Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od Jelimán »

Na dabingu s Václavem Knopem: https://www.youtube.com/watch?v=xxXxL5SaWa0&t=1s
Pan Knop je sympaťák s charismatem, ale záběry kde daboval mi přišly strašné. Je třeba říct, že to bylo jen tak holé, bez obrazu, ale i tak. Přišlo mi, že Englishe dabuje jako senilního dědka a taková poloha k němu úplně nesedí, protože on je vlastně velmi energický a mladý. :D A především věta: ,,Dnes večer vypadáte obzvláště nádherně´´ byla v podání Pragera milonkrát lepší. No nic, můžu nad jeho absencí smutnit sebevíc, ale nic s ní neudělám. Mimochodem, Knop se podílí i na režii dabingu? Z toho videa to tak nějak vyplývá.
Uživatelský avatar
TotalFilm.cz
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2018 11:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od TotalFilm.cz »

Václav Knop se na režii nepodílí. Vzniklo to jako spontánní scénka, kdy víme, že Knop je zároveň režisér, a tak režíruje sám sebe.
Ještě bychom rádi upozornili, že při natáčení těchto reportáží používáme 2 postupy. Výjimečně točíme ostrou, ale z technických důvodů spíše markýrujeme pro kameru. To je i případ této reportáže nebo reportáže z dabingu Venom. To co slyšíte ve videu tedy není finální verze z mixu filmu.
fabec122
Příspěvky: 1554
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od fabec122 »

Za mě teda velmi dobrý. Václav Knop mi hodně sednul. V průběhu filmu už jsem tu změnu ani nijak neregistroval, podle mě velmi dobrý výkon :-: . I Jan Vondráček byl dobrý, když se odprostím od toho, že by tu měl být správně Bohdan Tůma, který by byl stejně dobrý.

Potěšilo dodržení spojení či vhodné obsazení těch tří cameo rolí vysloužilých agentů :-:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6791
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od bloom »

fabec122 píše:Potěšilo dodržení spojení či vhodné obsazení těch tří cameo rolí vysloužilých agentů
Tak zrovna Zdeněk Maryška mi jako moc vhodné obsazení nepřijde, kdyby nešlo jen o cameo, asi by mi jeho spojení dost vadilo.
fabec122
Příspěvky: 1554
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od fabec122 »

Tak zrovna Fox tam řekne opravdu snad jen jednu větu, takže kdo nebude vědět, že ho dabuje Maryška, tak si toho ani nevšimne.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6791
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od bloom »

Takže tedy vhodné obsazení jedné věty? :lol:
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od Jelimán »

Ačkoliv jsem byl pak k panu Knopovi skeptický, bylo to naprosto zbytečné. Odvedl dobrý výkon. Taky jsem tu změnu už potom nevnímal. Vondráček taky nebyl špatný, ale Tůma mi přišel v jedničce lepší. Dagmar Čárová vynikajcí. :-:
Kolousek001
Příspěvky: 42
Registrován: 02 dub 2012 20:05

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od Kolousek001 »

Musím říct, že to vůbec nebylo špatné, jak už sem i dlouho neviděl první dva filmy i mě přišlo že se trochu trefily do podobnosti hlasu a rozdíl není tak obrovský jako v jiných filmech, kde se přeobsadí dabér a je to katastrofa ...
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od therak »

Předchozí filmy jsem viděl již dávno, takže možná i proto můžu za sebe říct, že jsem s dabingem neměl žádný problém v návaznosti. Knop jako náhrada za Pragera byl dobrý. Změna Tůmy za Vondráčka na Bougha mi k roli pasovala dokonce lépe, více mu přidával na "vážnosti". Osobně bych preferoval na Olgu Kurylenko její zdejší TOP Lojdovou (obzvláště, když již byla v dabingu obsazena), ale i Smyčková byla dobrá. Stejně tak potěšil Jan Vlasák na Charlese Dance.

V překladu jsem byl zaskočen, že byla do češtiny přeložena i ruština. Český dabér tak mluví s mírně ruským přízvukem a do toho se objeví anglické titulky. Mělo to nějaký distribuční význam, třeba, aby děti v kině nemusely číst titulky? Na druhou stranu udělal překladatel dobře, že nahradil ruský výraz "Dobry večer" (který by tak v češtině zanikl) jako "Zdrastvujtě". Jinak obecně byl překlad dobrý. Třeba mě překvapil překlad Xander (Alexander/Alexandra) do češtiny jako Saša.

Celkově dabing působil dobře a i poslechu originálu jsem neměl problém.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2597
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnny English znovu zasahuje / Johnny English Strikes Again

Příspěvek od Pan X »

Souhlasím s fabec122, taktéž jsem změnu po pár slovech nevnímal a dost mi to znělo, jako kdyby to daboval pan Prager. Takže to bylo dost povedené :-:. U Bougha náhrada byla taktéž velmi dobrá, ale Tůma by byl Tůma :D. Všichni předvedli skvělé výkony :-: takže za mě super 9/10. :-:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“