Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od DAN K. »

S tímhle výčtem tří schopných lidí bych si dovolil nesouhlasit, pes je zakopaný jinde. Aby byl výsledek dobrý, musí být týmová spolupráce. Nejlepší je to obsazení vždycky s někým konzultovat (on třeba i Filip Jančík umí, když nekonzultuje, obsadit Libora Terše na Toma Hardyho) a nemusí to být vždycky jen oficiální schvalování zadavatelem. Někdy třeba se i režiséři radí mezi sebou. Nebo k tomu přispěje zvukař či produkční (Filip je třeba zas na druhou stranu autorem dobrého spojení Petra Lněničky s Omarym Syem, i když s filmem Nedotknutelní neměl pracovně nic společného). Je vícero dobrých režisérů. Někteří umí skvěle obsadit, ale jejich přítomnost na natáčení je potom už zcela zbytečná, nedokážou správně pracovat s hercem a jenom hlídají synchron (a povětšinou ještě blbě) a pak může vypomoct zvukař (jedna taková paní režisérka, která je na tomto fóru hodnocená docela pozitivně, by měla některým zvukařům po každém natáčení kupovat aspoň patnáctiletý kubánský rum). Naopak jsou zase režiséři, co výborně pracují s hercem, ale nemají správný cit pro obsazení. Důležité je, aby ty lidi, co na dabingu pracují, ta práce bavila, nedělali to jen z nutnosti (anebo pro peníze), aby měli zájem na kvalitě a aby spolupracovali. Spolupráce je klíč. Amen.
Peter6666
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2018 08:17

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od Peter6666 »

Super film. A na dabing Owena Gradyho/Chrisse Pratta se Martin Sobotka hodil velmi dobře,lépe než Roman Říčař co ho daboval ve Strážcech Galaxie a Avengers. A to že Bohuslav Kalva dabuje starého pána není novinka,skoro ve všech amerických filmech dabuje staré pány mezi 60-80 lety. A zase naopak Zdeněk Mahdal se moc nehodil na dabing toho 70 letého pána senátora.
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od fabec122 »

V LS sice v poslední době dokážou vytvořit opravdu příšerné dabingy, Jurský svět ale považuju za to lepší, co od tohoto studia vzešlo.

Jede se sice na jistotu, bez obsazení nějakých zajímavých jmen, ale zase se tu nekoná žádný větší přeslap. Bohuslav Kalva je sice opravdu skoro všude, ale zrovna sem se hodí, takže bych v jeho obsazení neviděl tady žádný problém.

Pochvala za obsazení Ladislava Županiče v návaznosti na minulé díly, tak snad to výjde i u dalších původních postav, jestli se vrátí do závěrečného dílu
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od palg »

jinak taky souhlasím, pana Kalvy je tu už nějak moc, až se mi jeho hlas sprotivil. (nic proti osobě BK) Proč tedy Jamese Cromwella nedabuje jeho nejčastější dabér pan Klapka???? Toto už je do nebe volající! A zajímavé, že žáden kompetentní se k tomu nevyjádří!!!! :->
Eminem007
Příspěvky: 386
Registrován: 03 čer 2013 19:20

Re: Jurský svět: Zánik říše / Jurassic World: Fallen Kingdom

Příspěvek od Eminem007 »

snad nebude vadit, když se přidám. není to tak ani dlouho co jsem film viděl, bohužel tenhle film má hodně slabý dabing, který jsem slyšel: např. pánové Kalva, Zahálka, Juřička a Jakub Saic + i další (někteří ne všichni).
místo pana Zahálky, mohli zvolit pana Plachýho, Soukupa či pana Rímskýho, on pan Zahálka je dobrý dabér, mám ho rád (na Dwayna Johnsona) ale tady, se to nedalo, bohužel. co se týče Tobyho Jonese, tak tady jedině pouze pan Knop. nejhorší z celého dabingu mě právě rušil Jakub Saic, který tu byl naprosto nesnesitelný, hrůza.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“