Liga spravedlnosti / Justice League

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3349
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od jackb »

Marek Holý - Joe Manganiello (Slade Wilson / Deathstroke), Jan Szymik - Anthony Wise (Howard), Petr Gelnar - Kobna Holdbrook-Smith (Crispus Allen), Tomáš Borůvka - Holt McCallany (zlodějíček), Pavel Šrom - Michael McElhatton (velitel zlodějské skupiny), Milan Slepička ještě - Marc McClure (Ben Sadowsky), Rudolf Kubík (titulky)

Hodně fajn dabing, Slováčková na Dianu opět výborná, Hájek a Krejčí taky bez problému. Zahálka taky dobrý, ale v DCEU se později objeví Dwayne Johnson a mě bude hrozně mrzet, že nebude dabovat právě jeho a snad ho nezabijou tím, že obsadí Tůmu - čistě ale v téhle konkrétní roli Zahálka podal dodbrý výkon. Hlavica obzvlášť výborný a to je zároveň největší zápor jeho výkonu, protože on originál kopíruje fakt doslova - Affleck hraje nijace, je z něho cítit že tam bejt nechce, je znuděněj a otrávenej, pokusy o hlašky absolutně selhávají, tady to mohl dabér výrazně vylepšit, ale Hlavica má takové charisma, že si jde zvyknout (a brát jako zápor, že vlastně splnil svojí práci rozhodně nejde). Cavill herecky fakt špatnej, ale Brzobohatý ho obdařuje charismatem, sympatičností a celkově alespoň trochu dává znát, že má jít o Supermana, takže taky super - mimochodem jsem zvědavý kdy už Cavill bude hrát Supermana, protože v předchozích filmech se tváří děsně smutně nebo naštvaně a tady jenom přidal občasný úsměv, ale pořád to tam není a ikonické roztržení košile a záběr na S k tomu pocitu opravdu nestačí. Vašinka záporáka podle mě značně vylepšil - Hinds je v originále sice výborný, ale hrozně mu ubližuje CGI podoba záporáka. S postavama co mají menší role jsem také problém neměl (teda až na Vondru, ten tam podle mě být neměl) - Slepička nakonec šel (mohl ale dabovat jenom toho Gordona a stejně bych radši Plachého :) ), líbil se mi Kubík na Barryho otce (chápu neobsazení Jančíka, ten by zněl mladě). Ale jako už klasicky ruší vedlejší role, protože je tam málo hlasů, což by pro mě osobně nebyl problém a nebral bych to jako zápor, ale ony přicházejí docela nešťastně po sobě, takže Hrubá je slyšet na jednu amazonku a v další scéně jinde v televizi. Ale i přes tuhle drobnost bych dal velmi skojených 8/10.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Ištván87 »

Tak viděno s dabingem a opravdu nebyl špatný. Abych pravdu řekl, tak mi ten menší počet dabérů ani moc nevadil. Nejvíc jsem si všimal Pavla Šroma (který kdyby místo těch miniroliček daboval Silase Stonea, tak by to bylo mnohem lepší než Pavel Vondra, který se na tu roli příšerně nehodí - je to asi největší slabina celého dabingu) a Ireny Hrubé, která už v DCEU nadabovala asi deset (ale spíš víc) větších i menších postav a minimálně čtvrtou černošku, takže když to srovnám s dalšími černoškami, co se v poslední době nadabovala, tak je z ní ženský Bohdan Tůma - skoro to působí až jako zvláštní forma rasismu - jako kdyby podle režisérů měly všechny černošky na světě stejný hlas. :D Jinak hlavní postavy: Lukáš Hlavica perfektní, René Slováčková skvělá, stejně tak Ondřej Brzobohatý a Vladislav Beneš. Tereza Bebarová a Nela Boudová bezkonkurenční, Jiří Krejčí velice přesný, Vojtěch Hájek slabší, ale měl asi nejtěžší roli, takže to chápu. Martin Zahálka dobrý, ale působil pro mě strašně nepatřičně. Nějak mi k té tváři neseděl. Marcel Vašinka nebyl špatný a každopádně byl tisíckrát lepší, než Libor Terš ve Wonder Woman. Milan Slepička byl trošku slabší, ale žádný velký průšvih a čekal jsem to horší. Dabéři vedlejších rolí v pohodě. Jinak jsem měl občas trošku problém s překladem. Přišlo mi, že nějak zmizel skoro všechen humor. Hláška s vidlemi byla přeložená doslova, ale vtipnější by asi byla vidlička. Ale to je jen můj soukromý názor. Celkově to vážně nebyl špatný dabing. Za mě tak 6,5 - 7/10.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od therak »

Tak film jsem konečně viděl a s dabingem jsem velice spokojen. Obsazení hlavních rolí bylo stejně dobré jako minule. Zde se znovu ukázalo, že obsazení pana Hlavici na Batmana byla skvělá volba. Vojtěch Hájek na Flashe zněl skvěle. Vašinka na Steppenwolfa byl také dobrý. Nejvíce se mi ale líbil Zahálka na Aquamanovi. Na Jasona Momoau jsem z Hvězdné brány zvyklý s Martinem Stránským, ale tato varianta již byla pasé od Muže z oceli. Ale protože je to spíše neznámý herec, tak obsazení jistě probíhalo s čistým stolem a na základě hlasové podobnosti. Volba Zahálky i s ohledem na roli z mého pohledu byla výborná. Také bych řekl, že svým hlubokým hlasem se více přiblížil originálu než Stránský.

Co se týče výše zmíněné kritiky málo hlasů na vedlejší role, tak s tím se nemůžu ztotožnit. Ano, všiml jsem si, že se některé hlasy opakovaly, ale rozhodně jsem nezaznamenal moment, kdy by šly hned nebo krátce po sobě. Také bych pochopil, že pan Slepička si nadaboval úředníka ve vězení, protože role komisaře Gordona byla opravdu malá, a pokud v dalším filmu bude jako hlavní role, určitě jeho dabér nebude dělat nějaké další. Navíc, Hajlicha, Holého a Kubíka jsem ve filmu neslyšel jinde než na jejich rolích. Takže za sebe bych řekl, že hlasů na vedlejší role bylo dost, a teprve kdyby tvůrcům na výsledku moc nezáleželo, určitě by počet hlasů mohlo zmenšit ve stylu Budíkova.

Originál jsem neviděl, ale řekl bych, že překlad byl dobrý. Vtipy tam byly a hlavně celkový projev byl přirozený, ale to bylo také hlavně díky samotnému obsazení. Prostě, během filmu jsem neřešil, že je to dabing. Jen jsem si všiml, že Batman měl asi jiný hlasový filtr. Může někdo potvrdit, jestli to tak bylo i v originálu? Nebo se jednalo o změnu filtru až v dabingu?

S dabingem jsem tedy velmi spokojen a můžu jen doporučit. Teď jen abychom se dočkali i dalších filmů.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Ištván87 »

V originále má stejný hlasový filtr jako v BvS. V dabingu to tentokrát zní trochu jinak, to je fakt. Většinou to zní, jako kdyby ho vynechali. Ale když to člověk vidí bez originálu, tak to dost často zní, jako naschvál, protože daleko víc mluví s ostatními, takže by filtr v reálu možná nepoužíval, pokud by ten modulátor šel nějak vypnout.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Voky29 »

Mně osobně se zdálo, že už v dabingu Sebevražedného oddílu neměl žádný modulátor hlasu. V Lize spravedlnosti, bych řekl, že taky minimální, ne-li žádný. Originál jsem ještě neslyšel, takže nemůžu posoudit, ale kdo viděl na internetu, jak Ben Affleck mluví "svým" Bat hlasem, tak mi dá za pravdu, že ten chlap, má daleko lepší hlas, než s nějakým moduátorem.
Uživatelský avatar
pavel.no
Příspěvky: 333
Registrován: 29 čer 2014 00:19

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od pavel.no »

Dabing se mi moc líbil. Simona Postlerová jako vždy vynikající.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2581
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Pan X »

Konečně jsem se dostal k zhodnocení tohoto dabingu. Spojení (Lukáš Hlavica - Ben Affleck) se mi moc moc líbí a v roli Batmana byl skvělý, tohle spojení se mi opravdu moc líbí :-: a hodně doufám, že ho na něj budou obsazovat i v jiných filmech, když už Affleck skončil s rolí Batmana. René Slováčková, Jiří Krejčí, Martin Zahálka, Vojtěch Hájek, Ondřej Brzobohatý, Vladislav Beneš. Všichni jmenovaní předvedli úžasné výkony na svých postavách a velice se mi to líbí :-: :-: :-:. U pana Brzobohatého bych byl taktéž rád, kdyby Henryho Cavilla daboval častěji a obsazovali ho na něj 8-) :-: . U Joeha Manganiello by se mi více líbil Pavel Vondra, který zde daboval Dr. Silase což mi moc nesedělo k věku herce. Marcel Vašinka jako Steppenwolf byl podle mě velice zajímavá volba a nečekal bych jí :lol: ., Tereza Bebarová, Nela Boudová, Simona Postlerová, Oldřich Hajlich, Rudolf Kubík převedli také dobré výkony v rámci možností jejich postavy. A poslední věc, co musím rozebrat je Milan Slepička jako J.K. Simmons alias komisař Gordon. Pan Slepička převedl skvělý výkon, roli zahrál super. I když je zde postava Gordona starší s knírem tak, přece by se mi více líbil Petr Štěpánek, nebo Jiří Plachý :-: Takže takto za mě, super dabing i když bych něco změnil za mě 8/10.
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Dosty43 »

Justice League Snyder Cut bude příští rok na HBO MAX. Snad se v budoucnu dočkáme dabingu.
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od Tomasak »

Prý to bude jako 6 dílný seriály po 35 minutách se spousty camey
Jsem dost zvědavý jak dabing, pokud bude dopadne.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9147
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Liga spravedlnosti / Justice League

Příspěvek od filip »

Dabing bude. Podrobnosti zatím nemám, ale naštěstí je to v dobrých rukou. :-)
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Filmy“