Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Robin Pařík - Tye Sheridan (Wade Watts / Parzival), Terezie Taberyová - Olivia Cooke (Samantha / Art3mis), Jana Zenáhlíková - Lena Waithe (Helen / Aech), Tomáš Borůvka - Mark Rylance (James Halliday / Anorak), Svatopluk Schuller - Ben Mendelsohn (Sorento), Michal Holán - T.J. Miller (I-R0k), Petr Lněnička - Simon Pegg (Ogden Morrow), Irena Máchová - Hannah John-Kamen (F'Nale Zandor), Jiří Köhler - Win Morisaki (Daito - realita), Libor Terš - Win Morisaki (Daito - virtuální svět), Matěj Havelka - Philip Zhao (Sho - realita), Jindřich Žampa - Philip Zhao (Sho - virtuální svět), Kateřina Petrová - Susan Lynch (teta Alice), Pavel Vondra - Ralph Ineson (Rick), Jaroslava Brousková - Clare Higgins (paní Gilmorová), Barbora Fišerová - Perdita Weeks (Kira), Bohdan Tůma - Vic Chao (Goro + titulky), Zbyšek Horák - Turlough Convery (vedoucí vědec Sixeru), Anna Theimerová - Rona Morison (mladá vědkyně), Otto Rošetzký - James Dryden (tlustý věděc), Radek Škvor - Joe Hurst (kudrnatý vědec), Jan Szymik - Tom Turner (zaměstnanec IOI), Ladislav Novák - Paul Barnhill (Sorentův rádce), David Štěpán - Georgie Farmer (hráč X1 v reklamě), Karolína Křišťálová - Rosanna Beacock a Emily Beacock (sestry Gradyovy), Martina Bucková, Filip Damek, Petr Hrach, Tomáš Hospodský, Lukáš Polifka, Dana Procházková

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner, Lukáš Polifka, Roman Čadek
Mix: Shepperton International
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 27 zář 2019 06:37, celkem upraveno 15 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od filip »

Naposledy upravil(a) filip dne 20 kvě 2018 15:41, celkem upraveno 3 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od therak »

Viděno v kině a za dabing musím velmi poděkovat. Hlavní role byli perfektní. Ani jsem si nevšiml, že Sho a Daito měli různé dabéry pro virtuální a reálný svět, to jsem zjistil zpětně až tady. Velmi se mi také líbil Tomáš Borůvka na Hallidaye, i když to byla menší role. Líbilo se mi jeho podání znaveného člověka. K Simonovi Peggovi by někdo mohl mít výhrady, což je pochopitelné, ale Lněnička je Peggovi také hlasově podobný. Na vedlejší role tady bylo dabérů dost. Třeba od Jaroslavy Brouskové jsem slyšel jen snad ty dvě věty na paní Gilmorové. Takže po stránce obsazení nemám vůbec výhrad.

Překlad se mi také líbil. Význam cizích slov byl vysvětlen - easter egg = velikonoční vejce (v tomto ohledu jsem velmi rád, že sem byl dán překlad, protože o vejce se ve filmu opravdu jedná), gunteři (ganteři) = lovci easter eggů, nebo sixeři. K tématu překladu by mě také zajímalo, jak moc byli dabingoví tvůrci omezovaní ze zahraničí co se týče právě počešťování (třeba Komíny) nebo jak moc byla závazný nebo dodržovaný překlad z knihy. No a nakonec taková perlička. Po dlouhé době se nám v PG-13 filmu dostalo upřímné a nestrojené vulgární reakce. A diváci to samozřejmě ocenili. Ono totiž působí dost divně, když je někdo šokován a přijde s reakci typu "no do háje" nebo "no to snad ne". Takže za také z mé strany patří dík.

Nad čím jsem se ale ve filmu pozastavil byl hlas kurátora, kterého daboval Petr Lněnička. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby hned v následující scénce Lněnička také nedaboval Simona Pegga. Nutno je říct, že na obou rolích měl Lněnička nasazenou jinou polohu hlasu, ale i tak. Chvíli jsem potom přemýšlel, proč tvůrci právě takto rozhodli o obsazení rolí. Nakonec se to ve filmu ale vysvětlilo. Normální divák si s největší pravděpodobností nevšimne, že postavy mají stejný hlas, ale pro dabingové fajnšmekry je tento postřeh během filmu také takový easter egg. :D
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Robin Pařík je snad nejlépe obsazena postava, co jsem kdy slyšel. Už od prvních replik mi při některých větách běžel mráz po zádech. Měl jsem možnost slyšet i originál a myslím si, že Robin Pařík to zahrál mnohem lépe než originální herec. A to mě jako dabingového fanouška neuvěřitelně těší a jsem z toho nadšený! Bomba!
Terezie Taberyová je sázka na jistotu a dabuje to výborně, asi tak, že chemie mezi hlavními představiteli funguje i v českém dabingu. Vůbec se nedívím, že se do tak laskavé postavy s ještě laskavějším hlasem Parzival zamiluje.
Pak je tu Svatopluk Schuller - když jsem dostal obsazení, mrzelo mě, že herce nedělá Tomáš Juřička jako v traileru, ale teď to beru zpět, pan Schuller byl pro mě milým překvapením, nečekal jsem tak dobrý výkon. Sorento mě tedy sral, což je zcela správný dopad, jaký tvůrci zamýšleli.
Zajímavý byl Michal Holán při castingu prý nikdo nevěděl, jak postava bude vypadat, a tak Michal musel hlas tlačit hodně dolů, ale neznělo to naštěstí zle, jak jsem se zpočátku obával. Poslední koho rád zmíním je Tomáš Borůvka a to jak vystihl znaveného a znuděného a zklamaného Hallidaye, to mi vyrazilo dech, nepřehrával to a byl přesný!
Jako klad hodnotím, že se dabéři neopakují a i malé postavy mají své dabéry. Byl jsem při natáčení postav, které dabovala Anna Suchánková, z pěti postav byla ve filmu slyšitelná jedna jediná a sice mladá oologožka a zbytek zanikl v rušném pozadí. Annu zmiňuji i z toho důvodu, že se mi líbilo jak při natáčení do malé role dávala naprosto vše a za to má pochvalu, škoda, že neměla více prostoru. Potěšila mě i Barbora Fišerová, úplně jsem zapoměl, že dabuje, jak dlouho nebyla slyšet, a po roce v dabingu zpět i paní Jaroslava Brousková.
Finální mix také proveden dobře, nic nezaniklo v pozadí a za to jsem rád.
Na konec trochu statistiky - dabing se natáčel celkem 40 hodin. Robin Pařík na své roli strávil 11 hodin. Natáčelo se od čtvrtka 22. února do středy 28. února 2018.
VERDIKT: 10/10
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
pavel.no
Příspěvky: 333
Registrován: 29 čer 2014 00:19

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od pavel.no »

Díky autorům za velmi kvalitní dabing tohoto parádního filmu, který dokazuje, že Spielberg je pořád ve špičkové formě. LS Productions dabing snad ještě nikdy nezklamal, takže i díky producentům, kteří vybrali pro dabing toto dabingové studio.
fabec122
Příspěvky: 1566
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od fabec122 »

Solidní práce, pochvalu zaslouží hlavně vysoký počet dabérů, kdy se snad nikdo neopakuje, a opravdu každý štěk má svého dabéra.
Robin Pařík taky slušný výkon, tohle obsazení se povedlo, stejně jako sázka na jistotu v podobě Terezie Taberyové

Tomáš Borůvka taky OK, ale pořád to není dabér, kterého bych si přál slyšet na Rylance opakovaně, spokojený budu, až si ho někdy nadabuje Karel Gult, potažmo bych ještě snesl Jiřího Ptáčníka nebo Jana Szymika.

Úlet je obsazení Petra Lněničky, i za normální podoby herce by to bylo nic moc, ale tady je ještě namaskovaný na staršího, moc nechápu, když se to schvalovalo u tvůrců, že něco takového prošlo...
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od filip »

Postava Petra Lněničky přes Voice testy ale nešla.
Naposledy upravil(a) filip dne 09 čer 2020 07:21, celkem upraveno 3 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One

Příspěvek od jackb »

Tenhle dabing mi přišel hrozně příjemný na poslech, bál jsem se Tomáše Borůvky a Svatopluka Schullera a nakonec oba mile překvapili (ale jinde bych je asi už na herce neobsazoval). Jediný kdo mi trochu vadil byl Petr Lněnička na Pegga, tahle role by Petru Rychlému slušela podle mě víc (hlavně by díky svým schopnostem dal levou zadní mladou verzi postavy i tu už starší). Ale to je nepatrný detail, který ve výslednku nic nekazí, protože hlavní role jsou do jedné zahrány naprosto perfektně (ať už Pařík, Taberyová nebo další), vedlejší role mají dostatek dabérů a v překladu (který byl v tomto případě neméně důležitý) jsem si nevšimnul žádné boty, takže taky palec nahoru :-: .
Odpovědět

Zpět na „Filmy“