Oliver Hardy

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Oliver Hardy

Příspěvek od Pomajz »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Oldřich Musil (Laurel a Hardy zdědili ostrov)
Jan Libíček ( Laurel a Hardy na divokém západě)
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 18 srp 2011 17:38, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od James55 »

No spíš tento profil smazat, jelikož ani jeden dabér není žijící.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od ReDabér »

No to snad ne. Profily herců jsou sice pomůckou pro producenty a režiséry dabingů, ale hlavně je to také databáze skladující data, takže každý (alespoň) známější herec by tu měl mít profil se záznamem o tom, kdo ho kdy daboval. Nebo budeme mazat profily herců, kterým v průběhu dalších 50 let zemřou všichni dabéři? ;)
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od Lukiz »

I pouze zemřelí dabéři mohou být pomocným vodítkem pro případný výběr nového dabéra.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od James55 »

No já si teda myslím, že je přednější vytvářet profily současným hercům a jejich dabérům, aby dabingoví režiséři/produkční měli přehled o tom, kdo je daboval. K tomu hlavně tato databáze vznikla. Já osobně nevidím důvod tady vytvářet profily hercům, kteří jsou už 50 let po smrti a jejich dabéři také (u slavnějších herců budiž, ale už tady bylo pár profilů vedlejších herců z Četníků, kteří měli na kontě ani ne pět filmů před 40 lety). Aby z naší databáze vznikl nějaký archiv starých herců si opravdu nepřeji a vím, že někteří uživatelé jsou toho schopni. :roll:
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od ReDabér »

Jako myšlenka, že profily jsou zakládány jen jako pomoc tvůrcům dabingu je sice dobrá, ale krátkozraká. Já vidím daleko větší cenu dabingfora ve shromažďování i informací, dnes pro výběr obsazení dabingu "bezcenné". Předtím, než jsem začal pravidelně na toto forum chodit, jsem ani netušil, jakou slavnou a kvalitní minulost český dabing má.

Každopádně bych v této diskuzi pokračoval v Námětech a připomínkách, už jsem dost OT.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od Budy »

Neříkám, že by zde měli být neznámí herci z Četníka, ale Oliver Hardy je celkem známý... Tudíž bych to nemazal.
18.05.2008 – 07.05.2015
PBO
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2009 20:22

Re: Oliver Hardy

Příspěvek od PBO »

Otázka moderního dabéra Olivera Hardyho je zřejmě, aspoň na čas, vyřešena :) , novým, současným a žijícím hlasem je Libor Terš (Deti v zemi hraček - Babes in Toyland/March of the Wooden Soldiers (1934)).

Já osobně ovšem zastávám názor, že komedie a grotesky Laurela a Hardyho, Charlie Chaplina, nebo třeba bratří Marxových by se dabovat neměly, a měly by jít s titulky.
Odpovědět

Zpět na „H“