Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Transformers, Transformers: Pomsta poražených, Transformers 3, Transformers: Zánik, Bumblebee

DABING: Kino

V českém znění: Marek Holý - Mark Wahlberg (Cade), Ladislav Županič - Anthony Hopkins (sir Edmund Burton), Petra Tišnovská - Laura Haddock (Vivian), Viktorie Taberyová - Isabela Moner (Izabella), Pavel Vondra - Josh Duhamel (Lennox), Zbyšek Horák - Jim Carter (Cogman), Zdeněk Maryška - Peter Cullen (Optimus Prime), Jiří Krejčí - Jerrod Carmichael (Jimmy), Michal Holán - Santiago Cabrera (Santos), Igor Bareš - John DiMaggio (Crosshairs), Ota Jirák - John Goodman (Hound), Kateřina Peřinová - Gemma Chan (Quintessa), Jakub Saic - John Turturro (agent Simmons), Bohuslav Kalva - Glenn Morshower (generál Morshower), Zdeněk Mahdal - Frank Welker (Megatron), Miloš Vávra - Ken Watanabe (Drift), Roman Hájek - Stanley Tucci (Merlin), Libor Terš - Omar Sy (Hot Rod), Pavel Tesař - Tony Hale (inženýr JPL), Alena Procházková - Sara Stewart (Vivianina matka), Hana Talpová - Maggie Steed (Vivianina babička), Radana Herrmannová - Rebecca Front (teta Marie), Radka Stupková - Phoebe Nicholls (teta Helen), Svatopluk Schuller - Stephen Hogan (Vivianin otec), Bohdan Tůma - Erik Aadahl (Bumblebee), Martina Šťastná - Nicola Peltz (Tessa), Petr Neskusil - Reno Wilson (Mohawk), Jan Szymik - Tom Kenny (Wheels), Ladislav Novák - Reno Wilson (Sqweeks) + Steven Barr (Berserker), Zdeněk Podhůrský - Gil Birmingham (Sherman), Radek Hoppe - Andy Bean (právník), Karolína Křišťálová - Minti Gorne (malá Vivianne), Tomáš Borůvka - John DiMaggio (Nitro Zeus), Petr Gelnar - Kosuke Sakaki (Canopy), Marek Libert - Mark Dexter (Prime Minister), Martin Zahálka - Jess Harnell (Barricade), Matěj Převrátil - Benjamin Flores Jr. (dítě 1), Mikuláš Převrátil - Juliocesar Chavez (dítě 2), Matěj Havelka - Samuel Parker (brýlatý kluk), Adam Málek - Daniel Iturriaga (dítě 3), Tomáš Bartůněk, Martina Bucková, Tereza Causidisová, Filip Damek, Tomáš Hospodský, Martin Svejštil, František Zahrádka

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Filip Mošner
Mix: Pinewood Studios
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Paramount Pictures vyrobila LS Productions - 2017
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 08:14, celkem upraveno 23 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvek od filip »

Krásný dabing, jen Tišnovská nezvyk trochu.
Naposledy upravil(a) filip dne 17 pro 2017 10:22, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Transformers: Poslední rytíř / Transformers: The Last Knight

Příspěvek od therak »

Viděno v kině a můžu říct, že dabing se povedl. Z předchozího filmu zachovány všechny postavy, kromě Pavla Šroma (to muselo být něco vážného, že ho neobsadilo znovu) na Crosshairse a Rozity Erbanové (ale na těch pár slov tato změna nevadí). Marek Holý už byl v porovnání s předchozím filmem lepší, nebyl už takový monotónní. Opět se mi líbil hláškující Ota Jirák, ale i ostatní roboti. Terš s italským přízvukem byl skvělý. Jediný kdo mě opravdu rušil byl Crosshairs právě v podání Igora Bareše, který ve čtverce daboval Lockdowna. Nevím, proč když už musel být Crosshairs přeobsazen, nebyl obsazen kdokoli jiný. Přitom stejný tvůrčí tým pracoval jak na čtverce tak pětce. Je to prostě chyba. Taktéž bych mohl vytknout, že na robota Wheelieho nebyl znovuobsazen Tomáš Juřička, ale neudělám to. Místo toho pochválím Jana Szymika, protože jako náhrada za Juřičku byl výborný jak svým výkonem, tak i zvukovým filtrem. Když poprvé promluvil, říkal jsem si, že ho snad dabuje Juřička, ale pořád tomu něco chybí. Až později mi došlo, že je to pan Szymik.

Samostatnou kapitolou je nyní Athony Hopkins. Prostě návrat pana Brabce (který byl pro mě nejlepší volba na Hopkinse) do dabingu už nečekám. S Aloisem Švehlíkem je to asi také složité (naposledy Hopkinse daboval v dabingu od Primy). Když se oprostím od spjatých dabérů a budu hodnotit podle hlasové podobnosti, hodně se mi líbil Petr Pelzer v Thorovy 2, ale i pan Plachý by snad byla dobrá volba. Pan Županič má takový chraplavější hlas, ale jeho výkon v tomto filmu bych také nezatracoval.

K překladu nemám co vytknout. Hlášek bylo dost a bylo to vtipné (mnohem víc než předchozí díly).

Všem se předem omlouvám, ale můj závěr je asi takový, že dabing tohoto filmu je snad lepší než film sám (a to říkám jako někdo, kdo má tuto značku rád, navíc se mi tento film líbil více než čtverka). Ano, film je audiovizuální žranice k opakovanému shlédnutí (už se těším, až doma podráždím sousedy), ale co se týče příběhu, je nutno oprostit se od vážného přemýšlení, popustit uzdu fantasii a nechat se unést audiovizuálem :D.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“