Liga spravedlnosti / Justice League

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Muž z oceli, Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti, Sebevražedný oddíl, Wonder Woman, Aquaman, Shazam!, Wonder Woman 1984

DABING: Kino

V českém znění: Lukáš Hlavica - Ben Affleck (Bruce Wayne / Batman), René Slováčková - Gal Gadot (Diana Price / Wonder Woman), Jiří Krejčí - Ray Fisher (Victor Stone / Cyborg), Martin Zahálka - Jason Momoa (Arthur Curry / Aquaman), Marcel Vašinka - Ciarán Hinds (Steppenwolf), Vojtěch Hájek - Ezra Miller (Barry Allen / Flash), Ondřej Brzobohatý - Henry Cavill (Clark Kent / Superman), Vladislav Beneš - Jeremy Irons (Alfred), Tereza Bebarová - Amy Adams (Lois Laneová), Nela Boudová - Diane Lane (Martha Kentová), Simona Postlerová - Connie Nielsen (královna Hippolyta), Pavel Vondra - Joe Morton (Dr. Silas Stone), Irena Máchová - Amber Heard (Mera), Milan Slepička - J.K. Simmons (komisař Gordon), Oldřich Hajlich - Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Rudolf Kubík - Billy Crudup (Henry Allen), Marek Holý - Joe Manganiello (Slade Wilson / Deathstroke), Jan Szymik - Anthony Wise (Howard), Petr Gelnar - Kobna Holdbrook-Smith (Crispus Allen), Tomáš Borůvka - Holt McCallany (zlodějíček), Pavel Šrom - Michael McElhatton (zloděj Alpha), Irena Hrubá - Ann Ogbomo (Philippus), Ludvík Král - John Dagleish (zloděj Beta), Svatopluk Schuller - Jack Yang (Bowman), Petra Tišnovská - Rachel Blenkiron (vědkyně Star Labs), Ladislav Novák - Vaughn Johseph (zprávař), Matěj Havelka - Frazer Hammill (malý zvědavý kluk), Adam Málek - J.K. Glynn (malý zvědavý kluk), Martina Bucková, Petr Hrach, Dana Procházková, Martin Svejštil, František Zahrádka

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Lukáš Polifka, Filip Mošner
Mix: Deluxe Media
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2017
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 08:24, celkem upraveno 9 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Ištván87 »

Související: Muž z oceli

Že by zprávy o vystříhání Lexe Luthora byly (jak je u filmů z DCEU zvykem) falešné? To by bylo fajn. Jinak aby Jasona Momou daboval Martin Zahálka a na druhou stranu veterána Joea Mortona daboval Pavel Vondra...? No, je pravděpodobné, že tam Silas Stone bude mít tak dvě, tři věty. Nicméně pokud to tak bude, tak možná měli obsadit Bohdana Tůmu jako v Batman V Superman. A nebo raději někoho staršího, pokud se se Silasem počítá do Cyborgovy sólovky, bude-li nějaká. Martin Zahálka se mi papírově vůbec nezdá, ale počkám si na výsledek, třeba překvapí. Jinak doufám, že se tu objeví Amanda Waller nebo ta gigantická amazonka z Wonder Woman, popřípadě, že tu Irena Hrubá bude dabovat jen nějaké těžko slyšitelné čurdy, protože další postava, to už by bylo asi trochu moc. Trošku obavy mám z obsazení Marcela Vašinky (aby Steppenwolf nezněl podobně divně jako Ares ve WW, ale věřím, že to tak nedopadne) a Milana Slepičky, aby v jeho podání nebyl Komisař Gordon až moc za zenitem. J.K. Simmons přeci jen ještě pořád působí dost energicky. Teď ještě vymyslet, kam na ten film zajet do kina, protože v mém rodném městě se v kině opět rozhodli, že bude nejlepší dát tenhle film jen v češtině, což je velká ptákovina a podraz na nás, kteří chceme porovnávat obě verze. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od jackb »

A nevím jestli se ještě smí kritizovat, přece jenom obrana a hlas LS filip by se mohl zlobit (ikdyž jiné studio za stejné prohřežky sem tam rád zkritizuje). Sice vím, že zvlášť u kinodabingů to nebývá s výrobou zrovna jednoduché, ale jak s tím souvisí, že je v obsazení Pavel Vondra (=hlavní mužská role Sebevražedného oddílu) nebo Jiří Krejčí, který má ve zmíněném filmu také výraznou roli? Ale abych jenom nekritizoval, tak zbytek se mi zamlouvá a díky jménu režiséra vím, že dostanu velmi dobrý výsledek. Tak snad můj názor vezmou v LS dobře a nehodí mě hned do skupiny "blbeček co tomu nerozumí" jen proto, že mám vlastní názor a vyjádřím ho - ikdyž proto tohle fórum vzniklo a má to fungovat stejně jako když lidé hodnotí filmy.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od filip »

Ištván:
Zahálka zní dobře, stačí se podívat na to jak Momoa vypadá a jde to.
Simmons tam vypadá velice staře a extra energetický není, takže to docela jde.
Vašinka dle mého názoru výborný.

Je pravdou, že postavu Pavla Vondry mohl přeci jen dělat někdo ještě starší, na druhou stranu, tvrdý hlas Pavla Vondry je určitě lepší než Bohdan Tůma v předchozím díle.

jackb:
Nediv se, že rád to jisté studio kritizuji, když si svévolně přeobsazují ať už marvelovky nebo Star Wars. Obojí režíruje stejný člověk, tak mi to osobně připadá, že potřebuje dokázat, že předešlé obsazení bylo prostě špatné. Zato režisér tohoto filmu si své obsazení vybrál zcela sám podle svého uvážení a to jestli jsou všechny volby vhodné či né, to už je věc jiná.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od jackb »

Tak zrovna u tohoto režiséra nikdy nehodnotím vhodnost volby dopředu, protože to co dokázal v Radovanem Vaculíkem na Starkovi, tak za to má můj obdiv. Naopak velmi chválím, že pokud to jde, tak obsadí i dvorní hlas. Když u mě dojde na kritiku, tak je mi jasné, že za to buď režisér nemůže (málo hlasů na vedlejší role) nebo je to něco co mohl ovlivnit (zrovna Pavel Vondra) - a přehlížet to by nebylo fér, když kritizuju i jiné.

To že si na MCU a Star Wars musí dokazovat jak on to dělá lépe, tak s tím souhlasím a taky má volnou ruku - to jenom Ištván najivně věří na dohled od strejdy Disneyho.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Ištván87 »

Já byl vždycky radši na i v ní než NAJJJJJJIVNÍ, ale to nic. :D Každopádně zlej strejda Disney asi bude existovat, když např. Libor Hruška byl na roli Ega ve Strážcích ze strany režiséra nechtěná volba.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od jackb »

No jo no, nesmím psát unavený :D . A to si jako někdo v Disney řekl "Podívám se kdo dabuje Kurta Russella nejčastěji a toho jim nařídím"? Věřím že si možná Disney ohlídá velké hráče - osazení Falcona byla svého času docela makačka a to nemluvím o Stangeovi, ale rozhodně to není tak přísné jak se to snaží prezentovat. Třeba jedna postava nadcházejících Star Wars je čístě na režisérovi.
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Dosty43 »

Liga spravedlnosti (2017) | OFICIÁLNÍ HLAVNÍ TRAILER | český dabing
https://www.youtube.com/watch?v=UCYIa-OpsE0
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od -kNiGHT- »

Z traileru mi Martin Zahálka zní na Jasona Momou moc hluboko. Škoda že se neuvažovalo o Martinu Stránském, když ho tak dobře několik let daboval v jeho nejznámějším obsazení StarGate Atlantis. Jinak mi zní dabing přirozeně.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Ištván87 »

Minulý týden jsem tenhle dabovaný trailer viděl před Thorem (čili předpokládám, že u nás se naštěstí ta konkurence mezi studii zas až tak neřeší) a říkal jsem si, jestli jsem se u té první věty nepřeslechl. A nepřeslechl. Aspoň že to je dabováno jen pro trailer. Jinak Lukáš Hlavica zní i v tomhle traileru skvěle, takže na něj se ve filmu opět těším. Martin Stránský mě nedávno taky napadl. Ale už daboval Zoda. Ale byl by asi lepší než Martin Zahálka, který sice nezní tak zle, jak jsem se bál, ale bude to asi v první chvíli nezvyk. Ale tipoval bych to na něco ve stylu Pavel Šrom - Mark Ruffallo. Papírově to vypadalo jako vtip a pak to bylo výborný.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“