Králíček Petr / Peter Rabbit

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9155
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Králíček Petr / Peter Rabbit

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Jan Dolanský - James Corden (Králíček Petr), Tatiana Vilhelmová - Margot Robbie (Hupka), Iva Pazderková - Elizabeth Debicki (Dupka), Hana Vagnerová - Daisy Ridley (Bambulka), Ladislav Hampl - Colin Moody (Benjamin), Petr Lněnička - Domhnall Gleeson (Thomas Gregor), Zuzana Vejvodová - Rose Byrne (Bea), Martina Menšíková - Marianne Jean-Baptiste (Vykonná ředitelka), Jiří Lábus - Will Reichelt (Kohout), Tereza Bebarová - Sia (paní Bodlinková), Jan Vondráček - Ewen Leslie (čuník Míra), Eva Spoustová - Sacha Horler (taxikářka Betty), Otakar Brousek ml. - David Wenham (myš Johnny), Martina Šťastná - Rose Byrne (kachna Jemima), Miloš Vávra - Sam Neill (starý McGregor), Jan Maxián - Gareth Davies (Bannerman), Ondřej Kavan - Felix Williamson (Derek), Pavel Nečas - Bryan Brown (Petrův otec), Klára Kuklová - Rachel Ward (Petrova matka), Eliška Nezvalová - Ming-Zhu Hii (Sarabeth), Jiří Ployhar - Alex Blias (Phil), Karel Zima - Dave Lawson (Chris), Stanislav Lehký - Domhnall Gleeson (pan Žabák), Miloslav Mejzlík - Sam Neill (pan Mýval), Klára Gibišová, Marek Hrazdil, Karolína Křišťálová, Linda Křišťálová, Jan Szymik

Zpěv: Ondřej Ruml - James Corden (králíček Petr), Karolína Fišerová, Jana Koutová, Jiří Škorpík, Ondřej Izdný

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral
Produkce: Marek Hrazdil, Michaela Sommerová
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Výsledný mix: Deluxe Media
Hudební režie: Linda Finková
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Columbia Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 14 říj 2018 18:26, celkem upraveno 18 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9155
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Králíček Petr / Peter Rabbit

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Jan Dolanský - už papírově se mi volba Jana Dolanského na rošťáckého králíčka, který tropí uličárny velmi líbila. A když jsem to uslyšel v kině, jen jsem musel souhlasit. Jan Dolanský vystihuje Petra jak charakterově, tak především hlasově a dobře obsazená hlavní role je základ. Díky.
Iva Pazderková, Tatiana Vilhelmová a Hana Vagnerová - tyto dámy často nedabuje, ale do celku jejich hlasy zapadly a nevyčnívali - jen abych se přiznal, tak mi mezi sebou splývali. Možná by stálo za to pro příště zvolit odlišnější hlasy. Moc mě překvapil Ladislav Hampl, kterého jsem v dabingu nikdy dřív neslyšel.
Posledními koho bych rád zmínil jsou Petr Lněnička, u kterého jsem samozřejmě předpokládal že svou roli zvládne dobře, a on ji zvládl výborně, charakterové přechody na jedné postavě si užíval. Poslední koho zmíním je Zuzana Vejvodová, která také dabuje minimálně a přesto by nikdo nepoznal, že dabuje jednou, dvakrát do roka. Na vedlejší role byl dostatek hlasů a někteří dabovali pouhé štěky.
Jediným záporem pro mě byl zpěv. Nebyl špatný, ale vadil mi přechod z Jana Dolanského na Ondřeje Rumla, mají rozdílné hlasy, takže přechod byl znatelný a druhá výtka ke zpěvu - slova písniček se ztrácela a to byla škoda. Tady je na vině závěrečný mix, který se dělá v zahraničí, je to dlouhodobý problém.
VERDIKT: 9/10
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Králíček Petr / Peter Rabbit

Příspěvek od Nobody »

Filipe, můžu se zeptat, proč nenapíšeš tu recenzi rovnou sem? Já myslím, že od toho už tyhle stránky jsou. Řekl bych, že vůči tvůrcům DF je to trochu podpásovka, dělat si na těchto stránkách reklamu na jiné, své stránky (viz jiný topic v "Obecně"). To je stejný, jako by šly na Primě upoutávky: "... a večer sledujte na Nově". Jenže tam by jim aspoň platili. :-?
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Králíček Petr / Peter Rabbit

Příspěvek od Jelimán »

Film jsem zatím ještě neviděl, ale Martin Písařík se mi v trailerech na Petrovi líbil. Jana Dolanského si s jeho drsnějším hlasem moc nedovedu představit. :-?
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2595
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíček Petr / Peter Rabbit

Příspěvek od Pan X »

Dabing je skvělý. :-: :-: Před chvilkou jsem dokoukal a to je radost poslouchat. Skvělé výkony a režie, pan Žďánský je prostě mistr. :-: :-: :-:. Dabing a film jsem si nesmírně užil :-: :-: :-:. Děkuji za krásný zážitek, všem tvůrcům :-: . za mě 10/10.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“