Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: Úžasňákovi, Jack-Jack útočí, Teta Edna

DABING: Kino

V českém znění: Jaromír Meduna - Craig T. Nelson (Bob Parr / Pan Úžasňák), Tatiana Vilhelmová - Holly Hunter (Helen Parrová / Elastička), Klára Jandová - Sarah Vowell (Violet Parrová), Daniel Rchichev - Huckleberry Milner (Dashiell "Dash" Parr), Iva Pazderková - Catherine Keener (Evelyn Deavorová), Igor Bareš - Bob Odenkirk (Winston Deavor), Pavel Kříž - Samuel L. Jackson (Lucius "Lucián" Best / Mražoun), Ondřej Havel - Michael Bird (Tony Rydinger), Tereza Bebarová - Sophia Bush (Voyd), Jiří Strach - Brad Bird (Edna Módní), Pavel Šrom - Phil LaMarr (Krushauer), Zuzana Skalická - Isabella Rossellini (velvyslankyně), Jan Šťastný - Adam Gates (Chad Brentley), Zdeněk Maryška - Jonathan Banks (Rick Dicker), Tomáš Juřička - John Ratzenberger (Podkopávač), Petr Burian - Bill Wise (Hypnotizér / poslíček), Tomáš Racek - Paul Eiding (Reflux), Marek Libert - Phil LaMarr (Helectrix) + Michael B. Johnson (Victor Cachet), Jiří Klem - Barry Bostwick (starosta), Bohdan Tůma - Jere Burns (detektiv 1), Roman Hájek - Adam Rodriguez (detektiv 2), Eva Spoustová - Kimberly Adair Clark (Honey), Kamila Špráchalová - Catherine Cavadini (Welch), Libor Terš - Fred Tatasciore (Vřísk), Karel Gult - Robert Clotworthy (soudce), Daniela Bartáková - Patricia Lentz (stará žena), Radovan Vaculík - Jonathan Nichols (servisák), Michal Holán, Michal Kuboušek, Petr Gelnar, Šimon Fikar, Lucie Puková, Lucie Volhejnová, Kateřina Janečková, Barbora Ježková, Svatopluk Schuller, Radovan Snítil, Tomáš Karger

Zpěv: Igor Bareš - Bob Odenkirk (Winston Deavor)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral
Produkce: Barbora Ježková, Michaela Sommerová
Zvuk: Martin Večeřa, Guillermo Teillier
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Jan Pecha
Kreativní dohled nad českou verzí: Magdalena Dziemidowicz
Výsledný mix: Shepperton International
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2018
Naposledy upravil(a) Anonymous dne 24 zář 2018 18:44, celkem upraveno 2 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od DAN K. »

Mám radost, že pan režisér zvolil konstruktivnější přístup a než psát na blogu další zavádějící elaboráty o tom, proč už nebude dělat dabing, se k němu raději vrátil :D Vítej zpět, Honzo!
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od 1403ka »

Inak som rád za pôvodnú zostavu, jeden veľký palec hore. :)
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Na Úžasňáky jsem do kina vyrazit musel, po tolika letech se člověk konečně dočkal pokračování. A na dabing jsem se těšil obzvláště.
Rodinka z prvního filmu - Jaromír Meduna, Tatiana Vilhelmová, Klára Jandová + Daniel Rchichev. Byl jsem rád, že všichni zůstali zachování (vyjma Marka Páleníčka, tam už to samozřejmě nešlo). Obavy jsem měl pouze z toho, zda ty jejich hlasy nebudou znít staře. Tady jsem byl mile překvapen. Pan Meduna zněl opravdu svěže, jako kdyby to dabovali pár let po jedničce. Kláře Jandové se hlas snad také vůbec nezměnil, je až neuvěřitelné, že ve svém věku má stále tak mlaďounký hlas. Tatiana Vilhelmová také stále stejně skvělá, dokonce mi přišla lepší než v jedničce. Taková více rozdabovaná.
Iva Pazderková a Igor Bareš. Iva Pazderková nám začíná dabovat více a více, což je dobře. Do animáků se její charakteristický hlas opravdu hodí, navíc s každým dalším filmem, je lepší a lepší. Igor Bareš se nám pořádně rozdaboval až v posledních letech, je až hřích, že v letech minulých nedaboval tolik. I na malém prostoru umí podat kvalitní výkon.
Ještě bych rád vyzdvihl Ednu Módní, kterou dabuje Jiří Strach. Protože do kina se jsem úplně nejvíc těšil na Ednu. Její hlas po letech trefil na výtečnou a při každé replice jsem se bavil.
Co se týče dalších dabérů v obsazení, za mě jednoznačně spokojenost. Nebylo zde žádné zbytečné experimentování s novými dabéry, naopak byli obsazeni jak dost frekventovní dabéři, tak i ti méně frekventování - třeba Jiří Klem, Kamila Špráchalová, Eva Spoustová či Karel Gult. Nikdo z nich nevyčnívá ven, a to je jednoznačně dobře. Nemohli být zachováni všichni (ať už kvůli tomu, že nedabují, nebo už nejsou mezi námi).
Jediný u koho nevím, proč zachován nebyl a docela mě to zamrzelo byl z prvního dílu skvělý Otmar Brancuzský v roli Podkopávače. Nehrál tu žádnou velkou roli, tudíž casting zcela určitě nebyl. Ale výsledný dojem mi to nezkazilo, šlo opravdu jen o pár vět.
Každopádně v kině jsme se bavili, a to je u takového typu filmu zcela správně. Překlad i kvalita zvuku ok.
VERDIKT: 10/10
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od Budy »

Spíše mě mrzí, že se k režii nevrátil Jiří Strach.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasňákovi 2 / Incredibles 2

Příspěvek od Pan X »

Dabing naprosto úžasný, skvělé výkony. :-: :-: :-:
Naprosto souhlasím, že byl dabing nominován na Cenu Františka Filipovského. :-:
Doufám že vyhraje spolu s Avengers: Infinity War, naprosto! jsem si dabing vychutnával, když to tak řeknu. :D Prostě paráda, skvělé :-: za mě 10/10.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“