Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Polux
Příspěvky: 6
Registrován: 28 dub 2018 22:05

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od Polux »

Ve filmu daná postava skutečně pronese větu "Ty nejsou pro sebe." a není to překladatelská chyba a dává to smysl. Je to reakce jedné z postav na druhou, která si myslí, že třetí postava lituje sama sebe z důvodu svého selhání. Zatímco třetí postava lituje toho, co musí udělat, aby dosáhla svého cíle. Zmíněnou větou pak druhá postava (a spolu s ní i divák) zjišťuje pravý stav věcí.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Aleš Procházka - už to není takový šok, jako když přišlo přeobsazení v druhých Avengerech a člověk je už zvyklý na pana Procházku, který samozřejmě předvádí výborný výkon. Ovšem při sledování filmu jsem se neubránil tomu, jak by zněl Radovan Vaculík. Nezaujatě ale samozřejmě skvělý výkon.
Miroslav Etzler. Na tohle jsem se těšil. Jde v podstatě o jedinou nově castovanou postavu. V traileru mě naprosto nadchnul Miloslav Mejzlík, jehož hlas mi přišel mnohem více ikoničtější, je pravda, že pan Etzler zní jako větší záporák než pan Mejzlík, přesto bych raději slyšel pana Mejzlíka, jehož hlas mi přijde impozantnější na takového záporáka záporáků v MCU. Ale výkon samozřejmě na jedničku a po dalším shlednutí, už mi to dokonce přijde i dost dobré. Nakonec jsem asi rád, že obsazení dopadlo, tak jak dopadlo.
Ostatní nemá cenu hodnodit, líbil se mi ještě Pavel Šrom jako Hulk, Jitka Ježková byla mnohem lepší než její předchůdkyně, která roli nedabovala ze zdravotních problémů. Jediné, co mě vždy zamrzí je nekonzistentní obsazení, Heimdall pro mě vždy bude Martin Zahálka, stejně jako Vision/Jarvis zase Filip Švarc, stejně jako u Iron Mana jsem i u Visiona přemýšlel, jak by svou roli zvládl původní dabér.
Jinak chválím, že se všichni dabéři vrátili i na štěky. A obrovský palec nahoru za skvělou úpravu, protože kino se opravdu hodně smálo a to jak David Novotný raketovou kadencí podává Rocketovy hlášky je velmi vtipné. A sorry jako také potěšilo, ale už se dostává do každého druhého filmu.
Zápory neshledávám, snad jen, že mám opět jako u všech Disney/Marvelů problém se závěrečným mixem, kdy se některá slova v hluku ztrácejí. A změny v obsazení, třebaže už jsou to tři roky, mě stále mrzí a je to škoda.
VERDIKT: 9/10
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od Ištván87 »

therak píše:Nejsem si jistý, jestli jsem dobře slyšel, ale když byl Thanos na Vormiru, tak tam, když Thanos uroní slzy, jedna postava řekne "Ty nejsou pro sebe." místo "pro tebe". Možná jsem jen opravdu špatně slyšel, protože v kontextu to nedávalo smysl i kdyby to měla být překladatelská chyba.
Myslím, že tam bylo doslova "Neroní je pro sebe", což dává naprostý smysl.

Co se týče mého názoru na dabing, tak se bohužel budu asi opakovat. Tenhle dabing byl vážně vynikající. Josef Pejchal se zase o kousek zlepšil - v tomhle případě už to bylo stoprocentní. Aleš Procházka se mi zalíbil hned v Avengers 2 a od té doby už má Tonyho Starka najetého dokonale. V tomhle díle měl trochu nevděčnou roli věčného (mnohdy zbytečného) rejpala, ale i to zvládl na jedničku. Když si vzpomenu, jak jsem před lety reagoval na obsazení Jana Maxiána (byl jsem naštvaný k nepříčetnosti), tak se musím zastydět. Nejen že se s Thorem perfektně sžil, ale má i v reálu hlubší hlas než dřív, takže s tím jeho hlubokým hlasem (který je v tomhle díle předmětem jedné veselé scénky) nemá sebemenší problém. Celá parta Strážců galaxie je pro mě bez problémů a kromě Vladimíra Kratiny zatím všechna přeobsazení v rámci MCU vnímám jako změnu k lepšímu (jedna věta Davida Suchařípy, každá věta Jana Čenského atd.), takže ani s Janem Čenským nebo Radkem Valentou nemám sebemenší problém, resp. jsem rád, že to dabují oni a ne Bohdan Tůma a Filip Švarc, kteří jsou obvykle vynikaící, ale obvykle u nich znamená každý den v každém filmu a seriálu (nehledě na to, že jak Jan Čenský, tak Radek Valenta se k těm postavám opravdu hlasově hodí víc). Jitka Ježková byla opravdu vynikající, ale i tak doufám, že se do příštího dílu již vrátí paní Dvořáková (zrovna Jitku Ježkovou jsem si docela dokázal představit na Kapitánce Marvel). Pak tu máme nové postavy, zejména Miroslava Etzlera (který daboval v podstatě hlavní postavu filmu), který byl skvělý. Jen v první scéně s Thorem a Lokim jsem mu první dvě věty rozuměl jen stěží, takže jsem se trochu lekl. Ale dokázal dát Thanosovi přesnou dávku emocí (ačkoliv nevím, nakolik má mít psychopat s touhou po genocidě emoce) a jeho hlas krásně korespondoval s jeho tváří. Pořád ještě jsem neviděl Black Panthera s dabingem, ale jak Michal Novotný, tak Sandra Pogodová byli oba skvělí, takže tady taky nic. Abych to zkrátil. Obsazení a herecké výkony precizní a k tomu ještě vynikající překlad (Čáryfuk a podobné vtípky), takže za mě budoucí dabingová klasika (jako my dnes vnímámě třeba dabingy Mayovek). :D
Naposledy upravil(a) Ištván87 dne 07 zář 2018 21:41, celkem upraveno 2 x.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od therak »

Ištván87 píše:Myslím, že tam bylo doslova "Neroní je pro sebe", což dává naprostý smysl.
Pravda. Bylo tam: "They're not for him." Přeslechl jsem se. Omlouvám se za mylnou informaci.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od KOMZA »

Film zhlédla už před měsícem s dabingem i v originále a jelikož už tu bylo nejspíše vše řešeno, budu stručná. K základní Avengers partě nemám co dodat - super! Black Panthera jsem rovněž dosud neviděla, ale Michal Novotný je na něm alespoň zde naprosto skvělý, taktéž se mi líbila Sandra Pogodová. Oceňuji dodržení Jiřího Dvořáka, dále i Dalimila Klapky i na tak krátký part a mrzí mě absence Heleny Dvořákové, ovšem důvod v takovém případě samozřejmě chápu. Josef Pejchal se mi na Cumberbatchovi líbí čím dál tím víc, změny v obsazení mi už téměř nevadily (snad až na Vladimíra Kratinu, to asi nepřekousnu nikdy) a Miroslav Etzler byl naprosto perfektní! Pro mě nakonec mnohem lepší volba, než kdyby Thanose daboval Miloslav Mejzlík (ačkoli ten zněl v traileru také skvěle). A překlad opět parádní, jak už tomu u Vojtěcha Kostihy bývá, super hlášky! :)

Celkově je tohle opravdu výborný dabing, tleskám za ohlídání a zkorigování tolika postav a dabérů - výsledek je úžasný! Skvěle odvedená práce, takhle by to mělo vypadat! :-:

P.S. Možná se to tak přišlo jen mně, ale... Nezdálo se vám také někomu, že Aleš Procházka zněl nějak jinak? Problém s tím nemám, jeho Stark byl pořád skvělý, ale chvílemi jsem nad tím přemýšlela :D
Aethain
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2015 00:28

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od Aethain »

Mě se prostě Michal Novotný na Black Panthera nelíbí, dovedl bych si tam představit třeba
Pavla Vondru
harycek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2016 22:02

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od harycek »

Výborně obsazený a zpracovaný dabing, postavy mi sedí!!!
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od jackb »

Tak po druhém shlédnutí doma, kde jsem si mohl pořádně dabing poslechnout (v kině přece jenom člověka strhne to 10ti leté čekání :) ), musím říct, že dabing se povedl. Psát o starých známých, že jsou pořád výborní nemá ani smysl - všem jim to šlape parádně a ti kteří mi dřív nesedli, se tady do toho pořádně opřeli a nezaostávali. Těžko tam vybrat někoho nejlepšího. Ale je tam přesto jeden výkon, který pořád dost hapruje a to Aleš Procházka - ve vážných scénách je výbornej, ale toho typickýho Starka pořád nedává a postava tak vyznívá jako arogantní debil (což i je, ale Downey do toho dává i poctivou dávku sympatičnosti a ta už Procházkovi v jeho výkonu chybí).

Z nových postav potěšil Jiří Dvořák a Eitriho a i Black Order byl bez problému (možná mohl znít Daniel Bambas trošičku víc úchylněji, aby člověka víc mrazilo) a nakonec hlavní postava Thanose v podání Miroslava Etzlera - dost se mi líbil, byl správně démonický a emocionální.

Co se mi ale líbilo hodně byl překlad a hlavně to udržení stylu pro každou jednotlivou sérii + Thanos mluví tak suprově a ty jeho věty se tak hezky poslouchají. Ještě si dám jedno shlédnutí jestli i po stránce technických a komiksových výrazů mi něco neuniklo (potěší i drobnost jako všeotcové a tím napojení na LS překlad). Vlastně jediná chybka v překladu je to zjevné pomrknutí k AoU, kdy Stark tehdy pronesl "It's the Endgame" (v dabingu to bylo snad "To je konečná") a Strange ve filmu právě na tohle pomrknu, když řekl "We're in Endgame now" (v dabngu "Teď jdeme do finále") - je to drobnost, ale fanouška jako já to trklo :D .

Ale jinak jsem opravdu spokojen a bez problému mohu dát 9/10 a snad už se podáří Virtualu kvalitu udržet.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od jackb »

Jinak ještě jsem přemýšlel a vzhledem k tomu, že už se dá velmi dobře odhadnout jak pan režisér nové velké postavy obsazuje (nejem u Marvelu ale i Star Wars), tak bych si dokázal tipnout a i vsadit koho obsadí na Captain Marvel - o co že jí bude dabovat Berenika Kohoutová?

A dokonce jsem i přemýšlel koho bych ještě rád v MCU slyšel a kdo tam nebyl ještě na žádné postavě a pár jmen mě napadlo (hlavně ti co podle mě dabovat umí a nemusím se bát o výsledek) - David Prachař, Ondřej Vetchý, Saša Rašilov (kdyby nebyl Libert na Lawa, tak bych rád jeho), Lukáš Vaculík, Karel Heřmánek, Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jiří Langmajer, David Švehlík, Vojta Kotek, Filip Blažek, Petr Oliva, Ivan Vyskočil, Aleš Háma, Jan Cina, Oldřich Vízner, Oldřich Vlach, Vojta Dyk, Jan Novotný, Jiří Čapka, Bára Munzarová, Lenka Vlasáková, Tatiana Vilhelmová, Zuzana Kajnarová, Dagmar Čárová, Jana Stryková, Dana Batulková

A když je to kinodabing (=větší rozpočet) tak když popustím uzdu fantazii tak Miroslav Donutil nebo Václav Postránecký

Ještě tam ty možnosti jsou a hlavně možnosti co ten dabing umí (ty jsem se hlavně snažil vypsat) - trošičku mi přijde, že se to začíná jak v MCU tak u Star Wars pomalu opakovat (navzájem i v sérii)
Eminem007
Příspěvky: 386
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War

Příspěvek od Eminem007 »

to je sice pěkné, co tu píšete, ale tohle budeme řešit až bude venku trailer na "Captain Marvel",
Berenika Kohoutová mi příjde až moc mladá na ní, když bude obsazena, tak kdo ví možná, potěší. Ale máte rozhodně pravdu opakující dábeři to trošku štve, byl bych velice rád kdyby tam byly i jiný. Svůj návrh na Captain Marvel si vypisuju do počítače.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“