Venom / Venom (2018)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2305
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Venom / Venom (2018)

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Venom 2: Carnage přichází, Morbius

DABING: Kino

V českém znění: Petr Lněnička - Tom Hardy (Eddie Brock / Venom), Daniel Bambas - Riz Ahmed (Carlton Drake / Riot), Pavla Beretová - Michelle Williams (Anne Weyingová), Saša Rašilov - Reid Scott (Dr. Dan Lewis), Tereza Martinková - Jenny Slate (Dr. Dora Skirthová), Ondřej Kavan - Scott Haze (Treece), Jan Vágner - Ron Cephas Jones (Jack), Vanda Konečná Károlyi - Sope Aluko (Dr. Collinsová), Marcela Peňázová - Peggy Lu (paní Chenová), Stanislav Lehký - Emilio Rivera (Richard), Nikola Votočková - Ariadne Joseph (televizní producentka), Pavel Nečas - Mac Brandt (Jack), Jiří Krejčí - Sam Medina (zloděj), Dalimil Klapka - Stan Lee (Stan Lee), Vlasta Peterková - Ellen Gerstein (paní Manfrediová), Zdeněk Mahdal - Woody Harrelson (Cletus Kasady), Martin Janouš - Diesel Madkins (ochranka v laboratoři), Ondřej Havel - Shameik Moore (Miles Morales / Spider-Man), Michal Jagelka - Jake Johnson (Peter B. Parker / Spider-Man), Tomáš Borůvka, Mariana Franclová, Petr Gelnar, Marek Hrazdil, Martin Hruška, Adrian Jastraban, Barbora Ježková, Jiří Köhler, Klára Kuklová, Nikola Navrátil, Jiří Ployhar, Václav Rašilov, Martina Šťastná, Lucie Štěpánková, Ondřej Veselý

Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Výsledný mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Sony Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2018
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 06 led 2022 21:42, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Venom (2018)

Příspěvek od filip »

Mahdal předpokládám Woody Harrelson
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Venom (2018)

Příspěvek od KOMZA »

Už jsem se lekla, že ho v obsazení nevidím, naštěstí jsem jen slepá a nepozorná! :lol:
Za předpokladu, že tomu tak je (což by bylo jinak šílenství), musím vyseknout obrovskou poklonu. O to víc mě ovšem mrzí, že před půl rokem to ve Star Wars nešlo... Moc se těším, až budu mít příležitost dabing zhlédnout.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Venom (2018)

Příspěvek od filip »

ZHODNOCENÍ:
Petr Lněnička je alespoň pro mě dabingový král. S každou rolí se dokáže skvěle popasovat. Právem je na druhé příčce spjatých Hardyho dabérů, dokázal bych si ho představit i na první pozici. Oceňuji, jak dokáže skvěle svým hlasem hrát. Nejrůznější přechody z radosti do depresí, z depresí do šílenosti, z šíleností do bůhví čeho dalšího - chybu jsem na tom nenašel. Pro mě žhavý favorit na dabingovou cenu. Děkuji za příjemný zážitek.
Daniel Bambas jako hlavní záporák mne velmi překvapil. Nedabuje až tak často, naštěstí to není vůbec poznat. Když si typově porovnám Ahmeda a Bambase, vidím tam velkou shodu, tudíž mě spojení nerušilo. A já doufám, že pana Bambase uslyšíme v dabingu častěji. Nové hlasy je třeba.
Pavla Beretová mne pobavila ve videu z dabingu, kde tvrdí, že netušila, co je to Marvel. Třebaže se už s Marvelem setkala v Black Pantherovi. A právě v tomto filmu se mi i docela líbila. Bohužel to nemohu říci o této roli, ke které mi nepasovala. Nevěřil jsem ji její repliky. Je to škoda, je to skvělá herečka, ale tady mi bohužel neseděla. Mnohem více se mi líbila Nikola Votočková z trailerů.
O dalších se netřeba zmiňovat, byl jsem spokojen. Po delší době jsme opět mohli slyšet Terezu Martinkovou, která mi však na tuto herečku vůbec nesedla. Překvapilo mě, že byl obsazen Zdeněk Mahdal na svého spjatého herce, zrovna ve Virtualu, to je potěšující zpráva. Určitým osvěžením byly i hlasy dabérů, které slýcháváme sporadicky - Marcela Peňázová, Jan Vágner, Pavel Nečas nebo Vlasta Peterková. Dabérů byl dostatek, neopakovali se - takže další plus.
Snažil jsem se sledovat i kvalitu překladu, samozřejmě velice zdařilý. Film se odehrává v poměrně drsných prostředích, nebo spíše drsných situacích, čemuž je překlad přizpůsoben, pro silnější slova se nejde daleko, což je dost důležité.
Kvalita technická rovněž ok.
VERDIKT: 9/10
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Venom (2018)

Příspěvek od lichometnik »

Dabing je výborný! Petr Lněnička je úžasně přirozený! Jen Daniel Bambas mi v některých scénách neseděl. Ve vedlejších rolích mě nejvíce zaujala následující dvě spojení (u toho prvního prosím o opravu herce ve výpisu výše):

Jan Vágner - Ron Cephas Jones (Jack)
Marcela Peňázová - Peggy Lu (paní Chenová)
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Venom (2018)

Příspěvek od therak »

Také se přidávám s komentářem a také musím říct, že dabing je vážně super. Před návštěvou kina jsem ještě neviděl zdejší dabingový profil, jen jsem věděl o ústřední trojce, takže jsem šel po hodně dlouhé době "naslepo".

Nuže, výčet dabérů je takový, že snad i přesahuje počet lidí, kteří ve filmu promluvili. Mnohé dabéry jsem ani ve filmu neslyšel, až bych se styděl přiznat, že jsem přeslechl i Michala Jagelku. Slyšet Sašu Rašilova na někoho jiného než Deppa bylo nečekané. Ze začátku mi sice nějak nepasovala Pavla Beretová, ale od poloviny jsem neměl problém. Nevěděl jsem, že by ve filmu měl být Harrelson a o to víc mě překvapilo, že ho daboval Mahdal, když ještě uvážím studio. V momentě, kdy promluvil mi hlavou proletěli je myšlenky na Sola. Proč to zde šlo a tam ne? Stejné studio, stejný tvůrčí tým. Takže toto byla jen třešnička na skvělém dabingu.

Na závěr nesmím zapomenout na Petra Lněničku, protože ten neměl chybu, byl zkrátka perfektní. Spolu se skvělým překladem byl dokonalý. Nevím jak originál, ale dabing by asi neprošel PG-13 ratingem. Nevím tedy, jaké výrazy byly použity ve filmu, ale je jedině dobře, že v situacích, kde byly použité hrubší výrazy tomu tak bylo, protože v takových situacích by člověk nebyl jaksi korektní. Stejně tak i vtipy byly skvělé. Pořád mi vrtá hlavou, jestli, když Eddie řekl, že jde domů hrát si na honěnou, tím myslel to nebo něco jiného, a také, jak to bylo v angličtině.

Dabing byl tedy prostě suprová záležitost a pokud někdo šel na film kvůli Hardymu, tak dabingoví fanoušci by klidně mohli jít kvůli Lněničkovi. Takže díky za skvělou práci.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Venom (2018)

Příspěvek od Pan X »

Taktéž souhlasím dabing skvělý :-:. Petr Lněnička, předvedl úžasný výkon a já v kině hltal každé jeho slovo :-:. Taktéž zbytek obsazení naprostá lahůdka :-: :-: :-:, úžasná práce (děkuji tvůrcům filmu a dabingu za skvělý zážitek :-: za mě 10/10. :-: :-:
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Venom (2018)

Příspěvek od Nanamarak »

Martin Janouš - Diesel Madkins (ochranka v laboratoři)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“