Pierre Mondy

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Pierre Mondy

Příspěvek od palg »

Obrázek

Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. Jan Přeučil (Sedmá rota za úplňku [VHS], Kam se poděla sedmá rota [VHS], Návrat sedmé roty [VHS])
2. Ladislav Mrkvička ("Cordierovi, soudce a policajt" [TV Barrandov])

Antonín Molčík ("Cordierovi, soudce a policajt" [Nova])
Bohuslav Kalva (Muž a jeho pes)
František Vicena (Kam se poděla sedmá rota [ČST])
Karel Richter (Letní romance [TV Barrandov])
Jan Dolanský (Napoleon)
Martin Zahálka (Tajnosti Paříže [ČT])
Milan Mach (Dárek)
Miloš Hlavica (Sedmá rota za úplňku [ČST])
Miloš Vávra (Bojovník)
Otakar Brousek ml. (Víkend na Zuydcoote, Tajnosti Paříže [TV Barrandov])
Petr Burian (Noc generálů)
Petr Haničinec (''Chobotnice 6'')
Rudolf Hrušínský (Neznámý v pozadí)
Stanislav Šárský (Paní z Monsoreau)
Soběslav Sejk (Život plný malérů, Samantha)
Vladimír Brabec (Joseph [ČT], Maturita po sedmdesátce [ČT])
Vladimír Fišer (Miláček Rita)
Zbyšek Pantůček (Nevídáno, neslýcháno)

Jiné:
Bohumil Švarc (Astérix a překvapení pro Caesara) [animovaný]
Naposledy upravil(a) palg dne 28 kvě 2018 07:49, celkem upraveno 25 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Pierre Mondy

Příspěvek od palg »

DOPLNĚNÍ:

Antonín Molčík ("Cordierovi, soudce a policajt" - Nova) [bloom » 02 led 2010]
Vladimír Brabec (Joseph - ČT, Maturita po sedmdesátce) [bloom » 02 led 2010]
Soběslav Sejk (Samantha) [Historik » 04 kvě 2010]
Petr Haničinec (''Chobotnice 6'') [radik92 » 13 črc 2010]
Ladislav Mrkvička ("Cordierovi, soudce a policajt" - TV Barrandov) [bloom » 30 srp 2010]
Rudolf Hrušínský (Neznámý v pozadí) [Newmy » 10 led 2011]
Karel Richter (Letní romance - TV Barrandov) [Sen » 12 črc 2011]
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Pierre Mondy

Příspěvek od Michel »

Je docela zajímavé, že tento známý francouzský herec nemá v českém dabingu žádného ustáleného "dvorního" dabéra. Ale zřejmě to bude tím, že filmy, ve kterých hraje, se k nám dostávaly poměrně sporadicky, a nebo v nich Pierre Mondy hraje spíše vedlejší role.

Mně osobně se nejvíce líbili dabéři z předrevolučních dabérů Sedmé roty - František Vicena a Miloš Hlavica. Velmi příjemně mě také překvapil Petr Haničinec v dabingu Chobotnice. Čistě "papírově" jsem z tohoto spojení měl velký strach, protože hlas Petra Haničince znám už z dětství jako vypravěče pohádek, nutno říct, že velmi mírumilovně a přátelsky znějícího, zatímco Pierre Mondy hraje v Chobotici jedhnoho z nějvětších záporáků. Petr Haničinec se s tou rolí ovšem popral podle mě více než dobře a toho chladnkrevného zabijáka jsem mu opravdu věřil, skoro bych si troufl říct, že to je jeden z nejlepších výkonů Petra Haničince, co jsem kdy v dabingu slyšel. Také se mi jako dabér P. M. hodně líbí Ladislav Mrkvička, přijde mi hlasem i hereckým výkonem velmi blízký originálu.

Pořadí tří nejlepších dabérů v tomto profilu je na můj vkus trochu zvláštní. Hlas Vladimíra Brabce se možná tak hodí k obličeji P. M. a jako vynikající dabér se jistě do jeho rolí dokáže výborně stylizovat, ale hlasová podobnost mi přijde nedostatečná. Navíc se mi příliš nelíbí představa, že bych si hlas pana Brabce, který mám už spojený s celou řadou jiných zahraničních herců, měl spojovat ještě s Pierrem Mondym. Podobně Jan Přeučil v porevolučním dabingu Sedmé roty - dokázal se velmi dobře stylizovat do role, a přiznám se, že jsem ho dlouho považoval za dvorního dabéra P. M., protože toho jsem znal právě ze Sedmé roty, ale hlasová podobnost s originálem zde také není dostatečná. A Vladimíra Fišera jsem neslyšel, tak nemohu soudit, ale čistě "papírově" mi přijde, že má příliš hluboký hlas.

Naopak se divím, že se v žebříčku neumístili Miloš Hlavica, který je pro mě z žijících dabérů jako dabér P. M. na prvním místě a Ladislav Mrkvička, který je pro mě na druhém místě. Špatně také nezní Karel Richter.

Taky by se mi docela zamlouvala představa, kdyby se pro ty dosud nenadabované filmy z posledních 20 let (i když se jedná vesměs o drobnější role) vybral jednotný dabér. Napadlo mě, že by jako univerzální dabér Pierra Mondyho mohl dobře fungovat dříve olomoucký, nyní pražský herec Miroslav Hruška. Z Olomouce si do Prahy přivezl i zkušenosti s dabingem (v ukázce pán v klobouku):
http://youtu.be/A9hsLPu5__I
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Pierre Mondy

Příspěvek od Laik »

Jiné:
Bohumil Švarc (Astérix a překvapení pro Caesara) [animovaný]
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 937
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Pierre Mondy

Příspěvek od Pálkman »

Otakar Brousek ml. též ve filmu Tajnosti Paříže - TV Barrandov
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
vlti
Příspěvky: 152
Registrován: 11 srp 2017 10:23

Re: Pierre Mondy

Příspěvek od vlti »

Jan Dolanský (Napoleon)
Martin Zahálka (Tajnosti Paříže [ČT])
Odpovědět

Zpět na „M“