Jack Lemmon

Moderátor: ReDabér

Jack Lemmon

Příspěvekod Sen » 07 črc 2009 23:34

Obrázek

Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Vladimír Brabec (A co láska? [dabing ČST Praha i Nova], Burani ve městě / Venkovani [dabing Nova], Byt [dabing kino], Čínský syndrom [dabing ČT], Dej si pohov, kámoši, Dej si pohov, kámoši 2, Dny vína a růží [dabing ČST Praha i Nova], Dvanáct rozhněvaných mužů [dabing MGM i Prima], Hold [dabing ČT], Kamaráde, kamaráde [dabing ČT i Prima], Kazatel a žák [dabing ČT], Konkurenti [dabing ČT i kino i Prima i VHS], Krotitel větru [dabing Cinemax], Legenda o slavném návratu [dabing VHS], Letiště '77 [dabing Prima], Luční harfa [dabing Nova], Mí drazí Američané, Na titulní straně [dabing ČST Praha, Prima i Nova] Nebožtíci přejí lásce [dabing ČST Praha i MGM], Někdo to rád horké [dabing ČST i VHS], Odejít jako vrah [dabing ČT i DVD], Otec, syn a milenka [dabing DVD i VHS], Pan Roberts [dabing Nova], Prostřihy [dabing ČT], Sladká Irma [dabing ČST i Nova], Takový je život [dabing ČT], Tanec na vlnách, Táta [dabing ČT i Nova], Velké závody [dabing VHS i Prima], Víkend [dabing VHS i ČT] . . .)
2. Jan Štastný (Byt [dabing MGM], Den zamilovaných bláznů [dabing ČT], Někdo to rád horké [dabing MGM], Sladká Irma [dabing MGM], Štístko [dabing MGM])
3. Vladislav Beneš (Kovboj [dabing ČT], Pod stromem věčného pokušení [dabing ČT], Podezřelá bytná [dabing ČT], Válka mezi muži a ženami [dabing ČT])

Bohumil Švarc (Čínský syndrom [dabing Nova])
Bohuslav Kalva (Hamlet [dabing VHS i DVD])
David Novotný (To by se mělo stát vám [dabing ČT])
Jaroslav Kuneš (Luční harfa [dabing Film+])
Jiří Plachý (Nebožtíci přejí lásce [dabing Cinemax], Venkovani / Burani ve městě [dabing Cinemax])
Jiří Prager (Podivný pár [dabing ČT])
Lubomír Lipský (Legenda o slavném návratu [dabing ČT])
Oldřich Vlach (JFK [dabing VHS])
Otakar Brousek ml. (Nezvěstný [dabing Cinemax])
Petr Haničinec (Zajatec 2. avenue [dabing ČST Praha])
Petr Oliva (Krotitel větru [dabing MGM])
Svatopluk Skopal (Byt [dabing ČT], Štístko [dabing ČT])
Václav Postránecký (JFK [dabing ČT])
Viktor Preiss (Jak zabít svou ženu [dabing ČT])
Zbyšek Pantůček (Jak zabít svou ženu [dabing MGM])

Jiné
Milan Slepička ("Simpsonovi") [animovaný]
Sen

Re: Jack Lemmon

Příspěvekod bloom » 08 črc 2009 21:30

Tak nejprve doplnění a pak názor. :)
Petr Haničinec ho daboval ve filmu Zajatec 2. avenue a v Luční harfě to byl Jaroslav Kuneš. Vladislav Beneš ještě ve filmu Podezřelá bytná (opět dabing ČT), Jan Šťastný ve Sladké Irmě (opět dabing MGM).

Svatopluk Skopal je podle mě výborný dabér, ale jako Jack Lemmon se mi nelíbil. Naopak se mi moc líbil Jan Šťastný, tentokrát jeho obsazení neberu jako fádní, protože neurtotického Lemmona vystihl naprosto dokonale. Takže toho bych rád viděl v žebříčku, ne-li na první příčce spolu s Brabcem jako dabéra starších filmů JL. Dále jsem viděl i toho Nezvěstného a O. Brousek ml. mi v rámci možností taky nepřišel až tak špatný.

Jinak nebylo by, prosím, nějaké další info k dabingu Nebožtíků na Cinemaxu (ty jsem tam neviděl), případně, kdo aspoň daboval Clivea Revilla a Juliett Mills (předpokládám, že tady Hana Maciuchová dodržena nebyla).
bloom

Příspěvekod Sen » 08 črc 2009 22:48

Mně se zase velmi líbil Vladislav Beneš v Dabinzích ČT. Jana Šťastného jsem zatím neslyšel, jelikož nemám možnost sledovat MGM. Provizorně jsem jej přemístil na 3. místo a vytvořil jsem anketu.

Hana Maciuchová naštěstí (vzhledem k jejímu věku by to asi moc nefungovalo) na Cinemaxu nedabovala. Vladimír Žďánský obsadil Kamilu Špráchalovou. Film mám nahrán a do konce týdne doplním titulky českého znění.
Sen

Příspěvekod Brocc » 30 črc 2009 18:05

na MGM ho v Dvanácti rozhněvaných mužích daboval také pan Brabec.... nevím jestli jde jen o dabing MGM nebo byl i jinde....
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod bloom » 30 črc 2009 18:19

Zrovna na ten dabing taky koukám ;) . Kdysi to šlo na Primě a tipnul bych si, že i tam ho daboval pan Brabec (stejně jako v drtivé většině snímků z Jackovy filmografie).
bloom

Příspěvekod Brocc » 30 črc 2009 18:29

mně se ten dabing až na pár vyjímek hodně líbí...
Obrázek
Moje Top5: 1. Jan Vondráček, 2. Jaromír Meduna, 3. Vladislav Beneš, 4. Jan Šťastný, 5. Martin Stránský...
Brocc

Příspěvekod bloom » 30 črc 2009 18:31

Deadpool píše:mně se ten dabing až na pár vyjímek hodně líbí...

Taky, třeba Jan Schánilec jako George C. Scott. Řekněme, že tohle je z toho lepšího z kuchyně studia Bär pro MGM.
Jinak dnes na Prima Cool film Na titulní straně, jsem zvědavý, jaký dabing budou vysílat. Tipnul bych, že nový, ne FSB, stejně jako v případě Podrazu 2.
bloom

Příspěvekod Sen » 07 zář 2009 16:55

Anketa byla po uplynutí 60 dnů ukončena. Vzhledem k nedostatečnému počtu hlasujících bylo pořadí prodiskutováno moderátory a stanoveno výše uvedené pořadí.
Sen

Příspěvekod bloom » 07 říj 2009 21:46

Zbyšek Pantůček (Jak zabít svou ženu [dabing MGM])
bloom

Příspěvekod Prubner » 11 úno 2010 22:52

Vladimír Brabec taky ve filmu Prostřihy (ČT).
Prubner

Další

Zpět na L