Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Jurský park, Ztracený svět: Jurský park, Jurský park 3, Jurský svět

DABING: Kino

V českém znění: Miriam Chytilová - Bryce Dallas Howard (Claire), Martin Sobotka - Chris Pratt (Owen Grady), Jakub Saic - Rafe Spall (Mills), Viktorie Taberyová - Isabella Sermon (Maise Lockwoodová), Radek Škvor - Justice Smith (Franklin), Zuzana Ďurdinová - Daniella Pineda (Zia), Bohuslav Kalva - James Cromwell (Benjamin Lockwood), Tomáš Juřička - Toby Jones (Eversoll), Martin Zahálka - Ted Levine (Wheatley), Dana Syslová - Geraldine Chaplin (Iris), Jaroslav Horák - BD Wong (Dr. Henry Wu), Ladislav Županič - Jeff Goldblum (Ian Malcolm), Zdeněk Mahdal - Peter Jason (Sherwood), Vojtěch Hájek - Robert Emms (Jack), Roman Hájek - Alex Dower (Anton), Ladislav Cigánek - Cory Peterson (předseda komise), Irena Hrubá - Philippa Thomas (reportérka BBC), Jiří Ployhar - Victor Gardener (člen posádky), Tomáš Borůvka - Kevin Layne (pilot ponorky), Petr Neskusil - Jeremy Gilbert (žoldák u naloďování), Petr Burian - Ronan Summers (vousatý žoldák), Petra Tišnovská - Jennifer Bradley (hlas reportérky v televizi), Tomáš Gibiš (popisky), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Martin Svejštil

Překlad: Petr Zenkl
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner, Roman Čadek
Mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Petr Sitár
Pro Universal Pictures vyrobila LS Productions - 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 10:51, celkem upraveno 27 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od jackb »

Potěšil Ladislav Županič, ale už mě opravdu unavuje, že každého starého pána dabuje všude Bohuslav Kalva. Nebál bych se říct, že už tahle tvůrčí lenost zavání trapností a to nepočítám jak zase všude na chlapa mezi 40-50 cpou Pavla Vondru (opravdu neexistovala lepší volba na Butlera v Dokonalé loupeži?), mezi 30-40 zase Marka Holého a 20-30 Petra Neskusila (ten občas dabuje i chlapy kolem 50 což je hodně mimo mísu). Fakt by mohli začít tvůrci alespoň částečně používat mozek a porozhlédnout se po jiných hlasech :( (čest vyjímkám).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od Michaela2 »

Ano, ano, bez B.Kalvy na staré pány a D.Syslové na staré dámy by se náš dabing položil. :roll: :lol:
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Miriam Chytilová byla trefou do černého už v obsazení prvního Jurského světu. Líbí se mi trošku odlišná stylizace dabingu narozdíl od prvního dílu. Což koresponduje s vývojem postavy Claire. Není už to ukňouraná šéfová, ale odvážná aktivistka. Na projevu paní Chytilové, kterou jsem měl možnost vidět při dabování této role v tomto filmu, je to velmi znát. Ač je paní Chytilová o něco starší než herečka, tak její hlas zní stále mladě.
Martin Sobotka - skvělé spojení originálního herce a českého dabéra. Nedovedu si představit, že by to daboval někdo jiný. Na suchý Owenův humor je Martin ta nejlepší možnost a člověk mu sarkastické poznámky prostě musí věřit. A to byl během natáčení Martin indisponován. Přišel o hlas. Naštěstí to není poznat.
Jakub Saic - není sice spjatý, je i o něco starší, ale zní mladě. Pan Saic je výtečný dabér, který zde věrohodně zachycuje zpočátku mile vyhlížející postavu, ze které se vyklube šmejd šmejdů, kterému by člověk dal nejraději na budku. Myslím, že i na tom má zásluhu český dabing.
Rychle bych zmínil, že Viktorie Taberyová ač je o dost starší než malá herečka, tak mě nerušila. Její hlas je velmi tvárný, tudíž má i velký rozsah. Pak tu je Ladislav Županič při jehož replice: Vítejte v Jurském světě, šel mráz po zádech. A také tu máme Jaroslava Horáka, který zní na své roli vždy tak mladě a svěže, že by člověk nevěříl že už je to 25 let od prvního filmu. A v každém díle má nejsložitější jazykolamy a zvládá je samozřejmě na výbornou.
Bohužel mě rušil Zdeněk Mahdal, který daboval roli soudce, v jednom díle už daboval dokonce hlavní roli. Přestože tato role se obsazovala velmi narychlo, je škoda, že nesehnali herce věkově lépe sedícího. Co mě také mrzí, že se recyklují hlasy z tří let starého Jurského světu - Irena Hrubá, Tomáš Borůvka či Vojtěch Hájek. Dabérů ještě nemáme tak málo, aby to nešlo lépe prostřídat.
Zbytek ovšem stejně kvalitní jako v minulém díle.
VERDIKT: 8/10
Naposledy upravil(a) filip dne 17 říj 2018 14:30, celkem upraveno 2 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
petkazuza
Příspěvky: 120
Registrován: 22 zář 2010 20:08

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od petkazuza »

Obsazení vypadá hrozně. Hlavní dvojce se mi nelíbila už v jedničce, mám rád hlas Chrisse Pratta a Sobotka mu vezme veškerý charisma. Radši bych na něj slyšel Radka Kuchaře nebo Romana Říčaře a Chytilová je na tuhle roli zas moc stará. Jinak jsem tenhle díl s dabingem neviděl, ale fakt je nutný, aby asi tak osmiletou holku dabovala 22 let stará Taberyová? Fakt by mě zajímalo, jak to zní, i když možná radši ne. A Škvor na toho mladýho černochá, tak na tohle se s dabingem nepodívám..
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od filip »

Velmi objektivní kritika.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od therak »

Já pro změnu přispěji s krátkým pozitivním zhodnocením. Celkový výsledek se mi velmi líbil. Schválně jsem se při filmu soustředil na Martina Sobotku, který byl, jak informoval filip, indisponován, ale nic jsem nezaznamenal. Prostě výborný výkon. Dodržení Ladislava Županiče pro kontinuitu velmi potěší, stejně jako návrat Jaroslava Horáka, jen to byl trochu nezvyk po takové době. Danu Syslovou a Jakuba Saice si vždy rád poslechnu. No a k Viktorii Taberyové, jak bylo napsáno výše, tak já jsem s ní problém neměl. K té holce ten hlas pasoval. Rozhodně mně nepřišlo, že by to byl hlas 22leté dabérky. Originál jsem neviděl a možná poté na ni změním názor, ale zatím to takto fungovalo.

K překladu byl měl jen dotaz na scénu s "vánou". Předpokládám, že všichni měli ve filmu americký přízvuk, zatímco služebná Iris britský. Tedy ta chtěla po Maisei, aby /baeth/, tedy vánu, vyslovovala jako /báth/, tedy vanu. Kdo viděl originál, můžete to někdo potvrdit?

Dabing se tedy dle mého názoru podařil, stejně jako film.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od bloom »

filip píše:Velmi objektivní kritika.
Filipe,
určitě bych nenapsal hodnocení stejným stylem jako petkazuza. Na druhou stranu ani tvůj odkazovaný názor se nedá považovat za objektivní.
Mně třeba dabing tohoto filmu moc nezajímá (jako poslední jsem viděl třetí díl), ale když jsem tu viděl obsazení, tak mě docela zarazilo, že jednu z postav dabuje Zdeněk Mahdal, který právě ve třetím díle daboval hlavní roli. I přesto si dabing zaslouží stoprocentní hodnocení a pochvalu za dramaturgickou návaznost s předchozími díly (obzvlášť, když u jiných jsou za to uděleny mínusové body)? Je toto objektivní kritika?
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od jackb »

10/10 a za co? Za mě max. 7/10 a to to tahaj vracející se postavy (Sobotka, Chytilová a hlavně Županič, kterého mám na Goldbluma nejraději). Tam kde Virtual občas až zbytečně experimentuje a často to nevychází, tak tohle je naopak hrozná sázká na jistou a taky hrozná nuda bez většího nápadu, kde si pan režisér obsadil vesměs své oblíbence, aby se moc nenadřel. Zábavnej je Mahdal se svým hlasem 50tníka na 70ti letého herce (a to nemluvím, že v sérii už někoho daboval).

Celkově mě štve, že se LS vydalo cestou Virtualu a nerespektuje předchozí díly série :( - ať už Jurský park nebo DC a nakonec Fantastická zvířata, kde se zreciklovaly hned 4 hlasy. Ostatně těch Zvířat se děsím čím dál víc, protože od diskuze u Blade Runnera, kde se k dané věci vyjádřil sám pan režisér, tak je zřejmé že je více méně stejně arogantní jako byli svého času ve Virtualu ohledně změn u MCU a diváci by měli více méně držet hubu a krok, protože tomu nerozumí. Pořád si myslím, že by se dabingy měly dělat i pro diváky (stejně jako se pro ně točí ty filmy co se dabují) a ne si dokazovat svojí nadřazenost :roll: . Ještě že jsou tady lidé jako Filip Jančík, Martin Kot nebo Lucie Svobodová, kteří ještě dokážou dělat výborné dabingy 8-) .
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od Michaela2 »

jackb píše:Ještě že jsou tady lidé jako Filip Jančík, Martin Kot nebo Lucie Svobodová, kteří ještě dokážou dělat výborné dabingy 8-) .
:-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“