Ian McDiarmid

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Ian McDiarmid

Příspěvek od fabec122 »

Obrázek
Info: ČSFD | IMDB | FDB

1. Jan Vágner ('Obi-Wan Kenobi') | †Jiří Plachý (Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba; Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů; Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder - Blu-Ray; Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho - Blu-Ray; Star Wars: Vzestup Skywalkera)
2. Bohuslav Kalva (Čas smyslnosti; Ztracené město Z)
3. Petr Pospíchal ("Britannia")

Antonín Navrátil ("Profesionálové")
Ivan Richter (Špinaví prohnilí lumpové - VHS)
Jakub Saic (Ospalá díra - SkyShowtime)
Jiří Holý (Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho - VHS Guild Home Video/VHS Bonton)
Jiří Hromada ("Karel II. - Moc a vášeň", Mladý Indiana Jones: Démoni mámení)
Oldřich Vlach (Park Gorkého - HBO)
Pavel Šrom ("MI5", Špinaví prohnilí lumpové - Nova)
Václav Mareš (Ospalá díra - VHS)
Vladimír Brabec (Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí)

Jiné:
Jan Vágner ('Obi-Wan Kenobi', "Star Wars: Vadná várka" - 2.série) [rekapitulace epizod I-III, trailer A]
Jiří Plachý ("Star Wars Povstalci"; Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba; Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů; "Star Wars: Vadná várka" - 1.série; Star Wars: Vzestup Skywalkera) [animovaný seriál, trailery]
Naposledy upravil(a) fabec122 dne 25 pro 2023 12:45, celkem upraveno 19 x.
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od Michel »

V Epizodě V Jiří Holý sice dabuje Císaře, ale dabuje původní verzi filmu z roku 1980, ve které Císaře ještě nehraje Ian McDiarmid, ale herečka Elaine Baker a mluví ho herec Clive Revill. Tento dabing pak byl remastrován také pro 1997 Special Edition verzi, ve které je scéna s Císařem stále ještě nezměněná. Ian McDiarmid jakožto Císař v páté epizodě nahradil Elaine Baker/Clive Revilla až v remasterované verzi z roku 2004. V této verzi je pak dialog Císaře a Vadera prodloužený a Ian McDiarmid mluví trochu jiným tempem než původně Clive Revill, takže dabing Jiřího Holého na tuto scéna nepasuje.


Jinak už jsem se o tom trochu zmínil v diskuzi k Epizodě V, na Iana McDiarmida coby Císaře v nové trilogii Star Wars se podle mě hlasově nejlépe hodí Jiří Plachý. Dokázal perfektně vystihnout jeho temný, úlisný a zákeřný hlas, který Ian McDiarmid v originálním znění má.
Ovšem nejlepším dabérem Císaře z Epizody VI je podle mě Jiří Holý. V Epizodě VI má totiž Ian McDiarmid - Císař v originále takový jedovatý, ostrý, ďábelský hlas a ten dokázal nejlépe vystihnout Jiří Holý. Jiří Plachý v Blu-ray dabingu sice taky není špatný, snaží se, ale napodobit takovou tu jedovatost v hlase se mu moc nedaří, nějak na to nemá vhodný hlas, takže na mě Císař zdaleka nepůsobí tak hrozivě, jako v podání Jiřího Holého.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od Jirka007 »

Doplnění:

Jiří Hromada ("Karel II. - Moc a vášeň") [1. 8. 2012 - bloom]
Pavel Šrom ("MI5") [30. 6. 2014 - bloom]
Jiří Hromada (Mladý Indiana Jones: Démoni mámení) [28. 2. 2015 - TmavyCyklista]
Pavel Šrom (Špinaví prohnilí lumpové - Nova) [12. 9. 2015 - Sagres]
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2603
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od KOMZA »

Jiné:
Jiří Plachý ("Star Wars Povstalci", Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Star Wars: Vzestup Skywalkera) [animovaný seriál, trailery]
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 395
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od Darth Vader »

Jiné:
Jan Vágner ('Obi-Wan Kenobi', "Star Wars: Vadná várka" - 2.série) [rekapitulace epizod I-III, trailer A]
Jiří Plachý ("Star Wars: Vadná várka" - 1.série) [animovaný seriál]
Ne každý nový dabing je špatný.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 395
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od Darth Vader »

Jan Vágner ('Obi-Wan Kenobi')

A mohl by Jan Vágner rovnou na třetí místo?
Ne každý nový dabing je špatný.
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od fabec122 »

Vzhledem k úmrtí Jana Plachého spíše rovnou vyhlásim anketu ;) Čekal jsem, jestli se objeví v Kenobim i v hrané podobě, aby tam mohl být zahrnut právě i Jan Vágner.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od ReDabér »

1. Jan Vágner, o další místa můžeš vyhlásit anketu novou.
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od fabec122 »

Anketa o 2. - 3. místo vyhlášena
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Ian McDiarmid

Příspěvek od fabec122 »

Anketa ukončena.
2. - Bohuslav Kalva
3. - Petr Pospíchal
Odpovědět

Zpět na „M“