Nové pravidlo identifikace dabingů

Novinky na Dabingfóru ...

Re: Nové pravidlo identifikace dabingů

Příspěvekod Lukiz » 04 kvě 2015 09:25

Tady se zřejmě každý díváme na rozhodovací strom trošku jinak, zřejmě dle odlišného způsobu typického přidávání dabingů.

Uvedu příklad ze svého pohledu:
Na neurčitém zdroji se nalezne dabing s nepůvodním obrazem (není logo), který má na úvod např. "Nova uvádí" a na konci "pro HBO vyrobila společnost SDI Media v roce xx". Podle mého je to tedy dabing HBO bez ohledu na dohledávání nějakého tv uvedení.
Pokud by na konci zaznělo "pro Cinemax vyrobila společnost SDI Media v roce xx", opět bych to automaticky dle příslušnosti (Cinemax = skupina HBO), přiřadil jako dabing HBO.
Teprve pokud by tam nebylo žádné "pro XYZ", (to jest i případy jako TSJP apod.) nastávala by v rozhodovacím stromu větev B a tedy prohledat web a najít kdo daný film vydal nebo kde běžel v TV potenciálně s tímto dabingem.
K tomu jsem si vystačil s jednoduchým pravidlem (Cinemax = HBO), které i každý nováček zvládne na první opravu.

Podle nového pravidla, které zavádí (HBO ≠ HBO), se ovšem mají dohledat data vysílání hned na začátku rozhodovacího stromu, i když titulky uvádí příslušnost k HBO. To mi přijde jako neintuitivní přístup, který si méně protřelí přispěvatelé budou hůře osvojovat.
Lukiz

Re: Nové pravidlo identifikace dabingů

Příspěvekod Sen » 04 kvě 2015 20:33

To je pravděpodobné, dokonce si myslím, že ten rozdílný pohled je dvojího druhu:

1. Připouštím, že přirozeným a dlouholetým zdrojem dabingových informací je pro mě televizní vysílání, k neurčitým zdrojům se uchyluji jen vyjímečně a upřímně pro to v případě jiným způsobem bez problémů dostupných dabingů ani nemám pochopení.
2. Pohled moderátora, který by se měl snažit doplňovat chybějící informace, případně ověřovat informace uvedené. Televizní programy jsou pro tento účel mnohem lépe dostupný zdroj než dabingové titulky.

Na druhou stranu výhodou pravidla je jednotný přístup, není třeba definovat více kritérií, protože to primární může někdy selhat. Méně intuitivní za současného stavu titulků asi je (pokud by se do titulků dabingů Cinemaxu v budoucnu opět vrátil Cinemax, jevilo by se to asi jinak), nezkušeným uživatelům ale za nepochopení samozřejmě žádný postih nehrozí.

Ještě bych možná připomněl, že tento systém identifikace dabingů se zde používá už od začátků fóra a za celou dobu s ním měl větší problém právě jeden uživatel, ten problém podle mě neplynul z toho, že by systém byl až tak moc nepochopitelný.
Sen

Předchozí

Zpět na Novinky