Star Wars: Poslední z Jediů - trailer • Dabingforum.cz

Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Vše ostatní v televizi, rádiu ...

Re: Star Wars: Poslední z Jediů - trailer

Příspěvekod Ištván87 » 10 říj 2017 15:40

Ještě je tu pořád malá šance. že třeba ještě neproběhlo schvalování, a že byl tedy Michal Dlouhý i teď obsazen jen do počtu. Přeci jen je Luke v tom traileru jediná promlouvající postava, která v sedmičce neměla dabéra. Jak už jsem psal, pan Žďánský v poslední době v Marvelovkách a Star Wars obsazuje herce většinou věkově odpovídající (roboty a CGI postavy nepočítám), takže by tohle byl v tomhle ohledu zatím největší přehmat. Inu, modleme se. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod elbrambo2812 » 10 říj 2017 16:19

Je to jen trailer. Nepřidával bych se hned ke skupině povstalců. :D

Neví někdo, kdo dabuje Finna? Tomsa to asi není, slyším v tom Vojtu Hájka...
elbrambo2812

Příspěvekod Michel » 10 říj 2017 21:14

Moje řeč, u Rogue One taky ani v posledním traileru nebylo finální obsazení.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod TmavyCyklista » 10 říj 2017 21:41

Ale zatímco zde se nadáva na trailer, tak v případě Rogue One byly lepší právě ty trailery. Aspoň u některejch postav.
Nejoblíbenější dabér, dabérka - Jiří Dvořák, Jitka Ježková
Seznam česky dabovaných her
TmavyCyklista

Příspěvekod KOMZA » 01 pro 2017 22:35

Tak už máme "jen" dva týdny do premiéry a jelikož jsem druhý trailer viděla v češtině i angličtině snad stokrát (opravdu bez nadsázky, nikdy jsem se na žádný film tolik netěšila, a to u mě byla sedmička lehce nadprůměrná a Rogue One mě vyloženě zklamalo), možná bych se k tomu mohla nějak vyjádřit! :D

Třetí dabing sice neuznávám, ale už ze začátku se mi moc nezamlouvala představa, že by Michal Dlouhý Marka Hamilla opravdu mluvil, protože ten rozdíl je opravdu dost výrazný. Ovšem čím víc o tom přemýšlím, kdyby to tak nakonec opravdu dopadlo, asi bych úplně naštvaná nebyla. Mimochodem - pokud náhodou uživatelé na YT na dabing nenadávali, pochvalovali právě zrovna obsazení M. Dlouhého, čili je možné, že se budou chtít divákům zavděčit. Mně by se osobně líbil zde již zmiňovaný Pavel Šrom.

Filip Blažek je osvědčený dabér, Poea dal v VII skvěle a i ta jedna věta v traileru zní výborně, stejně tak se v osmičce nebojím ani o Filipa Tomsu. Ač mě hodně mrzí, že Štěpán Benoni nijak netrénoval, v traileru mi přijde skvělý, a kupodivu se nejvíce bojím o Evu Josefíkovou. Při prvním zhlédnutí traileru hned po tom originálním mi nějak vyčnívala, ale postupem času mi to tak nepřišlo. V sedmičce nebyla špatná, to vůbec ne, ale z nováčků byla rozhodně nejslabší a zde bude mít asi ještě víc práce. Ale věřím, že to společně s panem Žďánským zvládnou (i Štěpán Benoni).

Jinak tu mám velkou pochvalu, přičemž doufám, že bude následně směřovat i dabingu samotného filmu - Jan Šťastný zní dle mého názoru jako Snoke mnohem děsivěji než samotný Andy Serkis! A jsem ráda, že si to nemyslím jen já, ale třeba i moje spolužačka to prohlásila předloni v kině, když jsem ji na její druhé zhlédnutí dotáhla na dabing kvůli tomu, že jsem si zapomněla brýle! :lol: Pár lidí se také zmínila na YouTube. Když si vzpomenu, že mi tohle spojení při zveřejnění obsazení tehdy moc radost neudělalo (sledovala jsem v tu dobu Klonové války, ale tady to na rozdíl od Jiřího Plachého v Rogue One není poznat a neruší to), musím se smát.

Teď by mi stačilo, kdyby se vrátili všichni dabéři z předchozího dílu a ačkoli si uvědomuji, že Pavel Vondra daboval v Povstalcích a v novém dabingu staré trilogie, byla bych ráda, kdyby na Benicia Del Tora vyšel, ale hádám, že se mnou tento názor asi sdílet nebudete. Jinak jsem docela zvědavá, kdo bude obsazen na Kelly Marie Tran, její hlas neznám, tím pádem ani nemám žádný návrh. Dabing sedmičky se dle mě povedl a věřím (doufám), že tomu tak bude i teď.

----
Když trochu odskočím... Zrovna před pár minutami jsem náhodou narazila na slovensky dabovaný trailer a musím říct, že z něj jsem bohužel neměla takový epický pocit jako při tom českém! :D Ale na ten český by se nadávalo zřejmě i kdyby byl naprosto dokonalý... A odbočka č. 2 - Poláci si nahráli na YT právě tento trailer v češtině a z diskuzí, které jsem vyluštila, vyplývá, že se jim mnohdy líbí a ve výsledku snad víc než samotným Čechům! :D

----
P. S. Také se tak těšíte?
KOMZA

Příspěvekod Ištván87 » 01 pro 2017 23:43

Já se těším. Co se týče obsazení, tak Michal Dlouhý Lukea dabovat opravdu nebude. Sice to nevím jistě, ale na moje slova dojde. :D :D :D Jinak mně v sedmičce přišel z mladých dabérů nejslabší právě Štěpán Benoni, zatímco Eva Josefíková byla dost dobrá. Co se týče jejích dabingů od té doby, tak je tu jedna zajímavá věc. Zatímco ve filmech, dabovaných na Blu-ray, nebo pro televizi vyjma ČT bývá slabší (údajně, na Hrdiny se po zklamání z původního seriálu nehodlám dívat), tak na ČT nebo u dabingů pro kino (co jsem měl možnost vidět) a především u Vladimíra Žďánského podává vždy přinejmenším dobrý výkon - viz Spider-Man: Homecoming, Princezna nevěsta. Takže u ní jde nejspíš o množství času a o režiséra.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Maximas » 02 pro 2017 10:04

Já jsem téměř taky přesvědčený že Michal Dlouhý nebude dabovat Marka Hamilla. Já bych si nejvíce na postavu Luka přál Vladislava Beneše. Dokonale si dokážu představit jak Luke mluví jeho hlasem. Osobně i tak nějak doufám že ho prostě Michal Dlouhý dabovat nebude. Je to výborný dabér, o tom žádná. Ale ten věkový rozdíl by tam šel podle mě znát. No uvidíme. Brzy to už bude tady. Já se víc těším třeba na Star Wars než na Vánoce :D :D
Maximas

Příspěvekod Michel » 02 pro 2017 11:31

Ten slovenský trailer mi taky přijde takový herecky nevýrazný, ale zase Luke a Kylo Ren mi znějí líp, než v tom českém. Zajímavé je taky to, že na slovenském DF už mají finální obsazení kinodabingu, ale u nás stále nic. A jo, taky by se mi nejvíc pozdával V. Beneš jako dabér Luka.

Ad dabér Kylo Rena: Mně přijde, že už v originále zní Adam Driver strašně unyle a nevýrazně. Štěpán Benoni to pak má podle mě o to těžší, když vlastně ani v originále nejsou žádné pořádné emoce a herecký výraz, kterým by se mohl inspirovat, a on sám je dabingový nováček.

OT, ad Rogue One: Já si myslím, že scénář Rogue One byl vymyšlený skvěle. Na rozdíl od Ep VII konečně přinesl něco nového, co v předchozích filmech nebylo, a skvěle je doplnil. Ten film byl ale imho dost špatně natočený a sestříhaný. A nekvalitně udělaný český dabing ho dorazil. Obsadit do hlavní role herečku s nulovou zkušeností s dabingem a jako bonus nedodržet dabéry Vadera a Tarkina z přechozích filmů, to byl podle mě dabingový přešlap roku.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod filip » 08 pro 2017 23:44

Bohužel ted běžel spot, kde je už final dabing a slyšel jsem to přes dvě místnosti, ale mám neblahý pocit, že ho dělá Michal Dlouhý.
Navštivte blog o českém dabingu: https://blog-o-ceskem-dabingu.webnode.cz

MÍ OBLÍBENCI
Herec: Filip Švarc
Herečka: Anna Suchánková
Režisér: Ladislav Novák
Studio: Petr Sitár - LS Productions
filip

Příspěvekod KOMZA » 08 pro 2017 23:47

Právě jsem v televizi zahlédla TV spot s Michalem Dlouhým...

EDIT: Sakra, filip mě předběhl :D No, v tom případě Michala Dlouhého potvrzuji.
KOMZA

PředchozíDalší

Zpět na Reklamy, spoty a další