2010 - Divácká cena Dabingfora

Za co by se měla divácká cena udělovat?

Pouze za nejlepší dabing (filmu i seriálu)
23
22%
Pouze za nejlepší herecký výkon (ženský i mužský)
15
15%
Obě možnosti s tím, že u vítěze kategorie nerozhoduje
65
63%
 
Celkem hlasů: 103

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Markus »

Ono ve své podstatě to není špatný nápad, ale mám strach, že by to za chvíli dopadlo jako u Zlatých malin. Dřív to opravdu dostávaly více méně špatné filmy. Ale v poslední době je to IMHO fraška. Transformers 2 nejhorší film roku?! Michael Bay nejhorší režie? Hayden Christensen nejhorší herecký výkon za Epizodu III Star Wars? To si nemyslím Time. Teď už se jen předhání, jak velkému filmu malinu napařit, nejde o to, zda to opravdu bylo nejhorší. A mám strach, že každá anticena se dřív nebo později takto zvrtne... Možná by to u diváckých anticen bylo jinak, to samozřejmě nevím... :-?
Obrázek
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Opsha »

Tak to tady imho nehrozí (a to že by podle téhle logiky někdo systematicky odstřeloval kinodabingy je konina). Tohle je mnohem menší a specifičtější cena.
P.S. Oni ani ty Oskary občas nedávaly smysl (Titanic filmem roku?)
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Markus »

Jn, asi máš pravdu. :) No uvidíme v budoucnu, tento rok máme jednu cenu a na tu se budeme soustředit...
Obrázek
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divácká cena Dabingfora

Příspěvek od Nobody »

Angus MacGyver píše:Takže pokud to správně chápu - kategorie, o kterých se hlasuje, jsou pouze pomocné, protože "Cena Dabingfora" půjde jednomu oceněnému a to sice tomu, kdo dostane nejvíce "preferenčních" hlasů...

Navrhuju JEDNU 4. kategorii s možnou podkategorizací... (uvádím i orientační názvy a ocenění, aby bylo jasno)

Název kategorie "Výjimečný dabingový počin" - ZA NĚCO...

1) Za výrazné ztvárnění postavy - Jiří Samek za dabing Dona S. Davise v seriálu Hvězdná Brána
2) In Memoriam - Přemysl Přychystal za dabing Roberta Picarda v seriálu Star Trek Voyager
3) Dialogy a/nebo režie českého znění - např. Olga Walló
4) ...
5) ...
Za mě hlásím naprostý souhlas s kategorií "Výjimečný dabingový počin". Cena je jen jedna, tak ať mají šanci všichni. A jsem klidně pro i za "Nejhorší dabingový počin roku" - opět bez kategorií.
Zamčeno

Zpět na „Divácká cena Dabingfora“