Rogue One: Star Wars Story

Nové i ty starší

Moderátoři: bloom, ReDabér

Re: Rogue One: Star Wars Story

Příspěvekod Joe Black » 27 pro 2016 23:14

Když pominu nějaké návaznosti, tak ten dabing nebyl až tak špatný. Jo, Markéta Procházková není dabérka a bylo to slyšet, ale jako celek pro neznalce to možná nepůsobilo tak zle, jako pro fanoušky série. Ale ruku na srdce, kolik neznalců na tohle půjde do kina? :) Takže se k tomu přihlížet musí. Věděl jsem o problémech s kolizemi dabérů odtud, tak jsem nebyl tak překvapený, ale Marek Vašut se mi na Vadera docela hodil (když neřeším, kdo ho daboval předtím, ale jen jak to znělo), ale Jiří Plachý vadil. Jsem si celou dobu říkal, jestli až půjde k Císaři, tak jestli bude mluvit sám se sebou :D
Joe Black

Příspěvekod Maximas » 31 pro 2016 20:19

Tak včera jsem si konečně zašel do kina na můj dlouho očekávaný film.Bohužel musím souhlasit s většinou že dabing za moc nestojí.Jak už zde padlo tak plusy jsou určitě David Novotný , i Matouš Ruml se mi líbil.Markéta Procházková? Inu, bohužel velmi špatná volba.Proč nemohli obsadit nějakou dabingovou herečku která už má nějaké zkušenosti? Podle mě se k postavě vůbec nehodila a podala velmi špatný výkon.Všechny ostatní postavy týmu Rogue One měli docela fajn dabing.Jenom ten Donnie Yen mi jaksi neseděl.Aleš Procházka taky nebyl úplně špatná volba. A jinak? Děs běs. Vašut na Vadera se mi absolutně nelíbil.Hrozně moc jsem se těšil na hlas Jiřího Klema a oni obsadí Vašuta?Nevím co bych k tomu napsal. Jiří Plachý na Tarkina? To jako vážně?Ne jen že Plachý už daboval císaře Palpatina ,ale ani Vlasáka obsadit nemůžou. Nechci říct že by dabing byl úplná katastrofa ale když je Star Wars tak obrovská značka čekal jsem o hodně lepší dabing.Dabing epizody sedmé jsem si nemohl vynáchválit ale tohle bylo veliké zklamání.Za mě dabing tak 4/10.Bohužel :(
Maximas

Příspěvekod Markus » 01 led 2017 15:43

I já jsem už měl tu čest vidět film v dabingu a naneštěstí také musím souhlasit s hlasitou většinou. Pro člověka, co Star Wars fandí, kam mu paměť sahá a všechny epizody viděl v dabingu nespočetněkrát, byl tento počin jednoduše nestravitelný. Nevím, co bych napsal, abych jen neopakoval vše, co tu již mnohokrát padlo. Tak jen ve zkratce...

Markéta Procházková musela být obsazena nějakým omylem, nebo mi to hlava nebere. Možná je přibližně stejně stará jako Felicity Jones, ale hlasově je úplně někde jinde a o hereckém výkonu se opravdu nedá mluvit, je mi líto. A jelikož jde o hlavní postavu, je to docela problém. U prvního traileru se mi volba Kateřiny Lojdové úplně nezamlouvala, ale musím říct, že teď bych ji bral všemi deseti. :( Eva Josefíková má sice taky takové ty začátečnické problémy s intonací etc., v seriálu Hrdinové: Znovuzrození byla vyloženě strašná a vyčnívající, ale v Epizodě VII se celkem snažila a z děje mě vyloženě nevytrhává, což se o Procházkové bohužel říct nedá.

Pořád jsem doufal, že pan Plachý bude znít aspoň trochu jinak, než císař Palpatine, ale zde se žádné překvapení nekonalo. Je to příšerně rušivé, jednoduše měl být obsazen pan Vlasák, který Tarkinovi propůjčil hlas jak v posledním dabingu Epizody IV, tak v seriálu Povstalci (v první sérii). Pan Plachý daboval Palpatina jak ve většině filmových epizod, tak ve filmu Klonové války, v následné první a šesté sérii seriálu a v neposlední řadě i v seriálu Povstalci. Je to stejný hnus a neúcta k ostatním tvůrcům českého znění, jako přeobsazení Tomáše Juřičky u 3PO...

No a zlatý hřeb celého dabingu, a v mých očích poslední hřebíček do rakve, je Darth Vašut. Ne, ne, ne. Je to podle mě mimo hlasově, věkově, výrazem, prostě vším. Že pan Klem zněl příliš roboticky? Obávám se, že spousta lidí asi originál vůbec neslyšela, protože PŘESNĚ tak James Earl Jones totiž zní. Naštvaně nebo "roboticky". Pan Klem je možná "mimo" ve srovnání s panem Švarcem, ale nemyslím si, že ve srovnání s Jonesem. Tímto alespoň tady děkuji panu Michálkovi, že měl v úctě "český kánon", a já měl možnost v Povstalcích slyšet Vadera ještě aspoň jednou v podání pana Klema. Pan Vašut zněl tak, jak zní vždy a všude. Namyšleně a arogantně. K některým postavám se to hodí, ale Darth Vader rozhodně není jedna z nich.

Přemýšlím, co bych napsal na závěr. Asi tohle: Hledal jsem příklad z minulého roku, kdy se nějaký režisér dostal do podobné situace jako pan Žďánský, kdy měl navázat na něco zaběhnutého a nějak se s tím poprat. Nakonec jsem si vzpomněl na sérii Divergence a její třetí díl Aliance, který dostala na starosti paní Hurychová. Tudíž nový režisér, nový překladatel, nové studio, nový zadavatel. Klidně mohla ignorovat dabing předchozích dvou dílů, určitě by jako režisérka měla svou představu, jak některé herce obsadit, což je přirozené a logické, ale v tomto případě zavládl takový ten přežitek, kterému se nadává profesionalita. Věděla, že na něco navazuje, věděla, že si tuna lidí koupila předchozí filmy na BR či DVD, a když si je budou pouštět za sebou, bylo by neskutečně rušivé, kdyby najednou nějaká postava mluvila jiným hlasem. Ba co víc, mohla dodržet třeba jen dabéry dvou, tří hlavních rolí a zbytek si obsadit po svém a "lépe", ale ne! Ona obsadila i ten sebemenší štěk vracející se postavy stejným dabérem. Ten dabing není dokonalý, má málo hlasů, některé termíny se z minulých filmů mírně změnily, ale jde tu o princip. Takhle to má vypadat, tohle je profesionální práce a úcta ke svým předchůdcům. A aby mě někdo nechytal za slovíčka, samozřejmě, že kdyby v prvním díle čehokoliv daboval řekněme Maxián Schwarzeneggera a do dvojky by ho jiný režisér přeobsadil za pana Soukupa, je to tak správně. Ale o žádném ze spojení z předchozích dílů Star Wars se tohle objektivně říct nedá.

Jak psal jackb, člověk nemusí být Einstein, aby mu došlo, odkud u pana Žďánského vítr vane. Je to jen a pouze buď jeho ego nebo jeho ignorance. Nic jiného. Začalo to u Iron Mana, pokračovalo Furym, přes C3PO a končí to u tohohle paskvilu. Tedy, rád bych si myslel, že to končí, ale nevěřím, že by tohoto pána ke změně postojů přiměla jakákoliv konstruktivní kritika. :( Ale rád se spletu...
Obrázek
Markus

Příspěvekod Simca » 02 led 2017 14:41

Stejně se jedná o nejhorší film. Tak už tolik na dabingu nezáleží!
Simca

Příspěvekod oberon » 02 led 2017 15:13

Obrázek
Obrázek
oberon

Příspěvekod vivatis » 03 led 2017 20:24

Režisér Edwards uvedl, že když Leia na konci řekne ''hope'' je to vyjmuté z Nové naděje. Nevíte jestli tomu tak je i v českém dabingu?
vivatis

Příspěvekod Maximas » 03 led 2017 20:35

To jsem vůbec netušil.Myslím ale, že v českém dabingu tomu tak není :)
Maximas

Příspěvekod vivatis » 08 led 2017 12:04

To jako, že by Leia měla jediná svojí dabérku jo? :D
vivatis

Příspěvekod Fuxoft » 08 led 2017 12:47

vivatis píše:Režisér Edwards uvedl, že když Leia na konci řekne ''hope'' je to vyjmuté z Nové naděje. Nevíte jestli tomu tak je i v českém dabingu?

To by asi nešlo, když v EP4 říká "naděje" a v R1 říká "naději"...
Fuxoft

Příspěvekod koubafire » 05 dub 2017 06:57

Třeba to vyřeší tak, že se důstojník nezeptá ,,Co nám poslali?,, ,ale zeptá se třeba ,,Co nám to přišlo?,, nebo ,,Co na tom je?,,
koubafire

PředchozíDalší

Zpět na Filmy