Joe Morton

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Joe Morton

Příspěvek od Fifa.21 »

Miroslav Táborský ("Ve službách FBI")
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Joe Morton

Příspěvek od Sen »

Ve Zločinných myšlenkách Vladislav Beneš.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Joe Morton

Příspěvek od Sagres »

L. Hlavica i Astronautova žena - ČT
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Joe Morton

Příspěvek od Michel »

Markus píše:Tady chci znát vaše názory. Mně osobně pan Ptáčník v Heuréce vůbec nesedl, ale pokud vám ano, klidně ho dám na první místo. Tak se k tomu prosím vyjádřete, můžeme pak udělat anketu. (Kde bude zase hlasovat pět lidí... :roll: )
Tak v Heurece byl podle mě problém ten, že v této roli by se podle mě (a zřejmě tedy i podle pana režiséra) Pavel Rímský jako dabér J. Mortona nehodil. Joe Morton sice je chlap jako hora a má hluboký výrazný zvučný hlas, v Heurece ale nasadil takový, řekl bych, dobrotivý a mírumilovný tón hlasu, že na mě z něj v originále nikdy hrůza nešla. Na mě působil v celém seriálu přátelsky, jako dobrák a taky jako nadšený vědec. S hlasem pana Rímského by podle mě tahle postava takhle dobře nevyzněla, i kdyby se snažil nasadit klidný mírumilovný hlas.
Proto podle mě pan režisér vybral Jiřího Ptáčníka, který má dobrotivý a přátelský hlas. Neznělo to špatně, podle mě mnohem lépe, než kdyby byl obsazen pan Rímský, ale souhlasím, že to nebylo úplně ideální. Pro ty, co nikdy neslyšeli originál podle mě postava vyzněla dobře, věrně originálu, ale šlo podle mě vybrat i lepšího dabéra.
Podle mě by v Heuréce byli perfektní Zdeněk Maryška nebo Jaromír Meduna, ti by měli potřebný hluboký hlas podobný originálu a zároveň by v jejich podání perfektně vyzběla ta role přátelského nadšeného vědce.
Ale na Primě zřejmě někdo orodoval za neoposlouchané hlasy, tak byl obsazen pan Ptáčník.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Joe Morton

Příspěvek od palg »

MASH = [04x17]
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Joe Morton

Příspěvek od kubik-dulik »

Bedřich Výtisk - Nahoru dolů - VHS
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Joe Morton

Příspěvek od palg »

Zdeněk Hruška údajně v ČT dabingu filmu Věčně mladý.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Joe Morton

Příspěvek od ReDabér »

Svatopluk Schuller (Clevelandský únos, Nástupce)

Prosím o doplnění Zdeňka Hrušky a Bohdana Tůmy.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1873
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Joe Morton

Příspěvek od Manche »

Jiří Klem (Nebezpečná rychlost - dabing VHS)
Odpovědět

Zpět na „M“