Jean Marais

Moderátor: ReDabér

Jean Marais

Příspěvekod Laik » 04 srp 2009 17:37

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Libor Hruška (Hrabě Monte Christo [ČT]) a † Vladimír Ráž (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí, Kapitán, Kapitán Fracasse, Oslí kůže [kino], Ve službách krále [ČST])
2. Jiří Štěpnička (Tajnosti Paříže [ČT], Železná maska [ČT])
3. Jan Šťastný (Dej si pozor, La Toure!, Kožená maska, Tajnosti Paříže [Barrandov], Ve službách krále [ČT])

Bohumil Švarc (Svůdná krása)
Dalimil Klapka (Bídníci 20. století)
Ivan Gübel (Ve službách krále [Prima])
Jaroslav Kuneš (Hrabě Monte Christo [Premiéra])
Ladislav Boháč (Kněžna de Cleves)
Ladislav Lakomý (Věčný návrat)
Miloslav Mejzlík (Elena a muži)
Miroslav Moravec (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí, Gentleman z Cocody, Hrbáč, Ruy Blas, Vyděděnec, Železná maska [VHS])
Pavel Soukup (Oslí kůže [ČT], Pilát Pontský)
Rudolf Krátký (Ctihodný Stanislav)
Václav Voska (Hrabě Monte Christo [ČST])

:?: (Železná maska [ČST])

Jiné:
Jaromír Meduna (Jean Marais - Autoportrét) [dokumentární]
Miroslav Moravec (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí) [role v masce]
Vladimír Ráž ("Francouzské rozhovory") [dokumentární]
Vladimír Šmeral (Fantomas se zlobí) [role v masce]
Laik

Re: Jean Marais

Příspěvekod bloom » 04 srp 2009 17:56

No já znám Kapitána a Kapitána Fracasse tedy pouze a jedině s Vladimírem Rážem (co se tedy týče předrevolučních dabingů).
Vladimír Ráž dále ve filmu Oslí kůže, Miroslav Moravec ve Vyděděnci, Jiří Štěpnička v Tajnostech Paříže a myslím i Gentlemanovi z Cocody.
Ve filmu Bídníci 20. století ho mluvil Dalimil Klapka.
bloom

Příspěvekod Budy » 04 srp 2009 18:01

Na francouzskyfilm.cz je napsáno, že ve filmu Kapitána Fracasse ho daboval Miroslav Moravec. Kapitán běžel na ČT a tam ho daboval Jan Šťastný. Někde jsem četl, že ho daboval i Miloslav Mejzlík. Jenže nevím kde. Kdyby někdo věděl, ať řekne.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod bloom » 04 srp 2009 18:08

Budy píše:Na francouzskyfilm.cz je napsáno, že ve filmu Kapitána Fracasse ho daboval Miroslav Moravec. Kapitán běžel na ČT a tam ho daboval Jan Šťastný. Někde jsem četl, že ho daboval i Miloslav Mejzlík. Jenže nevím kde. Kdyby někdo věděl, ať řekne.

Tak ten Fracasse je tam uveden chybně, Moravec tam dabuje, ne Maraise, ale Philippa Noireta (viz toto video: http://www.youtube.com/watch?v=r4bF50ZZReQ).
Kapitán s Janem Šťastným musí být tím pádem nějaká nová verze, protože původní dabing je v tradičním složení: Marais - Vladimír Ráž, Bourvil - Jiří Bruder.
bloom

Příspěvekod Budy » 04 srp 2009 18:25

Dobře, díky! Opravím! Jinak verze s Jan Šťastným asi vážně nová, protože před revolucí asi nedaboval.
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod Manche » 04 srp 2009 18:33

Vladimír Šmeral - Fantomas se zlobí
Manche

Příspěvekod Budy » 04 srp 2009 19:32

Poraďte, koho mám dát na první místo? Miroslava Moravce nebo Vladimíra Ráže? Chcete anketu?
18.05.2008 – 07.05.2015
Budy

Příspěvekod bloom » 04 srp 2009 20:07

Já osobně bych byl spíš pro Vladimíra Ráže, ale nějak je mi to jedno, když už oba dva herci nejsou mezi námi.
bloom

Příspěvekod sud » 09 srp 2009 14:59

Ladislav Boháč (Kněžna de Cleves)
Jan Šťastný ještě (Ve službách krále [dabing ČT], Dej si pozor, La Toure!)
Nejoblíbenější dabéři: Alois Švehlík, Boris Rösner, Eduard Cupák, Jiří Zavřel, Ladislav Mrkvička, Vladislav Beneš
Nejoblíbenější dabérky: Eva Hudečková, Zlata Adamovská, Helena Friedrichová, Jorga Kotrbová, Marie Drahokoupilová, Ilona Svobodová
sud

Příspěvekod Historik » 20 lis 2009 00:39

Budy píše:Dobře, díky! Opravím! Jinak verze s Jan Šťastným asi vážně nová, protože před revolucí asi nedaboval.

Fracasse na 100% Ráž.
U Kapitána jsem přesvědčen, že na ČT i při dvou posledních reprízách stále Ráž.
Štastný m.j. Ve službách krále (podle prvního popřevratového uvedení v ČT zdůvodněno v Týdeníku Televize, že dabing Vladimír Ráž-Marais, Bohuš Záhorský-Barrault se nedochoval. Měl jsem to začátkem 80.let celé na mgf pásku, ale na rozdíl od jiných filmů to pro samý šerm a turnaj nebylo bez obrazu zajímavé, tak jsem to přemazal. Možná za dlouhých zimních večerů najdu na konci pásku nějaký krátký zbytek.
Historik

Další

Zpět na M