Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Novinky na Dabingfóru ...

Jak řadit zesnulé dabéry v profilech herců?

Anketa končí za 26 črc 2010 13:50

Paralelně na první pozice a normálně do výčtu
14
61%
Do zvláštní kolonky "In memoriam"
9
39%
 
Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Markus »

Jak možná víte, vznikla diskuze na téma, jak umisťovat dabéry, kteří bohužel již nejsou mezi námi, do profilů herců. Někteří je chtějí "In memoriam" udržovat klidně i na prvních pozicích, paralelně s žijícími dabéry a jiní, mezi které patřím i já, by je raději viděli například ve zvláštní kolonce In Memoriam, pro větší přehlednost. Ve vedení fóra vznikl pat a protože ani jedna ze stran nechce ustoupit, ReDabér navrhl veřejnou anketu.

Tudíž zde se můžete vyjádřit, co je vám milejší. Anketu nechám běžet asi 14 dnů...
Obrázek
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od DavePave »

Pro mě by bylo ideální toto: Pokud je dabér s hercem hodně spjatý (např spojení John Goodman a pan Zavřel nebo Tom Hanks a pan Dlouhý), doplnil bych žebříček tak, aby v něm byli pouze živí dabéři, nicméně dabéra zesnulého bych doplnil na dělené první místo. Měli bychom tedy kompletní, v návrzích dabingů použitelný žebříček, ale zároveň ukázali úctu k práci daným dabérem odvedené. ;)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Lukiz »

Nějaká zvláštní kolonka "in memoriam" se mi nelíbí. Takže bych byl pro uvádění mezi živými jen možná se nemusí uvádět na číslovaných pozicích, ale prostě mezi řadové dabéry.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5665
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od ReDabér »

DavePave píše:Pro mě by bylo ideální toto: Pokud je dabér s hercem hodně spjatý (např spojení John Goodman a pan Zavřel nebo Tom Hanks a pan Dlouhý), doplnil bych žebříček tak, aby v něm byli pouze živí dabéři, nicméně dabéra zesnulého bych doplnil na dělené první místo. Měli bychom tedy kompletní, v návrzích dabingů použitelný žebříček, ale zároveň ukázali úctu k práci daným dabérem odvedené. ;)
Ano, přesně pro toto řešení jsem všemi deseti :-: Například Vladimír Dlouhý u Toma Hankse a František Filipovský u Louise de Funès zůstanou dále spjati a my bychom měli dát nějak najevo, že to také tak bereme.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Joe Black »

Já bych to právě viděl tak, jak to navrhuje Markus. Řekněme, že pod infem by bylo např. tohle:
In Memoriam: Vladimír Dlouhý
Tím by se vědělo, že daný dabér byl s tímto hercem neodmyslitelně spjatý. A dále by následoval obyčejný žebříček...
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Nobody »

Za mě: Já bych tam žádné in memoriam nepsal, vždyť nikdo nikoho in memoriam nemluvil. Tohle je přece info server o dabingu, takže jestli někdo někoho mluvil, tak ho mluvil. A je jedno kdy. U starších filmů, či herců by bylo in memoriam u většiny. Jen se podívejte, jak by vypadal profil Philippa Noireta, to bude u poloviny jeho dabérů napsáno in memoriam? To bude krása, když budu chtít zjistit nějakou informaci o dabingu a budu muset pořád číst in memoriam. Jestli dotyčný herec či dabér zemřel, se dá dozvědět z jeho profilu. Titulky u filmů se také nepředělávají, když herec zemřel, aby tam bylo in memoriam.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Joe Black »

Nobody: To In Memoriam by se týkalo POUZE DVORNÍCH DABÉRŮ. Tedy vlastně bývalých dvorních dabérů. Teď už to chápeš? ;-)
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 937
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Pálkman »

Já se přikláním k zvláštní kolonce "In memoriam"
Např. u Jean-Paul Belmonda by se mi to líbilo, protože, kdyby byl pan Moravec v kolonce "In memoriam". Mohl by být na 3. místě David Novotný, který líp dabuje "mladého" Belmonda.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Joe Black »

Pálkman píše:Já se přikláním k zvláštní kolonce "In memoriam"
Např. u Jean-Paul Belmonda by se mi to líbilo, protože, kdyby byl pan Moravec v kolonce "In memoriam". Mohl by být na 3. místě David Novotný, který líp dabuje "mladého" Belmonda.
To je další plus. U starších herclů by tím pádem jedno místo (možná třetí) mohlo být obsazováno dabéry "mladých rolí".
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Způsob umisťování zesnulých dabérů do profilů herců

Příspěvek od Lukiz »

Joe Black píše:
Pálkman píše:Já se přikláním k zvláštní kolonce "In memoriam"
Např. u Jean-Paul Belmonda by se mi to líbilo, protože, kdyby byl pan Moravec v kolonce "In memoriam". Mohl by být na 3. místě David Novotný, který líp dabuje "mladého" Belmonda.
To je další plus. U starších herclů by tím pádem jedno místo (možná třetí) mohlo být obsazováno dabéry "mladých rolí".
Ale pak tu chybí možnost, uvádět zesnulé normálně mezi živými (bez podivné škatulky jakéhokoliv názvu), ale mimo výčet 1-3.
Odpovědět

Zpět na „Novinky“