tam spíše hodil pan Mrkvička, který na něho sedí a kromě 2 zde uvedených filmů jej určitě ještě někde nadaboval (z dětství si pamatuju že na 90% v nějakém westernu).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Henry Fonda

Příspěvek od bloom »

sud píše:ad Tenkrát na Západě: jestli dabing vnikl koncem 80. nebo zač. 90. let nevím, ale na beton jej vyrobila ČST. A nic proti Vladislavu Benešovi, ale na Henryho Fondu mi ani trochu nesedí a na 3. místo bych jej IMHO rozhodně nedal. Myslím si, že by se tam spíše hodil pan Mrkvička, který na něho sedí a kromě 2 zde uvedených filmů jej určitě ještě někde nadaboval (z dětství si pamatuju že na 90% v nějakém westernu).
Když jsem sestavoval žebříček, tak jsem se na třetím místě rozhodoval mezi pány Benešem a Olivou, ale budiž, Ladislav Mrkvička rozhodně není nejhorší volba. ;)
IMHO se na něj moc nehodil právě Miroslav Moravec z toho slavného dabingu Tenkrát na Západě, s Františkem Němcem z dabingu Novy se to nedá srovnat.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Henry Fonda

Příspěvek od Sen »

V dabingu ČT pro Uprchlíka Jan Šťastný.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 937
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Henry Fonda

Příspěvek od Pálkman »

Petr Kostka také v dabingu ČST pro film Hrozny hněvu.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
kit.hl
Příspěvky: 280
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Henry Fonda

Příspěvek od kit.hl »

Vysoká hra pro pravou dámu 1966 http://www.csfd.cz/film/24204-vysoka-hr ... avou-damu/
Big Hand for the Little Lady, A
Henry Fonda - Ladislav Mrkvička

Česká Televize ????
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
Odpovědět

Zpět na „F“