Nový systém pro hlasování v anketách

Novinky na Dabingfóru ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Markus »

No co se týče toho řazení dabérů pro jednotlivé herce. Je potřeba říci, že já i James55 jsme zpočátku razili to řazení dle počtu filmů, ale byli jsme silně odpálkováni mnohými uživateli s tím, že to není rozhodující a že řadíme kvantitu nad kvalitu. Proto se zavedl systém anket, proti jemuž je stížností už podstatně méně. (No jsou spíše ojedinělé...) Navíc si myslím, že v anketách často vítězí stejně ti, co mají na kontě nejvíc filmů. I když někdy také ne, i to je pravdou.

Že hlasuje tak málo lidí, to je věc jiná, sám tomu nerozumím. Chodí sem denně kolem osmi stovek lidí a zájem o hlasování mají v průměru dvě až tři procenta z nich. :( Asi holt kdo koho bude dabovat zajímá mnohem méně lidí, než si myslí ti, co je to zajímá. :)

No co říct na závěr. Dokud bude mnohem více lidí proti řazení podle počtu zářezů jednotlivých dabérů, než proti anketám jako takovým, nevím co by vedení fóra mohlo změnit, aby ti vyhovělo. Holt není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od James55 »

DAN K. píše:dan se vam vsem omlouva za ignorovani, ale jamesovi jsem nekolikrat odepsal...domena je vam k dispozici, ty pristupovy udaje k ni nikde nemam, jedinej kdo je mozna ma je petr finkous, ktery ma ted uplne jiny starosti, uz jsme mu to nekolikrat rikal, ale zkusim mu to pripominat castejc at se potom podiva....uz jsem dlouho nerejpal tak si dovolim pripominku:)...mne se nelibi moc system anket, ja si mylsim ze by bylo nejlepsi, kdyby byly daberi v profilu razeni proste podle toho kolikrat kdo toho herce daboval a ne podle ankety. Chapal bych smysl kdyby hlasovalo aspon 100 lidi (i kdyz to je furt malo). ale kdyz jich hlasuje kolem tech 20 (a je to logicky, kdo ma cas prolejzat kazdej z tech 200 profilu nebo kolik jich tu je), tak mi prijdou vsechny ankety naprosto zcestne, kor kdyz se podle jejich vysledku pak jeste nekam doporucuje obsazeni, muzou napachat spoustu skody.
Kdyby se mělo obsazovat podle toho, kdo herce nejvíce daboval, tak by Russella Crowea daboval Otakar Brousek ml. a ne Jiří Schwarz. A myslím, že se všichni shodneme, že Schwarz je nejlepší (i ty jsi to říkal). A jen tak pro zajímavost..u Ryana Reynoldse v anketě zvítězil Saša Rašilov, který ho daboval v jednom filmu. Teď byl obsazen i do nového filmu Návrh a lidi si ho nemůžou vynachválit. ;)
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Newmy »

Markus píše:Že hlasuje tak málo lidí, to je věc jiná, sám tomu nerozumím. Chodí sem denně kolem osmi stovek lidí a zájem o hlasování mají v průměru dvě až tři procenta z nich. :(
Čemu na tom nerozumíš? :) Přečti si znovu příspěvek Džejňulky o 2 příspěvky výše a pochopíš, proč tomu tak je :) Fundovaně hlasovat asi opravdu můžou jen ty 3%.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Markus »

Ale já samozřejmě chápu, že spousta lidí nezná dabéry podle jména, natož aby si vybavilo jejich hlasy. :) Jen mě nikdy nenapadlo, že to je přes devadesát procent lidí... ;)

Jinak btw. já jsem taky neviděl všechny kombinace, co tu u některých herců jsou. A že jich je někdy požehnaně. Ale jelikož naprostou většinu dabérů po hlase znám, tak se odvážím tvrdit, že si to umím představit. A nejednou jsem hlasoval i pro možnost, kterou jsem sice neviděl, ale umím si to dobře představit...
Obrázek
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Džejňulka »

Já chci jen dodat, že už jsem taky mezi těmi 3%, protože už se některých anket účastním, ale jen v případě, že toho herce znám a znám podle hlasu aspoň polovinu dabérů, co jsou v anketě. Občas je pro mě těžké se rozhodnout, ale snažím se vždycky zvážit všechny klady a zápory,...
Podle hlasu a jména znám už více dabérů a snažím se si repertoár rozšiřovat.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od DAN K. »

jenom pisu pisu co si myslim, samozrejme je to vase forum, delejte jak uznate za vhodny, jen mi prijde divny kdyz vas vsichni odpalkovali, ze jich teda potom hlasuje tak hrozne malo:D
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Markus »

Protože jsou vždycky slyšet nejvíc ti, co se jim něco nelíbí, než naopak... :D A málo jich hlasuje z důvodů, co tu už padly. Prostě ne moc lidí se vyzná ve jménech všech dabérů, natož v jejich hlasech. S tím se dá těžko něco udělat...
Obrázek
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Nobody »

DAN K. píše:dan se vam vsem omlouva za ignorovani, ale jamesovi jsem nekolikrat odepsal...domena je vam k dispozici, ty pristupovy udaje k ni nikde nemam, jedinej kdo je mozna ma je petr finkous, ktery ma ted uplne jiny starosti, uz jsme mu to nekolikrat rikal, ale zkusim mu to pripominat castejc at se potom podiva....uz jsem dlouho nerejpal tak si dovolim pripominku:)...mne se nelibi moc system anket, ja si mylsim ze by bylo nejlepsi, kdyby byly daberi v profilu razeni proste podle toho kolikrat kdo toho herce daboval a ne podle ankety. Chapal bych smysl kdyby hlasovalo aspon 100 lidi (i kdyz to je furt malo). ale kdyz jich hlasuje kolem tech 20 (a je to logicky, kdo ma cas prolejzat kazdej z tech 200 profilu nebo kolik jich tu je), tak mi prijdou vsechny ankety naprosto zcestne, kor kdyz se podle jejich vysledku pak jeste nekam doporucuje obsazeni, muzou napachat spoustu skody.
Tak já se taky přidám. :D Musím souhlasit s Danem, že na první místo se tu dostane dabér, pro kterého v anketě hlasuje jen pár lidí. Ale profil přece není soutěž. Měly by tam být jen informace kdo ho, a kde, mluvil, takže z toho nejspíš vypadne na první místo ten, kdo ho mluvil nejvíckrát. Při výrobě dabingu je obsazení stejně ve finále na režisérovi (případně produkčních), a tyhle stránky by pro ně měly být zdrojem informací (mimochodem vynikajících, je bomba, že se stále rozšiřují), ale rozhodnutí je na nich. Takže já bych u profilů uvítal jen informace. :D
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Markus »

Já nějak pořád nechápu, v čem je problém. Ano, kdybychom udělali anketu, sestavili pořadí prvních třech míst a zbytek smazali s tím, že už to není potřeba, tak bych tyto výtky chápal. Ale ty informace tam přeci pořád jsou, jen je tam i jakési fanouškovské pořadí, které se může, ale také nemusí respektovat. Jak jsi napsal, rozhodnutí přeci je na režisérovi. No je mi líto, že se tyto názory vždy objeví až po té, co se systém zaběhne a všichni si na něj zvyknou. Ale to je fuk... Ať se vyjádří ostatní moderátoři či admini, jestli chtějí hodit ty měsíce práce s určováním fan pořadí za hlavu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Nový systém pro hlasování v anketách

Příspěvek od Brocc »

upřímně to taky nechápu... mně to přijde trochu jako ignorace názoru fanoušků... je mi jasný, že dabingy se dělají pro český "ovce" kterým je fuk, co jim kdo předhodí a to je špatně... k čemu bude rozhodnutí režiséra, když se to nebude líbit lidem? podle mě bude vždycky názor skupiny, byť malé, spravedlivější než názor jednotlivce, ptotože v dabingu je to vždy názor subjektivní, někomu se něco líbí a druhému ne, o tom žádná... a ruku na srdce, většině českýho národa je imho buřt kdo koho kde dabuje, hlavně, že to mluví česky, takže pokud nic neznamená názor lidí, ktrým to jedno není, tak to tu celkově nemá smysl, tyto fan ankety nikomu neubližují, jelikož jak tu padlo, stejně obsazuje režisér a ve většině případů opravdu podle sebe... a pak to dopadá tak, že některý filmy nestojí s dabingem ani za stažení z warezu a to je sakra smutný... myslím, že srovnání popularity dabingu Návrhu (je mi lehce jedno, že si někdo myslí, že to bylo obsazeno špatně) a popularity "udělej si sám" dabingů např. pana Žáčka, Horáka nebo některé pochybně obsazené dabingy typu "já na bráchu, brácha na mě".... a ať někdo řekne, že všechna nebo většina pořadí ,co tu jsou, jsou nesmysl.... už jsem to říkal a říkám to zas, být český publikum náročnější, tak se dabingem někteří lidé živit nemohou.... :)
Odpovědět

Zpět na „Novinky“