Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od James55 »

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II
Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb | Oficiální web

Související filmy: Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

V českém znění: Vojtěch Kotek - Daniel Radcliffe (Harry Potter), Jiří Kocman - Rupert Grint (Ron Weasley), Anežka Pohorská - Emma Watson (Hermiona Grangerová), Miroslav Táborský - Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Zdeněk Charvát - Matthew Lewis (Neville Longbottom), Aleš Procházka - Alan Rickman (Severus Snape), Otakar Brousek - Michael Gambon (profesor Albus Brumbál), Petr Pelzer - Ciarán Hinds (Aberforth Brumbál), Jana Drbohlavová - Maggie Smith (profesorka Minerva McGonagallová), Miroslava Pleštilová - Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Radek Škvor - Tom Felton (Draco Malfoy), Ota Jirák - Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Jaroslav Kaňkovský - Warwick Davis (Griphook), Martina Hudečková - Julie Walters (Molly Weasleyová), Vojtěch Rohlíček - James Phelps a Oliver Phelps (Fred a George Weasleyovi), Julie Alexandridisová - Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Bohumil Švarc ml. - Domhnall Gleeson (Bill Weasley), Eliška Tomalová - Clémence Poésy (Fleur Delacour-Weasleyová), Zuzana Kajnarová - Kelly Macdonald (Šedá dáma / Helena z Havraspáru), Bohuslav Kalva - John Hurt (Pan Ollivander), Petr Oliva - Jim Broadbent (profesor Horacio Křiklan), Miriam Kantorková - Miriam Margolyes (profesorka Pomona Prýtová), Zdeněk Hess - Warwick Davis (profesor Filius Kratiknot), Jan Přeučil - David Bradley (Argus Filch), Ljuba Krbová - Emma Thompson (profesorka Sybila Trelawneyová), David Prachař - Gary Oldman (Sirius Black), Sylva Sequensová - Geraldine Somerville (Lily Potterová), Lukáš Hlavica - George Harris (Kingsley Pastorek) + Adrian Rawlins (James Potter), Otakar Brousek ml. - David Thewlis (Remus Lupin), Pavel Trávníček - Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Jana Mařasová - Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Dalimil Klapka - Jon Key (Bogrod), Tomáš Borůvka - Guy Henry (Pius Břichnáč), Matouš Ruml - Devon Murray (Seamus Finnigan), Anna Suchánková - Evanna Lynch (Lenka Láskorádová), Rozita Erbanová - Scarlett Byrne (Pansy Parkinsonová), Jan Škvor - Josh Herdman (Gregory Goyle), Martina Holomčíková - Katie Leung (Cho Changová), Vojtěch Hájek - Alfie Enoch (Dean Thomas) + Sean Biggerstaff (Oliver Wood), Vladimír Brabec - Leslie Phillips (Moudrý klobouk), Ludvík Král - Peter G.Redd (smrtijed v Zapovězeném lese) + Graham Duff (plešatý smrtijed), Karel Richter - Rusty Goffe (starý skřet), David Štěpán - Arthur Bowen (Albus Severus Potter) + William Melling (Nigel), Martin Sucharda - Benedict Clarke (mladý Severus Snape), Aneta Talpová - Ariella Paradise (mladá Petunie) + Helena Barlow (Rose Weasleyová), Jindřich Žampa - Alfie McIlwain (mladý James Potter), Zdeňka Petrová - Ellie Darcey-Alden (mladá Lily Potterová) a sboristé

Překlad: Pavel Medek
Zvuk: Martin Jílek
Mix zvuku: Pinewood Studios
Produkce: Evelyna Vrbová
Dialogy: Jana Mařasová
Režie: Petr Sitár
Vyrobila: LS Productions dabing 2011
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od oberon »

K tomu nemám snad ani co dodat, skvěle dodrženo, naprostá spokojenost. Snad jen můžu ocenit volbu Petra Pelzera, která po Otakaru Brousku st. je další skvělý hlas na dalšího Brumbála, těším se do kina...

EDIT: Ještě Oficiální stránky
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od Joe Black »

Obří spokojenost. Děkuji a chválím návrat "spjatých" dabérů u postav, které se v prvním dílu pouze mihly, nebo u postav, které se delší dobu neobjevily (např. Cho)... Zajímavá bude Rozita Erbanová na Pansy Parkinsonovou, škoda, že se neobjeví takové postavy jako sestry Patilovy či Arthur Weasley. A u některých studentů si nejsem jistý, kdo je daboval dříve, ale tyto volby vypadají také skvěle (Matouš Ruml, Jan Škvor)... Už se nemohu dočkat čtvrtka. :-)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od James55 »

Joe Black píše:škoda, že se neobjeví takové postavy jako sestry Patilovy či Arthur Weasley.
Ale objeví, mrkni na imdb. Možná, že nebudou mít mluvící role, nebo ve výpisu nebyli všichni dabéři...
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od L_O_U_S »

Nezbývá než smeknout před konzistencí v rámci celé série. Snad jen ta záměna Kaňkovský × Kalva u pana Ollivandera a Brabec × Klapka u Moudrého klobouku to trochu kazí. No a s Hagridem se asi těžko dalo udělat něco lepšího.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Calliope
Příspěvky: 31
Registrován: 01 říj 2010 10:20

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od Calliope »

Mám jen dvě poznámky:
1. Měla jsem halucinace, nebo opravdu Harryho taťku (ty dvě nebo kolik vět) daboval Aleš Procházka???
2. Obzvlášť na začátku mi Kotek zněl hóóódně znuděně. Jakkoli nemá Pottera rád (ano, odkazuji na nedávno vyšlý článek v MF Dnes), měl by být trochu profesionál a aspoň odvést kvalitní výkon, tohle se nedalo poslouchat.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od Joe Black »

Harryho tátu daboval Lukáš Hlavica. A Kotek mi nepřišel vůbec znuděnej.

Tak a teď: BRAVO! :-: BRAVO! :-: BRAVO! :-: Byl jsem moc a moc spokojenej, se vším. Všechny staré známé chválím, vyzdvihnout musím mojí oblíbenkyni Minervu McGonagallovou v podání paní Drbohlavové, která si na stará kolena pořádně zařádila. Z nováčků se moc povedl výběr Petra Pelzera a Zuzany Kajnarové. Tady taky obrovská spokojenost. A pak mi přijde milé, že Jan Škvor přišel, aby řekl "Zabij ho, Draco!", Ljuba Krbová na větu "Už není mezi námi.", Miriam Kantorková řekla jen "Co se ti stalo?", Petr Oliva zase "Myslel jsem si, že jsem ho měl v kapse." a Martina Holomčíková "Už nežije nikdo, kdo by věděl, kde ten ztracený diadém, je." (Pozn. ty věty jsou pouze orientační.) Je vidět, jak si na tom dávají hodně záležet. I s filmem samotným jsem byl moc spokojený. Konec mohl být lepší (mohli vypadat více staře, ale bylo to vtipné). Půlnoční premiéra byla krásná, chystám se ještě jednou. Když budu mít nějaké dodatečné připomínky, ozvu se. ;)
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od jackb »

Vojtěch Hájek - Alfie Enoch (Dean Thomas), Lukáš Hlavica - Adrian Rawlins (James Potter), David Štěpán - Arthur Bowen (Albus Severus Potter)

A jak dabing tak film jsou podle mě hrozně dobrý. A nejvíc smekám před Miroslavem Táborským, který byl podle mě absolutně nejlepší :-:
Uživatelský avatar
farb
Příspěvky: 161
Registrován: 27 led 2010 13:26

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od farb »

Film byl skvělej. A dabing taky. Díky.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Příspěvek od Ištván87 »

Výbornej film, dabing asi nejlepší ze všech dílů... Ovšem Neville utrpěl hrozné zprasení dabingem Zdeňka Charváta, který je, jako jediný, naprosto příšerný...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“