Jean Gabin

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Jean Gabin

Příspěvek od sud »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

1. Alois Švehlík (Dva muži ve městě [dabing DVD], Heroin [dabing ČT], Zahradník z Argenteuil)


Antonín Molčík (Případ Dominici, Rvačka v Panamě [dabing ČT], Sicilský klan [dabing ČNTS])
Arnošt Navrátil (Dva muži ve městě [dabing ČST])
Bohuš Záhorský (Burziáni, Stará garda, Případ doktora Laurenta)
Čestmír Řanda (Tetovaný, Svatý rok, Sicilský klan [dabing ČST])
Jan Schánilec (Sicilský klan [dabing CET 21], Kočka, Nesahejte na prachy, Dva muži ve městě [dabing Nova], Komisař Maigret zuří [dabing Nova])
Jiří Plachý (Maigret klade past [dabing DVD])
Jiří Zahajský (Gentleman z Epsomu)
Josef Větrovec (Bídníci [dabing ČST Praha]*, Tulák Archimedes, Heroin [dabing ČST])
Josef Vinklář (Heroin [dabing Nova], Zabiják, Rvačka v Panamě [dabing Nova])
Karel Heřmánek (Noc a zmatek)
Karel Hlušička (Bídníci [dabing ČST Praha]*)
Luděk Munzar (Velká iluze [dabing ČST])
Marek Vašut (Pépé le Moko)
Martin Stránský (Velká iluze [dabing DVD])
Miloš Vávra (Komisař Maigret zuří [dabing Prima])
Miroslav Saic (Noc je mým královstvím)
Otto Lackovič (Verdikt)
Pavel Rímský (Francouzský kankán, Případ komisaře Maigreta [dabing ČT])
Soběslav Sejk (Paša [dabing VHS], Ve znamení Býka)
Vítězslav Vejražka (Slunce rošťáků, Paša [kinodabing])
Zlatomír Vacek (Melodie podzemí, Komisař Maigret zuří [dabing ČST], Maigret klade past [dabing ČST], Bídníci [dabing ČST Brno], Případ komisaře Maigreta [dabing ČST])

Jiné:
Pavel Soukup (Lino Ventura)

* Jean Gabin zde hraje dvojroli
Naposledy upravil(a) sud dne 17 úno 2018 17:10, celkem upraveno 31 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Gabin

Příspěvek od Budy »

Neviděl jsem všechny jeho filmy ani jsem neslyšel všechny jeho dabéry. Ale nejlepší se mi zdají dabéři z Brna. Arnošt Navrátil byl skvělá volba. Pak jak jsem slyšel ukázku, tak ni Zlatomír Vacek nebyl špatný.
18.05.2008 – 07.05.2015
sud
Příspěvky: 800
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Jean Gabin

Příspěvek od sud »

jj, ti Brňáci jsou oba skvělí (důkaz, že dříve vznikaly kvalitní dabingy i v Brně), i ten jejich přízvuk (zvláště Vackův) má svůj půvab. Jinak je pro mě jedničkou Josef Větrovec - coby Jean Valjean v "Bídnících" naprosto dokonalý. Ale když to vezmu všemi směry, Gabin de facto nemá žádného špatného dabéra :-:
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Gabin

Příspěvek od Budy »

Jen by mě ještě zajímalo, jestli ho vážne mluvil Rudolf Hrušínský. :-?
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jean Gabin

Příspěvek od DAN K. »

pri vsi ucte ke vsem velkym hercum se mi nejvic libil stejne jan schanilec a jeste pan randa. pan vinklar apn svehlik mi prisli hodne nekde jinde...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Gabin

Příspěvek od Budy »

Dlouho mi nedalo a pořád jsem musel hledat, jestli Rudolf Hrušínský Jeana Gabina někdy daboval. Potvrdila to Olga Walló v pořadu Všechnopárty. Jenže neřekla kde. Napsal jsem tedy na stránky francouzskyfilm.cz a dozveděl jsem se, že ve filmech Maigret klade past a Komisař Maigret zuří by ho měl dabovat právě R. Hrušínský. Člověk, který mi odpověděl napsal, ýe si není 100% jist, jestli ho daboval v obou filmech ale v jednom prý určitě ano.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Gabin

Příspěvek od bloom »

Budy píše:dozveděl jsem se, že ve filmech Maigret klade past a Komisař Maigret zuří by ho měl dabovat právě R. Hrušínský.
Ve filmu Maigret klade past opět Zlatomír Vacek.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Gabin

Příspěvek od bloom »

Pro mě z žijících dabérů jasně vede Jan Schánilec, doufám, že namluví zbytek filmů s JG, co nemá dabing. Jako druhý pak Antonín Molčík. Jakkoli mám rád pana Švehlíka, tak v tomhle případě IMHO moc nesedí, na druhou stranu jinou alternativu pro třetí místo tu nevidím.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Jean Gabin

Příspěvek od anderson »

Budy píše:Dlouho mi nedalo a pořád jsem musel hledat, jestli Rudolf Hrušínský Jeana Gabina někdy daboval. Potvrdila to Olga Walló v pořadu Všechnopárty. Jenže neřekla kde. Napsal jsem tedy na stránky francouzskyfilm.cz a dozveděl jsem se, že ve filmech Maigret klade past a Komisař Maigret zuří by ho měl dabovat právě R. Hrušínský. Člověk, který mi odpověděl napsal, ýe si není 100% jist, jestli ho daboval v obou filmech ale v jednom prý určitě ano.
Ja som si tu VSECHNOPARTY pozrel a OLGA WALLO tam nic nepotvrdila. Akurat jej SIP podsuval nezmysly a ona cosi odkyvala. Bohuzial SIP si asi Hrusinskeho pomylil s VETROVCOM, ktory sa na GABINA vzhladovo podobal viac nez HRUSINSKY.

A este opravte, ze VETROVEC dabuje GABINA v povodnom dabingu CST Brno KOMISAR MAIGRET KLADE PAST. Vacek ho dabuje iba v KOMISAR MAIGRET ZURI. Zahadou ostava dabing filmu PRIPAD KOMISARE MAIGRETA. Tam je mozno ten zahadny part HRUSINSKEHO.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Gabin

Příspěvek od bloom »

anderson píše:A este opravte, ze VETROVEC dabuje GABINA v povodnom dabingu CST Brno KOMISAR MAIGRET KLADE PAST. Vacek ho dabuje iba v KOMISAR MAIGRET ZURI.
Prosím suda, aby to tam nechal, Josef Větrovec v tom filmu nedabuje.
Odpovědět

Zpět na „G“