Jean Marais

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Jean Marais

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Libor Hruška (Hrabě Monte Christo [ČT]) a † Vladimír Ráž (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí, Kapitán, Kapitán Fracasse, Oslí kůže [kino], Ve službách krále [ČST])
2. Jiří Štěpnička (Tajnosti Paříže [ČT], Železná maska [ČT])
3. Jan Šťastný (Dej si pozor, La Toure!, Kožená maska, Napoleon, Tajnosti Paříže [Barrandov], Ve službách krále [ČT])

Bohumil Švarc (Svůdná krása)
Bohuslav Kalva (Bídníci 20. století [AMC])
Dalimil Klapka (Bídníci 20. století [DVD])
Ivan Gübel (Ve službách krále [Prima])
Jaroslav Kuneš (Hrabě Monte Christo [Premiéra])
Ladislav Boháč (Kněžna de Cleves)
Ladislav Lakomý (Věčný návrat)
Miloslav Mejzlík (Elena a muži)
Miroslav Moravec (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí, Gentleman z Cocody, Hrbáč, Ruy Blas, Vyděděnec, Železná maska [VHS])
Pavel Soukup (Pilát Pontský)
Rudolf Krátký (Ctihodný Stanislav)
Václav Voska (Hrabě Monte Christo [ČST])

:?: (Železná maska [ČST])

Jiné:
Jaromír Meduna (Jean Marais - Autoportrét) [dokumentární]
Jiří Ptáčník (Rána deštníkem [kino]) [film vysílaný v televizi]
Miroslav Moravec (Fantomas, Fantomas kontra Scotland Yard, Fantomas se zlobí) [role v masce]
Pavel Soukup (Oslí kůže [ČT] [všechny mužské role])
Vladimír Ráž ("Francouzské rozhovory") [dokumentární]
Vladimír Šmeral (Fantomas se zlobí) [role v masce]
Naposledy upravil(a) Laik dne 13 bře 2023 07:54, celkem upraveno 22 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Marais

Příspěvek od bloom »

No já znám Kapitána a Kapitána Fracasse tedy pouze a jedině s Vladimírem Rážem (co se tedy týče předrevolučních dabingů).
Vladimír Ráž dále ve filmu Oslí kůže, Miroslav Moravec ve Vyděděnci, Jiří Štěpnička v Tajnostech Paříže a myslím i Gentlemanovi z Cocody.
Ve filmu Bídníci 20. století ho mluvil Dalimil Klapka.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Marais

Příspěvek od Budy »

Na francouzskyfilm.cz je napsáno, že ve filmu Kapitána Fracasse ho daboval Miroslav Moravec. Kapitán běžel na ČT a tam ho daboval Jan Šťastný. Někde jsem četl, že ho daboval i Miloslav Mejzlík. Jenže nevím kde. Kdyby někdo věděl, ať řekne.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Marais

Příspěvek od bloom »

Budy píše:Na francouzskyfilm.cz je napsáno, že ve filmu Kapitána Fracasse ho daboval Miroslav Moravec. Kapitán běžel na ČT a tam ho daboval Jan Šťastný. Někde jsem četl, že ho daboval i Miloslav Mejzlík. Jenže nevím kde. Kdyby někdo věděl, ať řekne.
Tak ten Fracasse je tam uveden chybně, Moravec tam dabuje, ne Maraise, ale Philippa Noireta (viz toto video: http://www.youtube.com/watch?v=r4bF50ZZReQ).
Kapitán s Janem Šťastným musí být tím pádem nějaká nová verze, protože původní dabing je v tradičním složení: Marais - Vladimír Ráž, Bourvil - Jiří Bruder.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Marais

Příspěvek od Budy »

Poraďte, koho mám dát na první místo? Miroslava Moravce nebo Vladimíra Ráže? Chcete anketu?
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jean Marais

Příspěvek od bloom »

Já osobně bych byl spíš pro Vladimíra Ráže, ale nějak je mi to jedno, když už oba dva herci nejsou mezi námi.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Jean Marais

Příspěvek od Historik »

Budy píše:Dobře, díky! Opravím! Jinak verze s Jan Šťastným asi vážně nová, protože před revolucí asi nedaboval.
Fracasse na 100% Ráž.
U Kapitána jsem přesvědčen, že na ČT i při dvou posledních reprízách stále Ráž.
Štastný m.j. Ve službách krále (podle prvního popřevratového uvedení v ČT zdůvodněno v Týdeníku Televize, že dabing Vladimír Ráž-Marais, Bohuš Záhorský-Barrault se nedochoval. Měl jsem to začátkem 80.let celé na mgf pásku, ale na rozdíl od jiných filmů to pro samý šerm a turnaj nebylo bez obrazu zajímavé, tak jsem to přemazal. Možná za dlouhých zimních večerů najdu na konci pásku nějaký krátký zbytek.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Jean Marais

Příspěvek od Historik »

A nebyl Jan Štastný i Joseph Balsamo? Ale nemohu si upamatovat, na které TV to po roce 1989 běželo. První uvedení tohoto seriálu v ČST (cca 1980) mělo totiž dabing slovenský (Slavo Záhradník), takže Vladimír Ráž nemohl dostat příležitost a starší český dabing tedy neexistuje.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Marais

Příspěvek od Budy »

Tak jsem si říkal, jestli by Vladimír Šmeral (Fantomas 2) a Miroslav Moravec (Fantomas 2,3) neměli patřit do "Jiných". Namlouvali roli v masce.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4087
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jean Marais

Příspěvek od Budy »

palg píše:já bych byl ale pro, kdyby pan Ráž i pan Moravec byli na prvněch dvou místech "in memoriam".
mimochodem, nepatří do jiných u pana Moravce také Fantomas?
V prvním díle Fantomase byl Jean Marais bez masky. Tak že bych ho nechal mezi normálními. To "in memoriam" nevím. Někdo říká jen žijící herci někdo zase "necháme ho tam", tak opravdu nevím.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „M“