Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od filip »

Dabing má být konzistentní a jednou nám Dlouhý dabuje Hana a podruhé Luka. AŤ se na mě nikdo nezlobí, ale to není normální, někdo to tu někde psal, že režisér má u jedné postavy ze SW volnou ruku, připadá mi že jde o Luka. To by neschválil ani Disney, který si zakládá na podobnosti.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od -kNiGHT- »

O důvod víc pouštět si Star Wars původní trilogii s dabingy, kde je Michal Dlouhý tam kam patří, na Luka. Pro mne úžasné. Nový dabing staré trilogie nemám rád.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Maximas
Příspěvky: 53
Registrován: 19 pro 2016 21:58

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od Maximas »

-kNiGHT- píše:O důvod víc pouštět si Star Wars původní trilogii s dabingy, kde je Michal Dlouhý tam kam patří, na Luka. Pro mne úžasné. Nový dabing staré trilogie nemám rád.
To chápu. Myslím že z toho bude nadšený ne jeden fanoušek původního dabingu. Bohužel já na tom dabingu nevyrůstal a viděl jsem ho tak jednou, možná dvakrát. Nemám ho prostě tak moc zažitej. Zatím co na nový dabing jsem si zvykl opravdu rychle a případal mi skvělý. Takže pro mě je tahle castingová volba zklamání.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od -kNiGHT- »

O to jsem zvědavější jak ho režisér urežíruje a jakou hloubku hlasu Michal Dlouhý použije. Přeci jen už je starší a i Luke je spíše mentorem. Han Solo byl spíš rozjuchanej cápek a takhle asi Luka dabovat nebude.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od KOMZA »

Jak už jsem psala - pro mě existuje jen jeden pravý dabing, kterým je právě ten druhý. Celkově je tomu ovšem jinak a měla jsem tedy za to, že třetí dabing je ten, podle kterého se vše řídí, proto nevěřím tomu, že by něco takového prošlo přes Disney. Já osobně nemám problém s tím, že Michal Dlouhý daboval Hana, já mám problém s tím, že věkově i hlasově je dnes úplně jinde než Mark Hamill. Na druhou stranu však zjišťuji, že jsem ochotna ze zvyklosti toto spojení vcelku přijmout (i když by byla lepší možnost), ačkoli to nebude v dabingu asi stoprocentní (nebo budeme příjemně překvapeni?), a "klasičtí SW fanoušci", kteří vyrostli na druhém dabingu taktéž, budou zřejmě také spokojeni.

Ale pokud tedy Disney nemá obsazení plně pod svým dohledem, bojím se, aby nedošlo k nějakým dalším nebezpečným experimentům...
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od KOMZA »

Vzhledem k tomu, že se TV spot nikde oficiálně neobjevil (nebo o tom alespoň nevím, respektive jsem jej nikde nenašla), strávila jsem celý dnešní den u televize, nakonec jsem ho přece jenom znovu zastihla... https://youtu.be/IQmvxqx5rPo (za ten vodoznak se omlouvám, Bandicam normálně nepoužívám)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od KOMZA »

KOMZA píše:Já osobně nemám problém s tím, že Michal Dlouhý daboval Hana, já mám problém s tím, že věkově i hlasově je dnes úplně jinde než Mark Hamill. Na druhou stranu však zjišťuji, že jsem ochotna ze zvyklosti toto spojení vcelku přijmout (...)
Tak po zhlédnutí toho spotu (asi padesátkrát, běžel mi ve smyčce, pořád jsem nad tím přemýšlela) jdu nakonec sama proti sobě. V traileru mi přišel Michal Dlouhý docela fajn, ale tady... No, nevím, nevím. Slyším, jak se hrozně moc snaží, ale zároveň slyším i to, že to asi nebude úplně fungovat. Vycházím z předpokladu, že tohle už je vyjmuto přímo z dabingu, a přitom přemýšlím nad tím, kolikrát tu repliku v traileru asi natáčeli (nebo štěstí a první pokus?). Začínám mít obavy, že to nebyl úplně nejlepší nápad a že s tím asi bylo dost trápení při samotném dabování. Uvidíme, jsem napjatější pořád víc a víc.

https://www.lidovky.cz/nejlepsi-star-wa ... ltura_prop
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od therak »

Tak na mě ten spot nechal dojem, že promluvil Brad Pitt. A to zakládám pravě na znění té jedné věty ze spotu (ono podle mě se ani ten trailer nelišil v barvě hlasu). Věkový rozdíl asi problém bude (17 let). Já osobně ale budu mít největší problém s tím, že Michal Dlouhý daboval Hana Sola v nejnovějším dabingu. Jak -kNiGHT výše psal, že bude záležet na práci s hlasem, tak právě z toho spotu neslyším, že by to Dlouhý nějak tlačil do hloubky. Mluví prostě přirozeně, takže jako Han Solo. Navíc, nový dabing ke staré trilogii se točil v roce 2011, takže nelze očekávat nějakou změnu v hlase. Ale uvidíme ve výsledku, jak to bude znít. Každopádně, herecky se o to nebojím a hlasově to není vinou pana Dlouhého, protože prostě hlas máme každý nějaký.
vivatis
Příspěvky: 8
Registrován: 13 pro 2016 18:12

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od vivatis »

Nevíte někdo kdy se už konečně dočkáme kompletního seznamu? :)
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvek od fabec122 »

Rogue tu byl v den premiéry, tak tady to asi bude stejné ;)
Odpovědět

Zpět na „Reklamy, spoty, trailery ...“