Homer Simpson

Databáze animovaných postav (P-Z) a jejich dabérů
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Homer Simpson

Příspěvek od Vladajsoucna »

Don Arian píše:ve filmu Expres foto dávali Simpsonovi (konkrétně díl Mys hrůzy) a tam Homera daboval Bohdan Tůma!!!
i přes otřesný dabing by sem měl být napsán jako další dabér Homera.
tady je důkaz: http://www.zkouknito.cz/video_12324_jin ... mpsonovych
Vážně mě v poslední době nepobavilo nic více než toto video. Opravdu síla. :D Ale skutečně, raději ho nikde nerozšiřujte, aby nějaký posedlík si takto Simpsony v budoucnu neobsadil. A Bohdan Tůma jak známo aktivně nadabuje cokoliv. Ačkoliv animované postavy mu jdou na rozdíl od hraných skvěle (Cartman, Wiggum),coby Homer by působil opravdu děsivě. Perlou je i Sobotkův huhňavý Bart. :D V ukázce zazněla i Líza, byť mimo obraz, nevíte, čí by to mohl být hlas.

Jinak štěstí, že si neudělali i vlastní dabing Marge, koho by obsadili na ní, Terše nebo Mahdala? :D
Michaela

Re: Homer Simpson

Příspěvek od Michaela »

Vladajsoucna píše: V ukázce zazněla i Líza, byť mimo obraz, nevíte, čí by to mohl být hlas.
podle mě Mirka Součková :-?

PS: jinak i já preferuji pana Bedrnu .-)
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1301
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Homer Simpson

Příspěvek od Fifa.21 »

anderson píše:Necital som celu diskusiu, ale nejaka ukazka zo SIMPSONOVCOV sa vyskytuje aj v jednej casti AKTOV X. A myslim, ze je dabovana.
Je to tak v díle (5x20 Konec) byl Homer v televizi a byl dabovanej Antonínem Navrátilem.

+ pan Bedrna je pro mě taky o něco lepší on když Homer řekl třeba větu, která ani neměla být vtipná tak to tím jeho hlasem vyzní vtipně a v tom byl geniální.
Naposledy upravil(a) Fifa.21 dne 09 čer 2011 08:56, celkem upraveno 1 x.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Homer Simpson

Příspěvek od Vladajsoucna »

Řekl bych, že Bedrna více zdůrazňoval Homerovy občasné záblesky sofistikovaného humoru, jakýsi skrytý intelektuální potenciál, to Zavřel naopak z Homera dělá už výhradně buranského troubu. Za Bedrny působil Homer také daleko více dobrácky a když procházel zrovna nějakou osobní, rodinnou a jinou krizí, dalo se s ním soucítit a jeho depka působila skutečně autenticky. Ačkoliv to nebyl záměr tvůrcu dabingu, tak to přeobsazení vlastně i kopírovalo psychologický vývoj hlavního hrdiny za léta jeho existence - zatímco na začátku byl Homer ještě pouhý taťka smolař, kterému snad šlo i o něco dobrého, dnes je to už naprostý magor a ignorant, který jen tak tak udělá nějaký dobrý čin, aby seriál (či film) měl nějaký happy end. Oba dva dabéři jsou dobří, oba Homery mám rád, i když více pobaví ten bláznivý Homer z poslední doby než ten dobrák ze začátku. Nicméně musím uznat, že Bedrna byl přece jen obratnější hlasový ekvilibrista a dokázal Homera interpretovat daleko barvitěji než přece jen jednostrunný Zavřel.
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer Simpson

Příspěvek od bukajkalab »

Po onemocnění pana Bedrny byl na Homera vypsán konkurz přišli na něj podle režiséra tito lidé:
Richard Genzer
Karel Heřmánek
Zdeněk Izer
Václav Postránecký
Pavel Vondra
Pavel Nový
Zbyšek Pantůček
Dost by mě zajímalo jak by asi znělo kdyby je daboval jeden z nich a kdo by byl asi nejlepší :-?
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4470
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Homer Simpson

Příspěvek od palg »

já taky měl moc rád pana Bedrnu, ale kvůli jeho nemoci, když ho nahradil pan Zavřel mi neseděl, to asi nikomu, ale postupem času člověk si zvykl a teď mi přijde pan Zavřel o moc lepší a taky bych řekl, že se více vyrovná i originálnímu hlasu Homera.
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Homer Simpson

Příspěvek od HonzaXXII »

On se Zavřel do té role taky určitě musel nějakou dobu dostávat, takže v prvních namluvených dílech to myslím ani nemohlo být tak dobrý, jako v pozdějších. Ale stejně to nemění nic na tom, že Bedrna byl nejlepší - ten toho Homera dovedl do dokonalosti, stejně jako Filipovský Funése nebo Mirko Musil Skrblíka.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Homer Simpson

Příspěvek od KOMZA »

Jiné:
Petr Oliva ("Odpočívej v pokoji") [díl v televizi]

A to nevím jistě, ale mám pocit, že si v té scéně v Six Feet Under nadaboval rovnou i Barta a Marge, každopádně to celkově znělo hodně zvláštně, avšak zajímavě :D
Odpovědět

Zpět na „P-Z“