Ceny Františka Filipovského 2009

Novinky na Dabingfóru ...
janecky
Příspěvky: 9
Registrován: 25 črc 2009 00:00

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od janecky »

-Q- píše:možná by mohli, ti co je přihlašují, připsat k těm dabingům čím je považou za vyjímečné :-?

Tak to je celkem jednoduché. Sice netvrdím, že se do Přelouče dostanou ty nejlepší filmy, ale od toho je nějaká odborná porota, aby to posoudila. A ptáš se, čím je považujou za vyjímečné. Tak film, navrhnutý za nejlepší herecký výkon je asi vyjímečný dobrým hereckým výkonem. Film, navržený na nejlepší úpravu, je vyjímečný asi dobrou úpravou. A tak bych mohl postupovat dál.
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od draky »

janecky píše:Jenomže Futurama se natáčí maximálně měsíc, kdežto Simsny točím v televizi od roku 1991. Způsob natáčení v ČT se také zásadně liší od způsobu natáčení v soukromých studiích (neříkám, že je lepší, nebo horší - jenom je jiný). V soukr. studiích se vytáčí jeden herec samostatně, kdežto do ČT se objednává více dabérů najednou. A to bohužel po dobu 18 let nejde udělat ve stejném složení. Přesto je dobře , že to někdo sleduje, aspoň víme, že to pro někoho vyrábíme. S pozdravem Kušnír , zvukař
Futurama se točila půl roku, ale to jen na okraj.

Jinak nerozumím argumentu, proč by nešlo dodržovat 18 let stejné dabéry, když se nepoužívaly děti a většina postav mluví zkresleným hlasem - tj. je na nich stěží poznat stárnutí. Stačilo by, kdyby pořádně fungovala produkce. Mám novou řadu, zjistím, co je kde za postavy a ještě než to pustím na překlad a úpravu, tak objednám dabéry hodně dopředu. Netvrďte mi, že by si během těch několika přinejmenším týdnů, kdy se točí jedna série Simpsonových, nenašli čas. A už vůbec to nevysvětluje, proč se např. u Nelsona mění dabér v průběhu jediné sezóny, např. třinácté.

Ono jde asi spíš o to, že by si někdo (např. režisér, asistent režie nebo dramaturg) musel už od začátku někam zapisovat, kdo koho kdy mluvil. Na tom to myslím selhalo, že už to pak nikdo nebyl schopný/ochotný dohledávat.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od Džejňulka »

Souhlasím, draky :-:
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od chovanecm »

Draky: Nechci se nikoho zastávat, ale pokud se nepletu, v jednom díle Futuramy mluví profesorův klon hlasem Jana Maxiána místo Vaculíka. A Vaculík, myslím, zas mluví někoho jiného. Bohužel si nevzpomenu v jakém díle, abych to ověřil.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od James55 »

Já mám pocit, že ho vždycky daboval jen Maxián. Vaculík daboval Hermova kluka
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od Kubaz »

chovanecm píše:Draky: Nechci se nikoho zastávat, ale pokud se nepletu, v jednom díle Futuramy mluví profesorův klon hlasem Jana Maxiána místo Vaculíka. A Vaculík, myslím, zas mluví někoho jiného. Bohužel si nevzpomenu v jakém díle, abych to ověřil.
Maxián ho mluvil vždycky. Nevzpomínám, že by se mu hlas změnil.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od DavePave »

Ale jo, jednou ho Maxián nemluvil
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od chovanecm »

Jo já to popletl. Obvykle ho mluví Maxián, ale jednou to byl Vaculík.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od Džejňulka »

Klona opravdu mluvil ve většině dílech Jan Maxián, ale v jednom díle za něj jednu větu řekl Radovan Vaculík, který mluví Hermésova syna (mimojiné), myslím, že to bylo v tom díle, jak klonovali Fryova psa. To je mimochodem podle mně strašně smutná epizoda. :cry: :lol:
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Ceny Františka Filipovského 2009

Příspěvek od draky »

Souhlasím s tím, že je to strašně smutná epizoda. Nevylučuju, že se mohlo to s tím Maxiánem stát, i když o tom nevím, nicméně Futurama se točila vždycky ťip ťop, sotva se stíhalo vysílání, takže tam by to pravděpodobně bylo z tohohle důvodu.
Odpovědět

Zpět na „Novinky“