Aquaman

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9147
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Aquaman

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Aquaman a ztracené království

DABING: Kino

V českém znění: Martin Zahálka - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Irena Máchová - Amber Heard (Mera), Filip Jančík - Patrick Wilson (Orm), Tomáš Juřička - Willem Dafoe (Vulko), Simona Vrbická - Nicole Kidman (královna Atlanna), Pavel Soukup - Dolph Lundgren (král Nereus), Ivo Hrbáč - Yahya Abdul-Mateen II (David Kane / Black Manta), Svatopluk Schuller - Temuera Morrison (Thomas Curry), Pavel Rímský - Michael Beach (Jesse Kane), Jaroslava Brousková - Julie Andrews (Karathen), Pavel Šrom - Graham McTavish (král Atlan), Mikuláš Převrátil - Frankie Creagh-Leslie (Matt), Matěj Macháček - Jack Andrew (Mike), Jindřich Žampa - Otis Dhanji (mladý Arthur), Adam Málek - Kaan Guldur (malý Arthur), Petr Lněnička - John Rhys-Davies (král solňařů - Brine + titulky), Rudolf Kubík - Djimon Hounsou (král rybářů - Ricou), Robin Pařík - Ludi Lin (Murk), Oldřich Hajlich - Randall Park (Dr. Shin), Otto Rošetzký - Patrick Cox (Cueball), Jana Páleníčková - Natalia Safran (královna rybářů - Rina), Jolana Smyčková - Sophia Forrest (rybářská princezna), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Ladislav Novák, Dana Procházková, Martin Svejštil

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Lukáš Polifka, Roman Čadek
Mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 11:01, celkem upraveno 3 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Eminem007
Příspěvky: 383
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Aquaman

Příspěvek od Eminem007 »

tohle vypadá naprosto užasně, už se moc těším na dabing :-: :-: :-:
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Aquaman

Příspěvek od Dosty43 »

Aquaman (2018) OFICIÁLNÍ TRAILER | český dabing
https://www.youtube.com/watch?v=FXrceqXGWqE&t=0s
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2604
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aquaman

Příspěvek od KOMZA »

Aquaman (2018) Návštěva v českém dabingu - https://youtu.be/csbHWwW_tCw
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Aquaman

Příspěvek od jackb »

Dabing se mi celkem líbí, ale přece jenom bych pár výtek měl. Dost mi vadí přítomnost Rímského a Hajlicha - chápu že u DC je momentálně bordel s tím co bude a nebude, ale oba svoji roli už mají a neměli by se už vyskytovat. A teda něco co mě nehorázně vyrušovalo je, že Ocean Master bylo přeloženo do češtiny jako Pán Oceánů - ze začátku filmu to ještě šlo, protože se tam obecně říkalo, co Orm získá, pokud spojí všechna království, ale film sám nabídne elegantní přechod do komiksové přezdívky a stejně to překladáli. Jo nechci to tvrdit na 100%, ale Kubík krále Ricou podle mě nedaboval, ten hlas mi přišel úplně jiný, ale bude lepší, když to někdo potvrdí.

Ale zbytek byl fajn, všichni své role zvládli na jedničku a hezky se to poslouchalo. Číselně bych dal asi 7/10
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Aquaman

Příspěvek od Ištván87 »

Co se týče Krále Ricou, souhlasím s jackb. Rudolf Kubík už má něco oddabováno a ten rybí král zněl tak trochu jako neherec, případně jako dabér - začátečník. Jinak je zajímavé sledovat to v kontextu obsazení. Šedesátiletý herec říká čtyřiapadesátiletému herci tati, třiapadesátileté herečce říká mami a jeho učitelem je osmapadesátiletý herec. nicméně jeho mladší bratr je opravdu mladší. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Aquaman

Příspěvek od therak »

Film i dabing byly oba výborné. Martin Zahálka se již předvedl v Lize spravedlnosti a zde konečně dostal prostor. Jeho obsazení byla skvělá volba vzhledem k hloubce hlasu herce. Zde bych se tedy nešťoural v detailech, jestli je dabér o dvacet let starší (on i Martin Stránský ve Hvězdné bráně Atlantidě byl starší, ale hlasově tam seděl). Prostě hlasově prostě výborný. Z dalších hlavních rolí se mi opravdu moc líbil Filip Jančík a to nejen díky spjatému obsazení, ale hlavně výkonem. Pavel Soukup si troufnu říct, že svým hlasem Lundgrenovi na kvalitách ještě přidal. Vrbická na Kidman taktéž potěšila. Jen Svatopluk Schuller na Tamueru Morrisona mi ze začátku chvíli nepasoval, ale protože ho mám naposlouchaného ze Star Wars s hlasem Pavla Soukupa.

Pokud by někdo spekuloval, že na Dafoea mohl být obsazen Etzler, tak bych zde nesouhlasil. Etzler má takový řekl bych dýchavičný hlas jako Dafoe, ale zároveň Juřička má takový nakřáplý hlas jako Dafoe. S jeho volbou jsem tedy nadmíru spokojen.

K překladu nemám žádné komentáře. Film jednoduše šlapal a nebylo zde nic, co by mi utkvělo v paměti kromě pozitivních dojmů.

K té záležitosti s Rudolfem Kubíkem na králi Ricou. Pokud Ricou měl být králem Rybářů (ten animovaný s ocasní ploutví alias malá mořská víla :D ), tak si také troufnu říct, že to Kubík nebyl. Buď měl opravdu hodně změněný hlas a nejde jej rozeznat anebo to vážně nebyl on. Ale Lněnička i Brousková se rozeznat dali. Nevím ale, kdo jiný ze zdejšího výčtu by to hlasově mohl být. Každopádně to bude zajímavé zjistit při domácí projekci.

K úpravě hlasu bych ještě dodal, že atlantští suchozemští vojáci v dabingu byli po distorzi hlasu v nepoznání.

Dabing byl tedy z mého poslechu vynikající a k filmu pasoval. Tvůrčímu týmu tedy patří velké díky.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Aquaman

Příspěvek od Ištván87 »

Pro mě tam pár věcí haprovalo, ale dokážu ty problémy pochopit. K Arthurovi mi Martin Zahálka nesedí, ale mezi mladšími herci se nějak špatně hledají dabéři s hlubším hlasem - viz Jan Maxián, který měl v době dabingu prvního Thora hlas jako chlapec před mutováním, ale dokázal to dohnat herecky (a od té doby se z něj stal profík na hlubší hlas). Pak tam bylo pár problémů s překladem, které jsou způsobeny originálem - zejména tím, že se problematické věty objevují v detailu nebo nanejvýš polocelku, herec je perfektně vidět - jmenovitě Ormovo zvolání "Póóóóóóóóóóvstaň, Atlantido!", nebo když Black Manta na začátku křičel "Táááááááti!". To poslední slovo by se asi dalo nahradit slůvkem Ne, ale ta Atlantida, to byl podraz na tvůrce dabingu. A Meřino zvolání "Je jich příliš moc" zní sice divně, ale v češtině to asi problém není.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2581
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Aquaman

Příspěvek od Pan X »

Jak už jsem psal v topicu filmu Shazam! tak hlas Rudolfa Kubíka znám hodně dobře a on určitě postavu krále Ricou nedaboval a sem si tím jistý. Spíše to byl někdo z tria Petr Hrach, Martin Svejštil, Tomáš Hospodský. Jinak k dabingu, naprosto skvělý dabing. :-: Krásný zážitek z filmu a dabingu, který krásně podtrhl film a byl to skvělý zážitek :-: :-: (film jsem viděl asi 6x v kině a prostě lahůdka :-: :-:. Spojení Momoa-Zahálka je prostě skvělé :-: Možná na pohled zvláštní ale jakmile to slyšíte, tak prostě bomba :-: :-: a strašně moc k tomu sedne :-: , doufám že ho bude Martin Zahálka dabovat často i v jiných filmech :-: cool a good spojení :-:. Takže moc moc děkuji 8-) 8-) . Ostatní spojení byli taktéž skvělé a já jsem si užíval každou minutu filmu :-: děkuji tvůrcům filmu a dabingu za krásný zážitek :-: za mě 10/10.
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aquaman

Příspěvek od DAN K. »

Pan X píše:. Spojení Momoa-Zahálka je prostě skvělé doufám že ho bude Martin Zahálka dabovat často i v jiných filmech
Opravdu si nemyslím, že je žádoucí, aby herci, kterému je 39 let, dělal dvorního dabéra herec, kterému je 60 let. I když to třeba může fungovat dneska, tak za pár let to může být úplně mimo. Mamoa může příštích deset let vypadat stejně. Martin může mít hlas 70letého pána. Spíš je to pro mě signál o hlubší castingové krizi.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“